Skip to content

UltraFlix nedir?

14 de Mayıs de 2021

UltraFlix, abonelerine geleneksel HD içeriğinden daha üstün bir çözünürlük standardı olan binlerce saatlik 4K UHD içerik sunan bir video akış platformudur. (4K çözünürlük 3840×2160 piksel, Full HD ise 1920×1080’dir.) Bu içeriğin yaklaşık 100 saati ücretsiz olarak sunulurken, tam 4K kitaplığı belgesellerden Hollywood gişe rekorları kıran filmlere kadar her şeyi alır. UltraFlix, Hi-Sense, Samsung, Sony ve Vizio dahil olmak üzere bir dizi TV üreticisi için tercih edilen 4K STB (set üstü kutu) ve Smart TV Uygulaması olduğunu iddia ediyor.

Görüntü, UltraFlix tarafından Roku aracılığıyla sağlanmıştır

Akış Kataloğu

Şu anda UltraFlix’in içeriğine nispeten eski ve ilgi çekici materyallerin hakim olduğu söylenmelidir. Bununla birlikte, son zamanlarda gişe rekorları kıran Interstellar’ı ilk 4K UHD’de yayınlama haklarını güvence altına alarak bir heyecan yarattı ve kısa süre önce Paramount ile bu ilk anlaşmayı, stüdyonun film kitaplığının yaklaşık 1000’ine hak veren çok daha büyük bir anlaşma ile yedekledi. Şu anda diğer 4K öne çıkan özellikleri arasında Yağmur Adam, Fargo, İyi, kötü ve çirkin, Kayalık, ve Robocopyanı sıra bir dizi konser videosu ve 40 IMAX başlığı. Yüksek profilli 4K başlıkların listesi istikrarlı bir şekilde büyüyor ve UltraFlix, bir 4K post prodüksiyon stüdyosuna sahip olacak kadar ileri gidiyor, böylece eski filmleri 4K’ya dönüştürebiliyor, böylece bir yayın hakkı ayrıcalığı penceresi karşılığında.

UltraFlix

UltraFlix.
Samsung aracılığıyla UltraFlix tarafından sağlanan logo

UltraFlix Maliyeti

Netflix ve Amazon’dan farklı olarak, UltraFlix şu anda bir abonelik hizmeti sunmamaktadır (ancak bunu gelecekteki bir olasılık olarak reddetmemiştir). Bunun yerine, her bir kitap için kiralama veya satın alma temelinde ödeme yaparsınız. Her film için ödeyeceğiniz kesin tutar, içeriğin güncelliğine ve muhtemelen kullanılan 4K video aktarımının ‘derecesine’ bağlıdır ve 48 saatlik kiralama süreleri için kiralama fiyatları 2 ila 10 ABD doları arasında değişir. Kullanılan 4K sınıfları Gümüş (orijinal bir HD aktarımının yükseltilmesiyle 4K aktarımın elde edildiği yerlerde), Altın (4K sürümlerin orijinal olarak filmde çekilen eski başlıklardan türetildiği) ve içeriğin orijinal olarak gerçek 4K olarak yapıldığı Platinum’dur. .

Geniş Bant Hızı

UltraFlix platformunun en dikkat çekici teknik iddialarından biri, 4K’yı yalnızca 4 Mb / sn’lik geniş bant hızlarında yayınlayabilmesidir. Bu, Netflix ve Amazon 4K akış hizmetlerinin minimum 15Mbps gereksinimi ile karşılaştırılır ve potansiyel olarak 4K’yı fiber geniş bant bağlantıları olmayan kişilerin eline getirir. Kaçınılmaz olarak böyle dar bir geniş bantlı boru üzerinden 4K kaynak sağlama girişimleri, daha hızlı 4K akışı gibi tatmin edici sonuçlar sağlama olasılığı düşük olan yüksek miktarda sıkıştırmaya bağlı olacaktır. Daha hızlı 4K akışlarından bahseden UltraFlix, aynı zamanda en hızlı geniş bant bağlantılarına sahip kişiler için benzersiz bir şekilde 100Mbps akış seçeneği sunar ve UltraFlix’in Ultra HD Blu-ray formatından alacağınız görüntülerle karşılaştırılabilir olduğunu iddia ettiği bir görüntü kalitesi seviyesi sunar. UltraFlix, yakın zamanda, belirli içerikler için Yüksek Dinamik Aralıklı yayın desteği ekledi. UltraFlix şu anda yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde mevcuttur (şirketin kaçınılmaz olarak küresel genişleme gözü olmasına rağmen). Yine de, oldukça geniş bir cihaz yelpazesinde mevcuttur. Bir Android uygulaması var, ancak 4K odağının tamamını deneyimlemek isteyenler için daha kullanışlı olan uygulama, Sony, Samsung, Hisense ve Vizio’nun çeşitli 4K UHD akıllı TV’lerinde yerleşik uygulamalar aracılığıyla da kullanılabilir. Nanotech ayrıca, 299 $ ‘lık NanoTech Nuvola NP-1 Player biçiminde herhangi bir Ultra HD TV markasında UltraFlix oynatmayı sağlayan harici bir çözüm sunar.