Skip to content

Ücretsiz Video Blogu Nasıl Oluşturulur

9 de Mayıs de 2021

Bir video blogu veya vlog, bir web sitesinde yayınlanan, kendinize ait veya favorileriniz olan bir video koleksiyonudur. Ücretsiz bir video blogu oluşturmak kolaydır ve kitlelere ulaşmak ve çalışmalarınızı sergilemek için harika bir yoldur. Bir video kamera, düzenleme yazılımı ve yüksek hızlı bir internet bağlantısıyla, başarılı bir video blogu oluşturma yolunda ilerliyorsunuz. Ancak, tam olarak bağlanmadan önce düşünmeniz gereken birkaç şey var.

Bir Amaç Bulun

Herhangi bir vlogun en önemli kısmı içeriktir. Düşük kaliteli video veya kötü klip geçişlerine sahip olmasına rağmen, hızla favorilerinizden biri haline gelen bir video bloguna kesinlikle rastladınız. Geri gelmeye devam etmenin birincil nedeni, içeriğin altın olması. Blogunuz için bir neden veya tema bulun. Video bloglarının birçok farklı uygulaması olabilir ve çeşitli kişisel ve profesyonel nedenlerle oluşturulabilir, böylece herhangi bir şey seçebilirsiniz – burada herhangi bir kural yoktur. Vlog’unuzun neyle ilgili olacağını seçerken aklınızda bulundurmanız gereken önemli bir şey, videoyu gösterecek kadar tutkulu olup olmadığınızdır. Ya da en azından, konu hakkında gerçekten tutkulu olmasanız bile, konu hakkında defalarca konuşmak için yeterince ilgi duyduğunuzdan emin olun çünkü iyi bir blogun özünde taze içerik var.

Bir Ev Sahibi Seçin

Video blogunuz için bir barındırıcı, video dosyalarınızı saklayacak ve insanların blog içeriğinizi bulmaları için bir yol sağlayacak web sitesidir. Bunu yapacak birçok ücretsiz web hizmeti var. Genellikle video barındırmak için YouTube veya Vimeo’yu tavsiye ederiz. Daha sonra video sitenizdeki kanal sayfasını vlog’unuz olarak kullanabilir veya videolarınızı gömmek ve metin içeriği eklemek için WordPress veya Blogger gibi ayrı bir blog oluşturabilirsiniz. Blog videolarınızı barındırmak için bir site seçmek önemlidir, çünkü çoğu zaman platformun kendisi bazı harika paylaşım özelliklerine sahiptir ve zaten gerçekten popülerdir. Önerilen videolar ve hızlı arama yoluyla bulması çok kolay olan YouTube’daki tüm video blog yazarlarını bir düşünün.

Vlog’unuza Ad Verin

Video blogunuzun içeriği çok Adından daha önemli, ancak akılda kalıcı ancak hatırlanması kolay bir başlığa sahip olmak, daha fazla izleyicinin ilgisini çekebilir ve geri gelmelerini sağlayabilir. Bir isim düşünmek için bunalmayın, ancak size doğru görünen şeyi seçmek için biraz zaman ayırın. Örneğin, vlog’unuz seyahatle ilgiliyse, en iyisi ona şöyle bir isim vermek: WeblogTravel, GoTravel, TravelWithMe, seyahat ederimvb. gibi tamamen alakasız bir şey seçerseniz köpekleri severim, web sitenizin adını gören ve seyahatle ilgili videolar arayan herkes, en iyi seyahat vlog’u arayışında büyük olasılıkla hemen üzerine atlayacaktır. İlhama ihtiyacınız varsa, Cool Name Ideas veya Domain Wheel gibi bir blog adı oluşturucu kullanın.

Biraz İçerik Hazırlayın

Kapının hemen dışında izleyicilerinizden büyük ilgi uyandıracak kadar şanslıysanız, sizin için iyi! Ancak burada duramazsınız. Görüntülerin gelip daha fazla içerik üretmeyi bırakması cazip geliyor, ancak yeni içerik eklemeniz gerekiyor düzenli olarak veya izleyicileriniz ilgilerini kaybedecek ve kontrol etmeyi bırakacaktır. Sizi yeni içeriği bir süre bekletebileceğiniz fikrine kaptırabilecek bir başka düşünce yolu da, birkaç gerçekten popüler vlog gönderisi yapmış olmanızdır. Yine, yeni videolar oluşturmayı bırakırsanız tüm bu görüntülemeleri hemen almak harika olsa da, yeni ziyaretçiler bile blogunuzu sık sık güncellemediğinizi görecek ve kanalınıza abone olma, güncellemelerinizi takip etme, sekmeleri tutma olasılıklarının çok daha düşük olacağını görecektir. sosyal medya hesaplarınızda vb. Video blogunuzu yayına almadan önce, bir süre devam edecek kadar içeriğiniz olduğundan emin olun. Bir haftalık veya aylık içeriği olabildiğince çabuk oluşturun ve bunları sağlam bir programa göre yayınlayın. Ziyaretçilere blogunuz hakkında ciddi olduğunuzu gösterecek kadar içerik istiyorsunuz.

Videolarınızı Gönderin

Bir konu seçtikten, bir barındırma web sitesi seçtikten, blogunuz için bir isim belirledikten ve biraz içerik oluşturduktan sonra, bu videoları blog platformuna gerçekten yüklemenin zamanı geldi. Blog oluşturma veya barındırma siteniz tarafından desteklenen her ne olursa olsun, iyi başlıklar, etiketler ve açıklamalar ekleyerek videolarınızın görünürlüğünü artırabilirsiniz. Kendi videolarınızla uğraşmıyorsanız veya başkalarının videolarını kendi içeriğinizle karıştırmak istiyorsanız, video küratörlüğü harika bir video blogu oluşturmanın en kolay yoludur. Tek yapmanız gereken, diğer insanların hazırladığı, kitlenizin ilgisini çekecek videoları bulmak ve bunları vlog’unuzda yayınlamak.

Vlog’unuzu Tanıtın

Çoğu insan, en azından ilk başta, blogunuza rastgele gelmeyecek. Vlog’unuz için bir izleyici kitlesi kazanmak için, var olduğunu tüm dünyaya bildirmeniz gerekir! Sahibini tanıyorsanız veya blogunuza bir bağlantı gönderme önerinize nazikçe yanıt veriyorsa, blogunuzu diğer web siteleri aracılığıyla tanıtabilirsiniz. Hatta ikinizin de birbirinizin sitelerine geri dönüşleri olması için sizden aynısını yapmanızı isteyebilirler. Arama motoru optimizasyonu, bir kitle toplamanın bir başka popüler ve etkili yoludur. Blog yayınlarınız blogunuzla ilgili popüler aramalara göre iyi tasarlandığında, Google gibi arama motorlarının blogunuzu göstermesini kolaylaştıracaksınız. Diğer bir kendi kendini tanıtma tekniği de tüm kişilerinize bir e-posta göndermektir – sadece onları çok fazla mesajla spam yapmayın. Arkadaşlarınızın veya herkesin görmesi için sosyal medya profillerinize bir şeyler de gönderebilirsiniz.

Vlog’unuzdan Para Kazanın

İçeriğe ve video blogunuzu nerede barındırmayı seçtiğinize bağlı olarak, videolarınızdan biraz para kazanabilirsiniz. Dünyanın en iyi vloggerları video bloglarından bir şeyler öldürme yeteneğine sahiptir ve siz de benzer araçları kullanarak aynısını yapabilirsiniz. Blogunuzdan para kazanmak, muhtemelen bir blog oluştururken ilk amacınız olmamalıdır, çünkü her şeyden önce içeriğe odaklanmalısınız, ancak bunu iyi bir takipçi kitleniz olduğunda güzel bir yan proje olarak düşünün.

Alakalı Kalmak için Güncelleme

Blogunuz tek başına güncel kalmayacak – siz Sahip olmak yeni ziyaretçiler kazanmak için yeni içerik yayınlamaya devam etmek. Yeni içerik oluşturmaya devam edin ve videoları olabildiğince sık yayınlayın ve takipçilerinize aynı anda tüketmek için çok fazla şey göndermekten kaçınmaya dikkat edin. Sevdiğiniz bir konuyla ilgili videolar oluşturuyorsanız, güncel bir video blogu tutmak bir angarya değil, bir zevk olmalıdır. Blogunuzdan hoşlanmadığınız için yeterince video yapamıyorsanız, odak noktanızı değiştirmeyi düşünebilirsiniz.