Skip to content

Uzmanlar, Instagram Hikaye Paylaşımını Kaldırmanın Kullanıcılarına Yardımcı Olmadığını Söyledi

21 de Nisan de 2021

Temel Çıkarımlar

  • Instagram, hikayelerinizde yayın gönderilerini paylaşma özelliğini kaldırmayı test ediyor.
  • Kaldırma, sonuçta, etkileşim amacıyla ona güvenen küçük işletmeleri ve içerik oluşturucuları etkileyecektir.
  • Uzmanlar, özelliği devre dışı bırakmanın kötü bir fikir olacağını söylüyor.
Instagram
Instagram, temel özelliklerinden birinin kaldırılmasını test ediyor ve uzmanlar bunun yarardan çok zarar vereceğini söylüyor. Sosyal medya platformu, hikayelerde tek tek gönderileri paylaşma yeteneğinin kaldırılmasını sessizce test etmeye başladı. Uzmanlar, bu özelliğin kaldırılmasının küçük işletmeleri, sanatçıları ve etkileyicileri en çok etkileyeceğini, çünkü para kazanmak ve geniş bir kitleye ulaşmak için Instagram’a bağlı olduklarını söylüyorlar. Weinberg Harris & Associates’in dijital direktörü Mary Miles, “Bu basit, görünüşte zararsız özelliğin risk altında olmasından dolayı hayal kırıklığına uğradım,” diye yazdı. Cankurtaran bir e-postada. “Platforma güvenen markalar ve etkileyiciler için önemli etkileri var ve kullanıcıları onu kullanmaktan uzaklaştırabilecek bir bağlantı kopukluğu yaratabilir.”

Neden Yayın Gönderilerini Paylaşmalı?

Bugün Sosyal Medyaya göre, bazı kullanıcılar beslemelerinin üst kısmında “Topluluğumuzdan Hikayelerde daha az gönderi görmek istediklerini duyduk. Bu test sırasında, yapamayacaksınız. Hikayenize bir besleme gönderisi ekleyin. ” Bir Instagram sözcüsü söyledi Cankurtaran “İnsanların bu tür gönderiler hakkında nasıl hissettiğini ve bunlarla nasıl etkileşim kurduğunu daha iyi anlamak” için testteki topluluk geri bildirimlerini dinleyeceklerini. Tabii ki, Hikayeler Instagram’ın en popüler özelliklerinden biridir ve insanlar Instagram’ın karmaşık algoritması etrafında çalışmak için hikayeleriyle besleme gönderilerini paylaşmaya gittikçe daha fazla yöneliyor. “Bu basit, görünüşte zararsız özelliğin risk altında olduğu için hayal kırıklığına uğradım.” Happiness Without’ın kurucularından Valentina Lopez, “Instagram, 2018’de bir yerde algoritmasını değiştirdi, bu da bir kullanıcının gönderilerinin erişimini geçerli bir kitleyle sınırladı,” diye yazdı. Cankurtaran bir e-postada. “İçerik oluşturucuların, en son içeriklerinin olabildiğince çok erişilebildiğinden emin olmaları gerekiyordu. Bu nedenle, yayınlarını hikayelerinde paylaştılar ve bu süre boyunca oldukça iyi çalışıyor.” Lopez ayrıca, hikayenizde yayınınızı paylaşmanın bir başka avantajının da, feed içi bir gönderiye bağlantı ekleyemeyeceğiniz, ancak bir öykü ile yapabileceğiniz olduğunu söyledi. “[The feature] Birkaç saat önce yayınlanan, aksi takdirde göz ardı edilecek olan feed içi gönderileri vurgular, “diye ekledi Lopez.

Kaldırmanın Etkileri

Şu anda Change.org’da Instagram’ı özelliği devre dışı bırakmaması için çağıran bir dilekçe var. Pazartesi öğleden sonra 72.000’den fazla imza aldı ve imzalayanların çoğu, değişikliğin kendilerini ve işlerini nasıl etkileyeceği konusundaki endişelerini dile getirdi. Kissmetrics CEO’su Ryan Salomon, “Diğer reklam biçimlerini karşılayamayan küçük işletmeler için bu ölümcül bir darbe olabilir” diye yazdı. Cankurtaran bir e-postada. “Hikaye paylaşımı, ücretsiz bir reklamcılık biçimidir ve bunu kaldırmak, yavaş yavaş ürün satışlarını yavaşça engelleyen bir damlama etkisi yaratacaktır.” Instagram’ı kullanarak fosil bulgularını belgeleyen bir paleontolog olan Alena Iskanderova, Cankurtaran Instagram etkileşiminin büyük bir kısmının takipçilerinin kendi hikayeleri aracılığıyla gönderilerini paylaşmasına dayandığı bir e-postada. “Bu sadece bir ölçü değil,” dedi, “daha çok takipçilerimden en çok hangi gönderileri beğendikleri, hangi bilgilerin alakalı olduğu, [and] hangi gönderiler [are] hisseye değer. ”

Kullanıcıları hikayeleri kullanarak yayınlarını paylaşmaya teşvik eden Instagram blog başlığı

Bilgi paylaşım hesapları da değişiklikten etkilenecektir. Medical Herstory, tıp eğitimi, hasta savunuculuğu ve hikaye anlatımı yoluyla sağlık deneyimleriyle ilgili bilgileri paylaşıyor. Kurucu Tori Ford anlattı Cankurtaran bu hikaye paylaşma özelliğinin, önemli bilgileri platformda paylaşmak ve yaymak için çok önemli olduğu. Ford, “Benzer hedefleri paylaşan diğer içerik oluşturucularla bir topluluk oluşturmaya yardımcı oluyor ve takipçilerinize ilgili konuları hatırlatarak önemli bilgilerin Instagram gönderilerinde kaybolmamasını sağlıyor,” dedi Ford. “Hikaye paylaşımının kaldırılmasının sonuçlarını çıkarabiliriz çünkü Instagram, cinsel eğitim içeriğinin gölgesini yasaklamaya başladı ve bu da, cinsel sağlıkla ilgili önemli bilgileri izleyicilerimize nasıl aktardığımızı büyük ölçüde etkiledi.” “[The feature] Birkaç saat önce yayınlanan feed içi gönderileri vurgular, aksi takdirde gözden kaçar. “Ancak uzmanlar, Instagram nihayetinde testi tamamlamaya ve bu özelliği tamamen kaldırmaya karar verirse yine de geçici çözümler olacağını söylüyor.” Yaratıcılar yine de ekran görüntüsünü alabilir. Upwest Social Agency’nin sahibi Alexi McKinley, şunları yazdı: Cankurtaran bir e-postada. “Bu gerçekten dünyanın sonu değil; sadece daha iyi bir strateji bulmamız gerekiyor (ki bunun ilk olarak Instagram’ın bunun için gerekçesi olduğuna inanıyorum).”