Skip to content

Ücretsiz Çevrimiçi Oyun Oynamak İçin En İyi 9 Web Sitesi

18 de Mayıs de 2021

Gününüzde ücretsiz çevrimiçi oyunlar oynamak için mola vermek, dünyadan bir süre uzaklaşmanın harika bir yoludur. Bu ücretsiz çevrimiçi oyunlar sizi rahatlatabilir, beyninizi çalıştırabilir veya sadece size biraz eğlenme ve günden güne bir mola verme şansı verebilir. Aşağıdaki web siteleri, ücretsiz çevrimiçi oyunlar oynamak için en iyi yerlerdir. Spam, kötü amaçlı yazılım veya virüsler konusunda endişelenmenize gerek kalmadan dalabileceğiniz yüzlerce oyun bulacaksınız. Bu web sitelerinde bulmaca oyunları, aksiyon oyunları, kelime oyunları, atari oyunları, spor oyunları, masa oyunları ve kart oyunları gibi çeşitli ücretsiz çevrimiçi oyunlar bulacaksınız. Gerçekten herkes için bir şey var! Ayrıca, çevrimiçi okul öncesi oyunları, araba oyunları, zaman harcayanlar, sanal evcil hayvan siteleri ve yazma oyunları için en iyi listelerden bazılarını derledik.

Pogo

Ne Seviyoruz

 • Tek oyunculu ve çok oyunculu oyunlara sahiptir.
 • Oyunlar 10’dan fazla gruba ayrılmıştır
 • Oyunları en popüler olarak sıralayabilirsiniz.

Neleri Sevmiyoruz

 • Reklamları içerir.
 • Bazı özellikler yalnızca ödeme yaparsanız çalışır.

Pogo, kendi web sitelerinden oynanabilen bulmaca, tahta, kart, kelime, kumarhane ve gizli nesne oyunları dahil düzinelerce ücretsiz çevrimiçi oyuna sahiptir. Pogo’da her tür ve yaştaki oyun oyuncusu için gerçekten bir şeyler var ve beyninizi çalıştıracak, rahatlatacak veya sizi diğer çevrimiçi oyuncularla rekabete sokacak bir dizi oyunu kolayca bulacaksınız. Oyunlara kategoriye göre göz atılabilir veya Pogo tarafından sunulan tüm oyunların tam bir listesini edinebilirsiniz; bunları, çoğu çevrimiçi oyuncuya ve en popüler oyunlara göre sıralayabilirsiniz. İnsanların Pogo’da oynadığı daha popüler oyunlardan bazıları şunlardır: Scrabble, Spades HD, Poppit! HD, Word Whomp HD, ve BOGGLE Bash.

Ücretsiz çevrimiçi oyunların çoğunu kayıt olmadan Pogo’da oynayabilirsiniz, ancak ücretsiz olana karar verirseniz, ödül çizimlerine katılacak, oyun istatistiklerinizi saklayabilecek ve jeton kazanabileceksiniz. Ancak, bazı özelliklere yalnızca Club Pogo için ödeme yaparsanız erişilebilir.

Miniclip

Miniclip ücretsiz çevrimiçi oyunlar web sitesi

Ne Seviyoruz

 • Bazı oyunlar Miniclip’e özeldir.
 • Yeni oyun sürümlerinden haberdar olmak çok kolay.
 • Oynamak için kullanıcı hesabı gerekmez.
 • Belirli oyunlar için kullanılabilen bir mobil uygulama var.

Neleri Sevmiyoruz

 • Web sitesi reklamlar içerir.

Miniclip’te yüzlerce ücretsiz çevrimiçi oyun vardır ve bunların çoğu, yalnızca Miniclip web sitesinde bulunan orijinal oyunlardır. 60’tan fazla oyun kategorisi arasında aksiyon, bulmaca, giydirme, çok oyunculu, strateji, kelime, spor, dublör ve 3D oyunlar var. Miniclip’teki en popüler çevrimiçi oyunlardan bazıları şunlardır: 8 top Bilardo, Agar.io, Kabarcık Sorunu, Flip Master, Tanki Çevrimiçi, ve Kısa Yolculuk. En iyi 100 oyun uygun şekilde birlikte listelenir. Tüm yeni ücretsiz oyun sürümlerinden haberdar olmak için bir RSS beslemesine bile abone olabilirsiniz. Ücretsiz ve isteğe bağlı olan Miniclip’e kaydolmak, yüksek puanları ve sıralamaları takip etmenize ve kendi avatarınızı oluşturmanıza olanak tanır. Miniclip ayrıca, siz ve arkadaşlarınızın Miniclip’teki tüm oyunlarda sıralamaları ve yüksek puanları karşılaştırabilmeniz için ligler oluşturabileceğiniz benzersiz bir özelliğe sahiptir. Çevrimdışı oyun oynamayı tercih ediyorsanız, bazı oyunları Miniclip’ten indirebilirsiniz.

Bağımlılık yapan oyunlar

Addicting Games'te trend olan ücretsiz çevrimiçi oyunlar

Ne Seviyoruz

 • Oynamak için oyunlar bulmanın birkaç yolunu sunar.
 • Kullanıcılar oyunlara yorum bırakabilir.
 • Hem tek oyunculu hem de çok oyunculu oyunları içerir.
 • Tam ekran modunda oynamanıza izin verir.

Neleri Sevmiyoruz

 • Reklamları içerir.

Milyonlarca ücretsiz çevrimiçi oyun sever her ay Addicting Games’e akın ediyor ve bir ziyaretten sonra nedenini çabucak anlayacaksınız. Addicting Games’te bulacağınız ücretsiz çevrimiçi oyunlar, strateji, araba, atış, spor, aksiyon, bulmaca, komik, zombi ve kaçış oyunları gibi popüler kategorilerde dünyanın her yerindeki oyun geliştiricileri tarafından sunulmaktadır. Burada o kadar çok oyun var (4 binin üzerinde) gözlerinize inanamayacaksınız. Tam olarak ilgilendiğiniz şeyi bulmak için kategorilere göre oyunlara göz atabilirsiniz – sadece çok oyunculu oyunlar için bir kategori bile var. Oyunlar ayrıca sadece geçen hafta, geçen ay veya tüm zamanların en popüler, en çok oy alan, en çok incelenen ve en çok beğenilen oyunlarının listelerine göre de bulunabilir. Daha popüler oyunlardan birkaçı şunları içerir: İmkansız Sınav, Bubble Spinner, The Worlds Easy Game, Sniper Team, ve Bloons Tower Defense 4.

Hemen katılın ve Addicting Games oyunlarından herhangi birini oynayın veya kayıt olmak için bir dakikanızı ayırın, böylece puanlarınızı takip edebilir ve arkadaşlarınıza meydan okuyabilirsiniz.

Kongregate

Kongregate.com'da ücretsiz macera ve RPG oyunları

Ne Seviyoruz

 • Çok sayıda ücretsiz çevrimiçi oyun.
 • Gösteriş yapmak için rozetler ve başarılar toplayın.
 • Her oyunda, diğer aktif kullanıcılarla iletişim kurabileceğiniz bir sohbet odası vardır.

Neleri Sevmiyoruz

 • Kong Plus’a yükseltmediğiniz sürece reklamları gösterir.
 • SWF dosyalarını destekleyen belirli bir tarayıcı gerektirir.

Kongregate, doğrudan tarayıcınızdan oynayabileceğiniz çok sayıda virüssüz çevrimiçi oyuna erişim sağlayan bir portaldır. Ücretsiz çevrimiçi oyunlar arasında aksiyon, çok oyunculu, nişancı, macera ve RPG, spor, yarış, strateji ve savunma, müzik ve bulmaca bulunur. Kategorilere, yeni oyunlara, en yüksek puan alan oyunlara veya en çok oynanan oyunlara göz atarak Kongregate’de mükemmel oyunu bulmak çok kolay. Aceleniz varsa, 5 dakikalık bir oyun kategorisi bile var. Kongregate’de tüm zamanların en popüler oyunlarından bazıları şunlardır: AdVenture Capitalist, Mutilate-a-Doll 2, Realm Grinder, Clicker Heroes, ve Hayal dünyası.

Kongregate web sitesinin en üstünde kaç oyuncunun çevrimiçi olduğunu gösteren güncellenmiş bir liste var – bunlardan bazıları çok oyunculu bir oyunda bile mevcut olabilir. Birkaç oyun oynadıktan sonra Kongregate, en son oynadığınız oyunları, en sevdiğiniz oyunlara dayalı bazı önerileri ve hatta daha sonra oynamak isteyeceğiniz ücretsiz oyunların bir listesini (giriş yaparsanız) gösterecektir. Ücretsiz kayıt isteğe bağlıdır ancak puanlarınızı takip etmeniz, rozetler ve kartlar toplamanız, “sinematik modda” oyun oynamanız ve sohbetlere katılmanız için size bir yol sağlayacaktır.

Zırh Oyunları

Armor Games web sitesi

Ne Seviyoruz

 • 150’den fazla kategoride binlerce ücretsiz çevrimiçi oyun.
 • Kesin olmayan, boşta kalan oyunları içerir.
 • Kullanıcı kaydı isteğe bağlıdır.

Neleri Sevmiyoruz

 • Reklamları gösterir.

Armor Games’in zaten büyük olan ücretsiz çevrimiçi oyun koleksiyonuna her hafta yeni oyunlar ekleniyor. Buradaki popüler oyunlar aksiyon, macera, atari, atış, bulmaca, strateji ve spor oyunlarıdır, ancak aralarından seçim yapabileceğiniz tonlarca kategori vardır. Armor Games’in en popüler başlıkları arasında Mighty Party, Lords of the Arena, Star Trek: Alien Domain, Firestone Idle RPG, ve Kral Yolu. Armor Games’e ücretsiz kayıt, daha az reklam, kendi favori oyun listenizi oluşturma, topluluk sohbeti ve Zırh Puanı kazanmanın bir yolu anlamına gelir. Online oyunların yanı sıra, Armor Games ayrıca telefonunuz için hareket halindeyken oynayabileceğiniz ücretsiz mobil oyunlar oluşturur.

PCH Oyunları

Pch.com'da ücretsiz çevrimiçi eşleştirme oyunları

Ne Seviyoruz

 • Jetonları bozdurarak gerçek ödüller kazanabilirsiniz.
 • Bir kullanıcı hesabına giriş yapmasanız bile oyunlar çalışır.

Neleri Sevmiyoruz

 • Benzer web siteleri kadar çok oyun değil.
 • Reklamlar var.

Publishers Clearing House’un sahibi olduğu PCH Games (eski adıyla Candystand) web sitesinde kelime, strateji, arcade, eşleştirme, kart ve diğer ücretsiz çevrimiçi oyunlar bulunmaktadır. PCH, çevrimiçi ücretsiz çevrimiçi oyun web sitelerinden farklıdır çünkü tonlarca ödül verirler. Bazı oyunlarında en yüksek skor listesine ulaştığınızda veya oyun oynamaktan kazandığınız biletleri takas ettiğinizde kazanmak için girilirsiniz.

Büyük Balık Oyunları

BigFishGames.com'da çevrimiçi zeka oyunları

Ne Seviyoruz

 • Bir oyunu tamamlamak için yardıma ihtiyacınız varsa, adım adım açıklamalı kılavuzları içerir.
 • Sık sık yeni oyunlar çıkar.
 • Bazı oyunlar çevrimdışı indirilebilir ve oynanabilir.

Neleri Sevmiyoruz

 • Bazı oyunlar sadece denemedir; tam sürüm için ödeme yapmanız gerekir.

Big Fish Games, en çok indirilebilir oyunlarıyla tanınan başka bir web sitesidir (burada Windows ve burada Mac için), ancak aynı zamanda binlerce ücretsiz çevrimiçi oyundan oluşan güzel bir seçkiye de sahipler. Big Fish Games aracılığıyla sunulan oyun türlerinden bazıları arasında gizli nesne, kumarhane, strateji, zeka oyunu, misket patlatma, kelime, Mahjong, bulmaca ve aile oyunları bulunur. Yeni sürümler bölümünü ve En İyi 10 Çevrimiçi Oyun Şu anda hangi ücretsiz çevrimiçi oyunların en popüler olduğunu öğrenmek için Big Fish Games web sitesinin yan tarafına bir liste yapın. Buradaki popüler oyunlar şunları içerir: Gizli ifade, Cubis Altın 2, Fitz!, Burger Dükkanı 2, ve Bubblez!. Big Fish Games ayrıca Android için iPhone ve iPad oyunlarını ve oyunlarını da piyasaya sürüyor. Yukarıdaki bağlantıyı takip edebilir ve o sayfanın en altına gidebilir ve Tüm Çevrimiçi Oyunları GösterBig Fish Games’te oynayabileceğiniz her ücretsiz çevrimiçi oyunun tam bir sayfalık listesini almak için.

Shockwave

Shockwave.com'da ücretsiz çevrimiçi yarış oyunları

Ne Seviyoruz

 • Aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce ücretsiz çevrimiçi oyun.
 • Birkaç haftada bir yeni oyunlar eklenir.
 • Oyun oynamak size ödüller kazandırabilir.

Neleri Sevmiyoruz

 • Sadece yaklaşık 15 oyun kategorisi, benzer çevrimiçi oyun web sitelerinden çok daha az.
 • Reklamlar var.

Shockwave, spor, macera, aile ve çocuklar, araba yarışı, atıcılar ve yapboz gibi kategorilerdeki ücretsiz çevrimiçi oyunların bir başka iyi kaynağıdır. Ayrıca indirilebilir oyun denemeleri de var. Shockwave’in tam çevrimiçi oyun listesinde, sonuçları kategoriye göre filtreleyebilir ve ardından oynayacak yeni bir şey bulmak için bunları yayın tarihine, bugünün oyun sayısına veya derecelendirmeye göre sıralayabilirsiniz. Burada 1.000’den fazla ücretsiz çevrimiçi oyun var ancak ara sıra yenileri ekleniyor. Shockwave’de oynayabileceğiniz popüler oyunlardan bazıları şunlardır: Günlük Fark, Yapboz Seyahatleri, Kelime Özeti, Günlük Yapboz, ve picturiffic. Ücretsiz bir Shockwave üyesi olun ve arkadaşlarınızla oynayabilir, kupa kazanabilir ve size ödül kazandırabilecek jetonlar kazanabilirsiniz.

SİS

FOG.com'da en iyi kız oyunları

Ne Seviyoruz

 • Düzinelerce ücretsiz oyun kategorisi.
 • Yeni eklenen oyunları bulmak kolaydır.
 • Bazı oyunlar çok oyunculu.
 • Birkaç dili destekler.

Neleri Sevmiyoruz

 • Bazı oyunların başlaması uzun zaman alır.
 • Çok sayıda reklam.

FOG, kısaltması Ücretsiz online oyunlar, aradığınız hemen hemen her oyun için tek adres; hepsi var. FOG’daki en popüler oyunlardan bazıları atış, bulmaca, fizik, macera, spor, savaş, hayvan ve yarış oyunlarıdır. Yine de bundan çok daha fazlasına sahipler ve hepsi FOG web sitesinin üst kısmındaki ana menüdeki etiketleri kullanarak bulunabilir. FOG’un sunduğu en iyi oyunlardan bazılarını bulmanın kolay bir yolu, En Çok Oynanan Oyunlara ve En Beğenilen Oyunlara göz atmaktır. Think Tanks, CPL Kriket Turnuvası, Monster Truck Trip 2, Honey Bunny, ve Trafik Zorluğu popüler olanlardan sadece birkaçı.