Skip to content

Uzmanlar, Beyaz Saray’ın Kod Yazma Çağrısının Riskli Olduğunu Söyledi

21 de Nisan de 2021

Temel Çıkarımlar

  • Beyaz Saray web sitesi, HTML kodunda, teknoloji ekibi için kodlayıcıları işe almaya çağıran bir mesaj sakladı.
  • Uzmanlar, mesajları gizlemenin “Paskalya yumurtası” şeklinin siber güvenlik açısından mutlaka yapılması gereken doğru şey olmadığını söylüyor.
  • Yine de, geliştiricilerin işe alınmasına öncelik vermek için bir adım atan yönetim iyi bir şey.
joe daniel fiyatı / Getty Images
Başkan Biden’in göreve başlamasından birkaç gün sonra, insanlar Beyaz Saray’ın yeni web sitesinde kodlayıcıları işe almaya çağıran gizli bir mesaj fark ettiler. Web sitesinin HTML’sinde gizlenen mesajda, “Bunu okuyorsanız, daha iyi bir şekilde inşa etmek için yardımınıza ihtiyacımız var. Https://usds.gov.” Tabii ki, yalnızca bir şey arayanlar kodu bulabilir, bu yüzden uzmanlar bunun gibi Paskalya yumurtalarının siber güvenlik için iyi bir hareket olmadığını söylüyor. “Yazılım yazarken, bilgileri kullanıcılara sunma şekliniz, [a] tanımlı arayüz. [But] TAG Cyber’ın CEO’su Ed Amoroso, ” dedi. Cankurtaran bir telefon görüşmesinde.

Mesajın Arkasındaki Mesaj

İlk olarak bir Twitter kullanıcısı tarafından bulunan, kodlayıcıların Beyaz Saray teknoloji ekibine (ABD Dijital Hizmetleri olarak da bilinir) katılmaları için yapılan artık çok gizli olmayan çağrı, teknoloji meraklısı ve bu süre zarfında Beyaz Saray’ın HTML kodunu inceleyecek kadar meraklı olanlar yeni yönetimin ilk birkaç günü.

HTML kodu içinde gizli mesajları veya “Paskalya yumurtaları” gizleme taktiği yeni bir şey değildir ve her tür şirket tarafından çeşitli nedenlerle kullanılmıştır. Örneğin, bir kullanıcı bir Word belgesine “mavi” yazıp onu kalınlaştırdığında ve ardından kelimeyi maviye çevirdiğinde Microsoft Word’ün bir langırt makinesine dönüştüğü zamanı ele alalım. Ancak Amoroso, Beyaz Saray web sitesinin gizli bir Paskalya yumurtası bulmak için avın eğilimine odaklanmak yerine güvenliğe ve doğru türde programlama ve kodlama adaylarını çekmeye odaklanması gerektiğini söyledi. “Yazılım mühendisliğinde, bu tür şeyleri gerçekten sevmiyoruz … açıkça tanımlanmış güvenli ve güvenli bir arayüz olmalı,” dedi.

"ŞİFRE" vurgulanmış olarak Bilgisayar Dilinin Tam Kare Görüntüsü

Przemyslaw Klos / EyeEm / Getty Images
Amoroso, Paskalya yumurtalarının insanları etrafta dolaşmaya teşvik ettiğini söyledi ve bu kesinlikle bir kodlayıcı için kaliteli bir ihtiyaç olsa da, siber güvenlik endişeleri söz konusu olduğunda Beyaz Saray’ın web sitesine dahil edilmesi gereken bir kalite olmak zorunda değil. “Yapmaya çalıştıkları şeyi anlıyorum, ama insanları etrafta dolaşmaya teşvik ederek, bu nerede bitiyor?” dedi.

Yeni Yönetimde Teknolojiye Öncelik Verme

Ancak uzmanlar, Beyaz Saray’ın kodlayıcıların başvurmasını istemenin en iyi yol olmadığına inansalar bile, Amoroso, yönetimin teknolojiye öncelik verme çabasının mükemmel bir şey olduğunu söyledi. “Bu harika [for them] geliştiriciler arıyor olmak ve çevrimiçi altyapıları iyileştirmek için ”dedi. İşe alınan kodlayıcılar, tasarımcılar, mühendisler ve dijital politika uzmanlarından oluşan ABD Dijital Hizmetler teknoloji ekibi için çalışacak. Başkan Barack Obama tarafından kurulan ekip 2014 yılında, devlet web sitelerini ve platformlarını modernize etmek gibi teknolojiyle ilgili konularla görevlendirildi.

Kadın bilgisayar korsanının yaratıcı ofis masasında kodlama arkadan görünüşü

Maskot / Getty Images
Amoroso daha önce söyledi Cankurtaran Biden yönetiminin, birincil endişeleri gideren başarılı bir siber güvenlik planı benimsemesi gerektiği. Beyaz Saray’ın kodlayıcılar için yaptığı çağrı, daha genç insanların siber güvenlik alanına yüksek taleple girmesiyle daha iyi bir zamanda gerçekleşemezdi. Kasım 2020’de yapılan bir Check Point Yazılım Teknolojileri anketi, kuruluşların% 78’inin siber beceri sıkıntısı olduğunu söylediğini gösterdi. Bununla birlikte, Amoroso, siber güvenlik gözü olan kodlayıcıların bu yönetim için özellikle yararlı olacağını sözlerine ekledi. “Yazılım geliştiriciler altyapı oluşturur ve günümüzde güvenlik riskini azaltacak yazılım geliştirme yaparken izleyebileceğiniz uygulamalar olduğunu hepimiz biliyoruz” dedi. “Güvenlik konusunda daha fazla deneyime sahip geliştiriciler aramak önemlidir.” Siber güvenlik isteyen bir kodlayıcıysanız, başvurmaktan zarar gelmez. US Digital Services, ilgilenenlerin bir pozisyona başvurma konusunda doğrudan kendilerine ulaşmasını istiyor.