Skip to content

Ücretsiz PC Temizleyici? Böyle Bir Şey Var mı?

8 de Mayıs de 2021

Ücretsiz bir bilgisayar veya bilgisayar “temizleyicisi” için herhangi bir tür arama yaptıysanız, büyük olasılıkla ücretsiz olmayan birçok şeyle karşılaşmışsınızdır. Ne yazık ki, bir kayıt defteri veya başka bir bilgisayar temizleme programının, çok önemli “temizleme” kısmı size pahalıya mal olsa bile “indirmenin” ücretsiz olduğunu duyurmak giderek yaygınlaşıyor. Bu şirketlerin bu tür bir uygulamadan nasıl kurtuldukları inancın ötesinde. Neyse ki, bir aramada bulacağınız yüzlercesi arasında, birkaç tane çok iyi, Tamamen bedava PC temizleme araçları mevcuttur.

GERÇEK Ücretsiz Bilgisayar Temizleyicisini Nereden Bulabilirim?

Tamamen ücretsiz PC temizleme araçları birçok şirket ve geliştiriciden temin edilebilir ve En İyi Ücretsiz Kayıt Defteri Temizleyicileri Listesi makalemizde aralarından seçim yapabileceğiniz en iyi araçların bir listesini hazırladık. Bu listeye yalnızca ücretsiz temizleyici programlar dahildir. Paylaşımlı yazılım, deneme yazılımı veya diğer ücretli temizleyiciler yoktur. Başka bir deyişle, ücret talep eden herhangi bir programımız yok her türlü. Hiçbir şey için ödeme yapmanız gerekmeyecek, bağış yapmanız gerekmeyecek, özellikler belirli bir süre sonra sona ermeyecek, ürün anahtarı gerekmeyecek, vb. Bazı bilgisayar temizleyicileri, ödemeniz gereken ekstra özellikler içerir, programlı taramalar, otomatik temizleme, kötü amaçlı yazılım taraması, otomatik program güncellemeleri vb. gibi. Ancak, yukarıdaki listemizdeki araçların hiçbiri PC temizleme özelliklerini kullanmak için ödeme yapmanızı gerektirmez.

Ama Kayıt Defteri Temizleyicileri Değil, Bilgisayar Temizleyicileri Arıyorum!

“Eski günlerde” kendilerini şu şekilde faturalandıran birçok program vardı: kayıt defteri temizleyicileri ve yaptıkları hemen hemen hepsi bu. Ancak, kayıt defteri “temizliği” daha az ihtiyaç duyulmaya başladıkça (aslında hiç olmadı), bu programlar Windows Kayıt Defterinden gereksiz girdileri silmekten çok daha fazlasını yapma becerisiyle sistem temizleyicilerine dönüştü. Zamanla olan şey, listemizdir. nın-nin kayıt temizleyiciler, on yıl öncesine göre çok daha fazla özellik ekleyerek, öncelikle sistem temizleyicilerinin bir listesi haline geldi. Doğrudan favorimize geçmek istiyorsanız, farenizle sadece birkaç tıklama ile çok sayıda sistem temizliği yapmanızı sağlayan% 100 ücretsiz CCleaner programına göz atın. Özellikle CCleaner, kayıt defteri temizliğine ek olarak birçok özellik içeren eksiksiz bir pakettir. Geçmiş ve kayıtlı şifreler gibi özel web tarayıcısı verilerinizi temizlemenize, geçici program ve işletim sistemi verilerini silmenize, Windows ile başlayan programları devre dışı bırakmanıza, çift dosyaları bulmanıza, tüm sabit sürücüyü silmenize, tarayıcı eklentilerini yönetmenize, nelerin doldurulduğunu görmenize olanak tanır sabit sürücünüzdeki alan ve daha fazlası. Bunun yerine virüsleri ve diğer kötü amaçlı yazılımları kontrol eden bir bilgisayar temizleyicisi arıyorsanız, en iyi ücretsiz casus yazılım temizleme araçları listemize bakın veya kötü amaçlı yazılım tehditlerine karşı her zaman tetikte olmak için En İyi Ücretsiz Antivirüs Yazılımları listemizden özel bir antivirüs programı yükleyin. .

Diğer Ücretsiz PC ve Kayıt Defteri Temizleyici Listeleri Hakkında Önemli Not

jdillontoole / DigitalVision Vektörleri / Getty Images
Dışarıda kesinlikle başka ücretsiz PC ve bilgisayar temizleme programları listeleri vardır, ancak bunların çoğu, indirme veya kullanım sırasında bir noktada size bir ücret ödeyen daha temiz araçlar içerir. Tarama ücretsiz olabilir, ancak temizlik kısmına geldiğinizde bir kredi kartı numarası girmeniz istenir. Daha da kötüsü, bazen sadece “indirme” ücretsizdir, ancak aslında programı kullanmak değildir. Hepsi anlambilim – ve çok etik değil. Küratörlüğünü yaptığımız listemizdeki şirketlerden hiçbirine bağlı değiliz ve programlarını tanıttığı için bunlardan herhangi birinden herhangi bir ücret almıyoruz. Her birini kişisel olarak test ettik ve en azından parçadaki tarih itibariyle, her biri sisteminizi ve kayıt defterinizi indirmek, taramak ve temizlemek için tamamen ücretsizdi. Kayıt defteri temizliği yalnızca gerçek sorunları gidermek için kullanılmalıdır ve normal bilgisayar bakımının bir parçası olmamalıdır (neden kullanacağınızla ilgili daha fazla bilgi için Kayıt Defteri Temizleyicileri SSS bölümüne bakın). Sistem temizliği (ör. Geçici dosyaları kaldırma, önbelleği temizleme, vb.), Sabit sürücü alanını boşaltmak ve bazı tarayıcı hata mesajlarını çözmek için yararlı olsa da, aslında sizin ihtiyaç bilgisayarınızın çalışmasını sağlamak için düzenli olarak yapmanız gerekenler.