Skip to content

Ücretsiz e-Kitaplar Nasıl Edinilir

13 de Mayıs de 2021

Hem kurgu hem de kurgu dışı olarak aklınıza gelebilecek her farklı konuda ücretsiz e-kitaplar mevcuttur. Yetişkinler ve çocuklar ve hatta ara ve genç okuyucular için ücretsiz kitap indirmeleri var. Okumayı seviyor ama kitaplara para harcamaktan nefret ediyorsanız, o zaman tam da aradığınız şey budur. Düşündüğünüzde bunaltıcı görünebilir Nasıl e-kitap bulmak ve indirmek için, ancak aslında çok basit. Aşağıdaki adımlarla, ilk ücretsiz kitabınızı almanıza sadece birkaç dakika uzaklıkta olacaksınız. Sesli kitap sunan siteler de dahil olmak üzere ücretsiz kitap almanın birçok yolu vardır.

Ücretsiz e-Kitap Alabilmek İçin Neye İhtiyacınız Var?

Ücretsiz kitapları indirmeden önce, onları nasıl okuyacağınıza karar verin. Popüler bir yol Kindle veya Nook gibi bir e-okuyucudadır, ancak e-kitapları bilgisayarınızdan, tabletinizden veya akıllı telefonunuzdan da okuyabilirsiniz. Çoğu e-kitap dosyası, bilgisayarınızda önceden yüklemiş olduğunuz bir programı kullanarak açılır, ancak akıllı telefonunuzda, muhtemelen telefonunuzda varsayılan olarak gelmeyen belirli bir yüklemeye sahip olmanız gerekir. Kitaplarınızı okumayı ve düzenlemeyi kolaylaştırmak için bilgisayarınızda bir e-okuyucu uygulaması da kullanabilirsiniz.

John Lamb / Digital Vision / Getty Images
Bunlar, en sevdiğimiz ücretsiz e-okuyucu uygulamalarımızdan bazıları:

 • Kindle Uygulaması: Android, iOS, Windows, Mac, vb. Kullanıyor olun, Kindle kitaplarını tüm cihazlarınızda okuyun. Bu uygulamanın büyük bir avantajı, onu birkaç cihaza indirebilmeniz ve birbiriyle senkronize edilerek tüm cihazlarınızda bulunduğunuz sayfa. Çoğu dosya türünü okuyabilmenin yanı sıra, onu Amazon mağazasından ücretsiz Kindle kitapları almak için de kullanabilirsiniz.
 • Nook Uygulaması: Telefonunuz, tabletiniz veya bilgisayarınız için bu ücretsiz okuma uygulamasını indirin. Ücretsiz Nook kitaplarının yanı sıra diğer e-kitap türlerini almak için de kullanabilirsiniz.
 • Kobo Uygulaması: Bu, Windows, BlackBerry, Android, iPhone, iPad ve Windows ve Mac bilgisayarlar için kullanılabilen başka bir güzel e-okuyucu uygulamasıdır.
 • Apple Books: Bu, yalnızca Apple cihazları için kullanılabilen gerçekten harika bir e-okuyucu uygulamasıdır.

Ücretsiz e-Kitaplar Nereden Alınır

E-kitaplarınızı okuyabileceğiniz bir şeyiniz olduğuna göre artık koleksiyonunuza başlama zamanı. Kindle veya Nook veya onların okuma uygulamalarınız varsa, bunu sizin için gerçekten kolaylaştırabiliriz:

 • Ücretsiz Kindle Kitapları
 • Ücretsiz Nook Kitapları

Aşağıda, hemen hemen her cihaz veya okuma uygulamasıyla çalışacak ücretsiz e-kitapları indirebileceğiniz favori web sitelerimizden bazıları verilmiştir.

 • Project Gutenberg: Kindle, Nook, e-okuyucu uygulamanızda veya bilgisayarınızda okuyabileceğiniz 60.000’den fazla ücretsiz e-kitap.
 • ManyBooks: Dışarıdaki her e-okuyucu veya okuma uygulaması için 50.000’den fazla e-kitap indirin.
 • FeedBooks: Ücretsiz Kamu Malı Kitaplar veya Ücretsiz Orijinal Kitaplar drama, esprili, okült ve doğaüstü, romantizm, aksiyon ve macera, kısa hikayeler ve daha fazlası gibi türlerde indirebileceğiniz ücretsiz e-kitaplar bulmak için kategoriler.
 • Kitapçılar: Binlerce ücretsiz e-kitap.
 • GetFreeBooks: Yazarların ücretsiz olarak verdiği orijinal e-kitapları buradan indirin.
 • Obooko: Orijinal yazarların gönderdiği binlerce ücretsiz e-kitap.

Ayrıca Kindle kitaplarını arkadaşlarınıza ve ailenize ödünç alabilir ve ödünç verebilirsiniz. Kindle e-kitaplarının nasıl paylaşılacağına dair bir kılavuz.

Ücretsiz e-Kitapların Cihazınızda veya Uygulamanızda Açılacağından Emin Olun

Her e-okuyucu ve e-okuyucu uygulamasının kendileriyle çalışacak belirli dosya türleri vardır. Ücretsiz bir e-kitap indirmeye gittiğinizde, indirdiğiniz e-kitap dosyasının açılacağından emin olmak istersiniz. Aşağıda, cihazınız veya uygulamalarınızla çalışacak en popüler dosya türlerinden bazıları verilmiştir. Daha fazla bilgi için bu e-Kitap dosyası uyum tablosuna bakın.

 • Kindle / Kindle eReader Uygulaması: AZW, MOBI, PDF, TXT, PRC
 • Nook / Nook eReader Uygulaması: EPUB, PDF, PNG
 • Sony / Sony eReader Uygulaması: EPUB, PDF, PNG, TXT
 • Apple Books Uygulaması: EPUB ve PDF

Cihazınız veya uygulamanız sahip olduğunuz e-kitap dosyasını açmazsa, bunu Calibre gibi ücretsiz bir dosya dönüştürücü ile uyumlu bir biçime dönüştürebilirsiniz.

Ücretsiz e-Kitaplarınızı Nasıl İndirirsiniz?

İstediğiniz kitap için birden fazla dosya türü indirme mevcutsa, yukarıdaki listeden cihazınız veya uygulamanızla uyumlu bir dosya türü seçin. Dosyayı kaydetmek için indirme bağlantısını kullanın. Kitap web tarayıcınızda açılırsa, bunun yerine indirme bağlantısını sağ tıklayın ve kaydetmeyi seçin.

Ücretsiz e-Kitaplar Nasıl Açılır

Doğrudan Amazon for the Kindle’dan veya Barnes & Noble for the Nook’tan ücretsiz bir e-kitap indiriyorsanız, bu kitaplar otomatik olarak e-okuyucunuza veya e-okuyucu uygulamanıza kablosuz olarak yerleştirilecektir. Kitabı satın almak için kullandığınız hesapta oturum açın. Kitaplarınız bu kaynaklardan değilse, onları yine de Kindle’ınıza kopyalayabilirsiniz. E-kitapları e-okuyucunuza taşımak için, bilgisayarınıza bağlayın ve dosyaları kopyalayın. Çoğu durumda, bilgisayarınız aygıtı tanımladığında, başka bir depolama sürücüsü olarak görünecektir. E-kitap PDF biçimindeyse ve onu bilgisayarınızda okumak istiyorsanız, ücretsiz bir PDF okuyucu kullanın.