Skip to content

Ucuz veya Yenilenmiş iPad Nasıl Satın Alınır

17 de Mayıs de 2021

İPad’den daha iyi ne olabilir? Ucuz bir iPad. İPad harika bir cihaz, ancak mevcut en ucuz modelle gitseniz bile giriş seviyesi bir dizüstü bilgisayar kadar maliyetli olabilir. Ve bir veri bağlantısına ihtiyacınız varsa, fiyata daha fazla para ekleyebilirsiniz. Ancak tam olarak satın almaya gücünüzün yetmeyeceğine karar vermeden önce, iPad’i daha ucuza satın almanın bazı yollarına bir göz atalım.

Getty Images / Tara Moore

Mini git

İPad’in fiyatını düşürmek ister misiniz? İPad Mini’yi kapatmayın. İPad Mini 4, iPad Air 2 ile aynı tablettir ve iPad Mini 5 formundaki 2019 yenilemesi aynı temel form faktörünü korur. Bununla ilgili “küçük” olan tek şey boyuttur ve bu aslında bir avantaj olabilir. Daha küçük 7,9 inçlik tablet, 9,7 inçlik ağabeyine göre hareket halindeyken çok daha kolay kullanılabilir. Sadece evin dışındayken daha taşınabilir olmakla kalmaz, aynı zamanda evin içinde daha hareketlidir ve en sevdiğiniz uygulamayı kullanırken mutfağa girmeyi kolaylaştırır. Buradaki en büyük dezavantaj, mutfağa biraz dağınıklık yapmaktan kurtulabilmenizdir.

Son Nesille Git

Bir iPad’in fiyatını düşürmenin bir başka kolay yolu, en yeni ve en iyisiyle gitmek yerine son nesle gitmektir. İPad Mini 4 gibi, son nesil iPad de mevcut modelden yaklaşık 100 $ daha ucuza başlama eğilimindedir. En güncel özellikleri feda edersiniz, ancak biraz para kazanmak istiyorsanız ve gerçekten daha büyük ekrana ihtiyacınız varsa, eski model en iyi fırsatınız olabilir.

Mini ve Son Nesil Olun

İşte oldukça iyi bir iPad alabileceğiniz yer. Son nesil ile devam ederek aynı özellikleri feda ediyorsunuz ve daha küçük pakette gelecek ama gezegende son nesil Mini’nin yapabildiği her şeyi yapmaya yaklaşıp yine de altına girebilecek başka bir tablet olmayabilir. birkaç yüz dolar.

Yenilenmiş bir iPad satın alın

Bir iPad’in fiyatını düşürmenin bir başka kolay yolu da yenilenmiş bir birim satın almaktır. Aslında bu, dizüstü bilgisayarlardan oyun konsollarına kadar birçok cihaz için iyi bir numara. Apple’ın çevrimiçi mağazasında çok çeşitli yenilenmiş iPad’ler satılır ve genellikle fiyattan tasarruf edebilirsiniz. Bunu son nesil iPad veya bir iPad mini satın almakla birleştirirseniz, oldukça ucuza harika bir cihaz alabilirsiniz. Yenilenmiş bir cihaz satın alma konusunda endişeli misiniz? Apple’ın yenilenmiş bir iPad’i, yeni bir iPad ile aldığınız 1 yıllık garantinin aynısıyla gelir ve bu da yenilenmiş satın alma endişelerini azaltabilir. Best Buy veya Newegg gibi diğer perakendecilerden yenilenmiş bir iPad satın almak da mümkündür, ancak aradığınız birim Apple’da mevcut değilse, o modelin mevcut olup olmadığını görmek için genellikle birkaç hafta beklemek en iyisidir.

Amazon veya eBay’den Kullanılmış Satın Alın

Amazon’dan kullanılmış ürünleri satın alabileceğinizi biliyor muydunuz? Amazon’a gidin, iPad’i arayın ve satın almak istediğiniz modele tıklayın. Ürünün detay sayfasına geldiğinizde, satılık kaç adet kullanılmış birimi olduğunu göreceksiniz. Bu iPad’ler çeşitli farklı mağazalardan satılmaktadır ve yalnızca cihazın hangi durumda olduğu gibi iPad ile ilgili ayrıntıları görmekle kalmaz, aynı zamanda satıcının memnuniyet derecesini de görebilirsiniz. Kullanılmış bir iPad satın almak için başka bir iyi seçenek eBay’dir. Popüler açık artırma sitesi, bir iPad satın almanın iki yolunu sunar: en yüksek teklifi verdiğiniz standart bir açık artırma ve satıcının ürüne belirli bir fiyat koyduğu “Şimdi Satın Alın”. EBay’den satın alırken, bir teklif vermeden önce tüm detayları okumak önemlidir. İPad’i satın almadan önce iPad’in durumunu, satıcının iade politikasını ve satıcının puanını kontrol etmek isteyeceksiniz. Ayrıca nakliye ücretini not etmek ve toplam fiyatı diğer seçeneklerle karşılaştırmak isteyeceksiniz. Bazen eBay’de iyi bir anlaşma oldukça yüksek bir nakliye fiyatı ile gelir. Amazon veya eBay’den kullanılmış veya açık kutulu bir ürün satın almak bir memnuniyet garantisiyle birlikte gelir, bu nedenle kırık bir iPad alacağınızdan veya daha kötüsü, iPad’iniz olacağından endişeleniyorsanız endişelenmeyin. Ürünü sayfada açıklanan durumda almazsanız, Amazon veya eBay ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

Bir Arkadaştan Satın Al

Kullanılmış bir iPad’de tasarruf etmenin belki de en kolay ve zahmetsiz yolu bir arkadaşınızdan bir tane satın almaktır. Reklamı yapılandan farklı bir şey alma konusunda endişelenmenize gerek yok çünkü satın almadan önce deneyebilirsiniz ve Craigslist’ten satın alırken yaptığınız gibi takas konusunda endişelenmenize gerek yok. Buradaki tek güçlük, dahil olan herkes için adil bir değer olan iyi bir fiyat bulmaktır. Kullanılmış bir iPad satın almadan önce, iPad’imi Bul’un kapalı olduğundan emin olmak için fabrika varsayılanına sıfırlamak gibi kontrol etmeniz ve yaptığınızdan emin olmanız gereken bazı şeyler vardır.

Craigslist’e Karşı Dikkatli Olun

Craigslist ve diğer çevrimiçi sınıflandırılmış reklamlar, bir ürün için iyi bir anlaşma yapmanın harika bir yolu olabilir, ancak aynı zamanda bir risk unsuru da sunarlar. İPad orijinal ambalajındaysa, çalıştığından emin olmak için her zaman kutuyu açın ve iPad’i açın. İlk kullanım için bir iPad’i nasıl kuracağınızı öğrenin, böylece ne görmeniz gerektiğini bilirsiniz ve aygıtın düzgün çalıştığından emin olmak için ilk birkaç adımı uygulayın, ancak Apple’ınızı soran adımı tamamlamayın. İD.

Penny Müzayede Web Sitelerinden Kaçının

Muhtemelen size 34,92 dolara kadar ucuza bir iPad satın alma şansı veya eşit derecede saçma bir fiyat vaat eden reklamları görmüşsünüzdür. Ve bunun bir tür dolandırıcılık olduğunu düşündüyseniz, kısmen haklısınız. Ürünleri sattıkları için onları doğrudan bir aldatmaca olarak sınıflandırmak zordur, ancak sistemin çalışma şekli, sadece ürünlere teklif vermek için ödeme yapmanız gerektiğidir. Bu, her 16.41 $ veya 17.23 $ teklif verdiğinizde, son teklifi kazanıp kazanmadığınıza bakılmaksızın web sitesine para ödediğiniz anlamına gelir. Çok şanslıysanız, çok fazla para ödemeden ucuz bir iPad’e sahip olabilirsiniz. Ancak, ucuz bir teklifi kazanan her kişi için, teklifi kazanmayan ürün için 5 $, 10 $ veya hatta 20 $ veya daha fazla teklif veren düzinelerce ve hatta yüzlerce insan var. Ve teklif vermenin bağımlılık yapıcı doğası nedeniyle, son teklifi kazanmadan bu ürünlerden birini kazanmaya çalışmak için kolayca yüzlerce dolar harcayabilirsiniz. Kullanılman gerektiğine ikna olmadın mı? Yeni bir iPad satın alın ve içiniz rahat olsun.