Skip to content

Ücretsiz Eğitim Filmleri İçeren En İyi 13 Site

27 de Mayıs de 2021

Yeni bir kavramı açıklamak için harika bir multimedya arayan bir eğitimciyseniz, çocuğunuzun eğitimini tamamlayan bir ebeveynseniz veya sadece bilgi arayan bir otodidakt arıyorsanız, eğitici filmler idealdir. Eğitim filmleri için en iyi sitelerin bu listesi, aradığınızı bulmanıza yardımcı olacaktır. Bilimden beşeri bilimlere, herkes için bir şeyler var.

En İyi Eğitim Filmi Siteleri

 1. PBS Nova: NOVA bölümlerinin tamamını, vücut ve beyin, doğa, evrim, dünya gezegeni ve antik dünyalar gibi konulara göre ayrılmış olarak çevrimiçi izleyin.
 2. National Geographic Video: Natl. Coğrafi programlar burada bulunabilir.
 3. Üniversite Videoları: Geniş bir üniversite listesinden ücretsiz video dersler.
 4. Prelinger Arşivleri: Tarihsel öneme sahip binlerce ücretsiz eğitici film.
 5. PBS Frontline: PBS Frontline’ın yayınlarının çoğu çevrimiçi olarak izlenebilir.
 6. Edutopia: George Lucas Eğitim Vakfı’ndan, bu oldukça eklektik eğitim kaynaklarından oluşan harika bir koleksiyon. Bu videolar ayrıca YouTube kanallarında da mevcuttur.
 7. Ücretsiz Bilim Videoları: Genel bilim ve bilgisayar bilimi videoları burada bulunabilir.
 8. TeacherTube: Fen ve matematikten tarih ve dil sanatlarına kadar her konuda 1000’den fazla eğitici video dersinden oluşan bir koleksiyon.
 9. ScienceHack: Robotik, psikoloji, uzay, doğa, kimya ve fizik gibi konuları kapsayan, bilim adamları tarafından görüntülenen eğitim bilimi videoları.
 10. Ücretsiz Çevrimiçi Dersler: Ceza adaleti, muhasebe, öğretim, matematik ve sağlık hizmetleri gibi çok çeşitli konuları kapsayan devasa çevrimiçi dersler listesi.
 11. Vidipedia: YouTube’dan coğrafya, teknoloji, kültür, doğa, bilim ve tarihi kapsayan eğitim videoları.
 12. Jacob Richman’ın Eğitim Videoları: İbranice öğrenmek üzerine bir video serisi.
 13. Annenberg Öğrenci: Öğretmen kaynaklarının alfabetik listesi. Buradaki çoğu video çevrimiçi olarak ücretsiz olarak izlenebilir.

Eğitim Filmleri Çekmenin Diğer Yolları

Bazı ücretsiz film sitelerinde ücretsiz olarak izleyebileceğiniz veya indirebileceğiniz eğitici filmler bulunur. Bu tür filmler genellikle film sitelerinde belgesel olarak sınıflandırılır, bu nedenle ücretsiz belgeseller içeren bir siteyle başlarken şansınız olabilir.