Skip to content

Üzerinde Müzik Olan Önceden Yüklenmiş Bir iPod Nasıl Hediye Edilir

29 de Nisan de 2021

Bir iPod’u hediye olarak vermek harikadır, ancak üzerinde müzik yüklü bir iPod verdiğinizde daha da iyi bir hediyedir. Önceden yüklenmiş bir iPod verdiğiniz genellikle iki durum vardır: Hediye olarak veya bir yarışmada yeni bir iPod veriyorsunuz, ancak alıcının beğeneceğini düşündüğünüz müziklerle yüklemek istiyorsunuz veya eski bir iPod’u veriyorsunuz. Yeni bir tane aldığınız için iPod’u bir arkadaşınıza veya aile üyenize. Apple, önceden yüklenmiş bir iPod’u başka birine vermeyi zorlaştırır (aşağıda göreceğimiz gibi bazı iyi nedenlerle). Apple, iPod’ları yalnızca bir bilgisayarla eşzamanlanacak şekilde tasarladı ve farklı bir bilgisayarla eşzamanlandığında, üzerlerindeki müzik silinir ve yerini ikinci bilgisayardaki müzikle değiştirir. Buna rağmen, tamamen dolu bir iPod hediye etmenin yolları vardır. Bu makale size nasıl olduğunu gösterecek. Bu makale özellikle önceden yüklenmiş bir iPod vermekle ilgili olsa da, kavramlar ve talimatlar iPhone’lar ve iPad’ler için de geçerlidir. Bu cihazlar çok daha fazla türde medyayı desteklediğinden, müzik dışı içeriği hediye etmek ve aktarmak için farklı adımlara ihtiyacınız olabilir.

Neye İhtiyacınız Olacak

 • Vermek istediğiniz bir iPod
 • İPod içeriğini bir bilgisayara aktarabilen yazılım
 • İPod’u bilgisayarla eşzamanlayan bir USB kablosu
 • Üzerinde iTunes bulunan bir bilgisayar.

Hediye için Müzik İçeren iPod Nasıl Önceden Yüklenir

Bu işlemin ilk adımı basittir: iPod’u vermeden önce müzikle doldurun. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

 1. Vermek istediğiniz iPod’u alın.

 2. İPod’u bilgisayarınıza kurun. İPod’u kendinize saklamayı veya vermeyi planlıyor olun, bunu yapma süreci aynıdır.

 3. Bilgisayarınızdan vermek istediğiniz tüm müzikleri iPod ile senkronize edin. Elbette bu, vermek istediğiniz müziğin ilk etapta bilgisayarınızda olması gerektiği anlamına gelir.

Bunu yaptıktan sonra, vermeye hazır müzikle önceden yüklenmiş bir iPod’unuz olur. İPod alıcısı için işler biraz daha karmaşık hale geliyor. Verdiğiniz bir iPod’a Apple Music’ten müzik yüklemekten kaçının. Apple Music’in çalışması için abonelik gerekir ve alıcının da aboneliği yoksa bu şarkılar çalmaz.

Müzikle Önceden Yüklenmiş iPod Nasıl Kullanılır

Önceden yüklenmiş bir iPod aldıysanız, bir seçim yapmanız gerekir: iPod’u olduğu gibi kullanın ve üzerindeki müziği asla değiştirmeyin ya da iPod ile birlikte gelen müziği tutmak ve ona kendi müziğinizi eklemek için güncelleyin. ayrıca. İlk seçenek için yapacak bir şey yok. İPod’un keyfini çıkarın! Yine de kendi müziğinizi ekleyebilmek için takip etmeniz gereken bazı ek adımlar vardır:

 1. Öncelikle, iPod’dan bilgisayara aktarım gerçekleştirebilecek bir programa ihtiyacınız olacak. Bu alanda ücretsiz programlardan ticari programlara kadar birçok seçenek var. Seçeneklerinizi değerlendirdiğinizden ve bir seçim yaptığınızdan emin olun. Ücretsiz programlar çekicidir, ancak bir seferde aktarılabilecek şarkıların sayısını sınırlamak gibi kısıtlamaları vardır ve bu onları değerinden daha fazla çalışır hale getirir.

 2. Tüm albüm kapaklarını, çalma listelerini ve diğer ilgili bilgileri taşıyacak bir iPod’dan bilgisayara aktarım programı seçtiğinizden emin olun.

 3. Yazılımı seçtikten sonra bilgisayarınıza kurun.

 4. İPod’u bilgisayarınıza bağlayın ve iPod’dan bilgisayara aktarım programını başlatın. İPod’a önceden yüklenmiş müziği bilgisayarınızın iTunes arşivine taşımak için yazılımı kullanmak için ekrandaki talimatları izleyin. Kaybetmemek için müziğin orada olması gerekiyor.

 5. İPod’u fabrika ayarlarına geri yükleyin. Bu, iPod’un tüm içeriğini silecektir, ancak aktarım programını doğru şekilde kullandıysanız, bunlar bilgisayara kaydedilecektir. İPod’u yeniymiş gibi ayarlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

 6. Yeni iPod’unuzla istediğiniz müziği eşzamanlamayı seçin. Bu, iPod’a önceden yüklenmiş müzikleri ve iTunes arşivinizde bulunan müzikleri içerebilir.

Yasal ve Etik Hususlar

Bu hediyeyle ilgili önemli bir not: bazı temel konulardaki görüşünüze ve yaşadığınız yerdeki yasaya bağlı olarak mutlaka etik veya yasal olmayabilir. Apple, tam olarak bu tür müzik paylaşımını önlemek için bir iPod’daki müziğinizi bir bilgisayara eşzamanlamanıza izin vermez. Müzik şirketleri bunun korsanlık olduğunu söylüyor. Telif hakkı ve tüketici savunucuları, bu tür bir paylaşımın, bir karma CD (veya o kadar geriye giderseniz kaset) yapmaktan çok farklı olmadığı için kullanıcının hakları dahilinde olduğunu savunurlar. Yasal olsun ya da olmasın, etik sonuçları da göz önünde bulundurmalısınız. Müzisyenler geçimlerini kısmen şarkılarının ve CD’lerinin satışından sağlıyor. Müziğini başkasına vererek, alıcının aksi takdirde yapacağı bir satışı – bir CD’nin ya da iTunes’dan indirmenin – engelliyor ve böylece sanatçıya bir miktar para kazandırıyor olabilirsiniz. Müzik yüklü bir iPod hediyesi harika görünebilir, ancak eğer verirseniz sanatçıları çalışmaları için potansiyel olarak paradan mahrum bırakmanın doğru olup olmadığına karar vermeniz gerekir.