Skip to content

Ultimate Ears WONDERBOOM İnceleme

1 de Kasım de 2022

Ultimate Ears WONDERBOOM

Sevdiklerimiz

 • 360 derece ses
 • Yüksek kaliteli ses
 • 10 saatlik pil ömrü
 • Su geçirmez tasarım

Sevmediklerimiz

 • Görünmez oynat/duraklat düğmesi
 • Hoparlör yok

Ultimate Ears WONDERBOOM, harika ses kalitesine sahip, taşınabilir bir su geçirmez hoparlördür, ancak perakende fiyatı, aldığınız şey için biraz pahalıdır.

3.9

Ultimate Ears WONDERBOOM

Ultimate Ears WONDERBOOM

Bu makalede

Uzman incelemecimizin kapsamlı bir şekilde test edip değerlendirebilmesi için Ultimate Ears WONDERBOOM’u satın aldık. Tam ürün incelememiz için okumaya devam edin.

Ultimate Ears WONDERBOOM, su geçirmez, her yöne mükemmel kalitede ses veren ve bir yerden bir yere kolayca taşınabilen bir Bluetooth hoparlördür. Bu cihaz, getirdiğiniz herhangi bir partide ilgi odağı olma potansiyeline sahiptir. Ayrıca kamp yapmak, sahile gitmek ve hatta arka bahçede barbekü yapmak için idealdir.

Ultimate Ears WONDERBOOM

Tasarım: Müzikal bir küre

Bu Bluetooth hoparlör tamamen sesle ilgilidir. Silindirik form faktörü, sesi cihazın ön kısmından dışarı yansıtmak yerine her yere yansıtmasını sağlar. Öte yandan kontroller biraz iş gerektirebilir. Hoparlörün önündeki artı ve eksi düğmelerinin sesi kontrol ettiği oldukça açık ve güç ve Bluetooth düğmelerinin anlaşılması yeterince kolay. Ancak üstte, bir kez bastığınızda duraklatmanıza/oynatmanıza ve iki kez bastığınızda bir şarkı ileri atlamanıza izin veren görünmez bir düğme de vardır (geri atlamanın bir yolu yoktur). Alıştıktan sonra sorun değil, ancak bir arkadaşın veya misafirin bir şarkıyı duraklatmaya ihtiyacı varsa, görünmez düğmeyi bulmakta zorlanabilirler.

Ayrıca kamp yapmak, sahile gitmek ve hatta arka bahçede barbekü yapmak için idealdir. Ultimate Ears’ün 10 saatlik pil ömrü iddiaları doğrudur. Pili tamamen şarj ettik, bir bilgisayarla eşleştirdik ve bitene kadar oynamasına izin verdik. Sabah başladık ve yaklaşık 10 saat sonra çalmayı bıraktı. Yalnızca aralıklı olarak kullanırsanız, yeniden şarj etmeden önce muhtemelen bir aylık kullanım elde edebilirsiniz. Bu cihaz, beş metreye kadar düşme testine tabi tutulmuştur, bu nedenle bir taklaya dayanacaktır. Ancak yine de bu hoparlörü elinizden bırakmak istemeyeceksiniz – bir beysbol topu büyüklüğünde ve göründüğünden daha ağır. Kırılgan bir şeye (veya bu konuda ayağınıza) düşürürseniz, biraz zarar verebilir. Su geçirmezlik iddialarını değerlendirmek için bu modeli üç dakika boyunca bir küvete tamamen daldırdık. Sözüne sadık kalarak, WONDERBOOM yeniden ortaya çıktığında hasar görmemişti. Cihaz, bir metreye kadar suda 30 dakikaya kadar su geçirmezlik için IPX7 sınıfına sahiptir. Ancak, bu cihazın doğal kaldırma kuvveti göz önüne alındığında, yarım saat boyunca tamamen su altında kalacağı olası bir durumu düşünmek zor.

Bu cihaz, beş metreye kadar düşme testine tabi tutulmuştur, bu nedenle bir taklaya dayanacaktır. Bu Bluetooth hoparlörün menzili, eşleştirilmiş cihazdan 33 fit uzaktadır. Bu, Bluetooth Temel Spesifikasyonları kapsamında mümkün olan minimum değerdir ve test ettiğimiz diğer benzer ürünlerle uyumludur, ancak bu kadar ağır bir cihazdan biraz daha fazlasını bekliyorduk. Bu cihazın eksik olduğu bir şey, onu bir hoparlör olarak kullanma yeteneğidir. Test ettiğimiz diğer Bluetooth hoparlörler, telefonunuzdan gelen aramaları cevaplayabilmeniz için yerleşik mikrofonlara sahiptir. Bu bir anlaşma kırıcı olmasa da, bu fiyata dahil etmek güzel bir özellik olurdu. Bu hoparlörlerden iki tane satın alırsanız, her ikisine de bir cihaz eşleştirebilirsiniz. Bu, büyük bir partiniz varsa şık ve kullanışlıdır, ancak test ettiğimizde, bu konuşmacının ikiye yatırım yapmak isteyecek kadar harika olduğunu düşünmedik.

Ultimate Ears WONDERBOOM

Kurulum Süreci: Subpar talimatları sizi yavaşlatmaz

Dahil edilen belgeler şaşırtıcı derecede kısa ve çok yardımcı değil. Uygun bir kullanım kılavuzu bile yok, sadece güvenlik ve garanti bilgileri var. Bununla birlikte, kutunun içindeki talimatlar, onu yaklaşık bir dakika içinde açıp çalıştırmak için yeterli olmalıdır. Daha önce Bluetooth aracılığıyla bir cihazı eşleştirmediyseniz, bu bir dakika daha uzun sürebilir, ancak işlem genellikle basittir.

Ultimate Ears WONDERBOOM

Ses Kalitesi: İlgi odağı

Tek kelimeyle ses kalitesi mükemmel. Hoparlörün silindirik tasarımı, sesi 360 derece iletir. Yeterince güçlü bas, net vokaller ve net ses var. Milyonlarca kez dinlediğiniz bir albümü çaldığınızda, duymayı beklediğiniz her zili ve yüksek notayı duyacaksınız.

Hoparlörün silindirik tasarımı, sesi 360 derece iletir. İç mekandaysanız, özellikle merkezi bir konumdan ses odayı kolayca dolduracaktır. Böyle kompakt bir cihaz için çok fazla güce sahip, bu da onu dış mekan ambiyansı için de harika bir seçim haline getiriyor.

Fiyat: Adil ama anlaşma değil

Ultimate Ears WONDERBOOM’un fiyatı 99,99$’dır. Kesinlikle o kadar değerli olduğunu düşünüyoruz, ancak bunları senkronize etmek istiyorsanız bu fiyata iki tane satın almayı haklı çıkarmak zor. Onları bir çeşit indirim veya promosyon fiyatından alabilirseniz, bunu yapın – kesinlikle dolarınızdan daha fazlasını elde ettiğinizi hissedeceksiniz.

Yarışma: Ultimate Ears WONDERBOOM vs. JBL Charge 4

WONDERBOOM’u 149,99 dolara satılan ancak genellikle daha ucuza bulunabilen JBL Charge 4 ile yan yana test ettik. En büyük fark, cihazın şeklidir. WONDERBOOM, Charge 4 daha çubuk şeklindeyken ve yatay olarak otururken dik duran bir küredir. Ses kalitesi aşağı yukarı aynı, ancak Charge 4 360 derece ses üretmiyor. İkisi arasındaki seçim, onu koymayı planladığınız yere gelir – Charge 4, bir raf veya bir yüzeye karşı yedeklediği herhangi bir yer için harikadır; WONDERBOOM, bir masa veya çok fazla alana sahip açık alan için daha uygundur. etrafında.


Nihai Karar

Kompakt boyut için biraz pahalı olsa da, mükemmel 360 derecelik ses sunar. Bu cihaz, en sevdiğiniz ezgileri kumsala ve dağlara taşıyarak dışarı çıkarılmak üzere tasarlanmıştır. Bu, havuz partileri ve kamp için bir hoparlör, müziğinizi her açıdan harika yapan su geçirmez ve taşınabilir bir cihazdır.

Özellikler

 • Ürün adı

  HARİKA BOOM

 • Ürün markası

  Nihai Kulaklar

 • UPC

  0 97855 12853 9

 • Fiyat

  $67,00

 • Ürün Boyutları

  7,4 x 6,9 x 4,3 inç

 • Pil ömrü

  10 saat

 • Su geçirmez

  IPX7 derecesi

 • Garanti

  2 yıl