Skip to content

Uzmanlar Yayınlanan Filmlerin Sinemaları Öldürmeyeceğini Söyledi

20 de Nisan de 2021

Temel Çıkarımlar

  • Warner Bros., 2021 film serisini gelecek yıl hem sinemalarda hem de HBO Max’te yayınlayacağını duyurdu.
  • Film stüdyoları salgın sırasında içerik yayınlamak için yaratıcı olmak zorunda kaldı ve akış hizmeti pazarı en mantıklı olanı.
  • Uzmanlar, sinema salonlarının ölmediğini ve salgın sonrası geri döneceğini söylüyor.
WarnerMedia için Presley Ann / Getty Images
Film devi Warner Bros., geçtiğimiz hafta 2021 filmlerini HBO Max’in yanı sıra sinemalarda da göstereceğini duyurdu. Uzmanlar, duyuru hem film hem de yayın endüstrisi için önemli olsa da, her iki sektörü de temelde değiştirmeyeceğini söylüyor. Film stüdyosu, 2021’de hem sinemalarda (mümkünse) hem de HBO Max’te toplam 17 film yayınlayacağını ve bu filmlerin ilk gösterime girdikten sonra toplam 30 gün boyunca yayınlanacağını söyledi. “Warner Bros. ile ilgili haberler ilginç çünkü bir kereye mahsus olmak üzere Mulan Frost & Sullivan danışmanlık firmasında bir dijital medya analisti olan Dan Rayburn, Disney Plus ve birkaç diğerinde, ancak bu tamamen yeni bir düzeyde, çünkü toplam milyar dolar değerinde bir içerikten bahsediyorsunuz. Cankurtaran telefonda.

Film İzlemenin Yeni Bir Yolu?

Warner Bros., bunu “tüketici odaklı bir dağıtım modeli” ve yalnızca bir yıl sürecek bir “karma plan” olarak adlandırıyor. Stüdyonun HBO Max’te yayınlayacağı filmlerden bazıları Space Jam: Yeni Bir Miras, Suicide Squad, Tom & Jerry, Godzilla – Kong, Mortal Kombat, ve Matris 4diğerleri arasında. WarnerMedia CEO’su Jason Kilar, resmi bir basın bülteninde “İçeriğimiz, kimse tarafından görülmeyen bir rafta oturmadığı sürece son derece değerlidir” dedi. “Bu yaklaşımın hayranlarımıza hizmet ettiğine, katılımcıları ve film yapımcılarını desteklediğine ve HBO Max deneyimini geliştirerek herkes için değer yarattığına inanıyoruz.” Rayburn, film izleyicilerinin haberlere nasıl tepki vereceğini ve kaçının gerçekten HBO Max’i izleyeceğini görmenin ilginç olacağını söyledi. “Etkiyi bilmek ve tüketimin ne olduğunu ve talebi ve izleyiciliği nasıl artırdığını görmek için henüz çok erken” dedi. HBO Max, son derece rekabetçi akış pazarında bulunan birçok akış hizmetinden yalnızca biridir. No Film School’a göre, Netflix dünya çapında 183 milyon abonede (Mart 2020 itibariyle) hala üstün, ardından dünya çapında 150 milyon abone ile Amazon Prime Video ve 30,4 milyon ile Hulu izliyor.

Ön planda bir TV uzaktan kumandası tutan biri, bulanık arka planda isteğe bağlı video ekranı.

IAM fotoğrafçılığı / Getty Images
HBO sahibi AT & T’nin üçüncü çeyrek kazanç raporu, HBO Max’in 12,7 milyon aktif aboneye sahip olduğunu ortaya koydu, ancak 28,7 milyon müşteri HBO Max almaya hak kazandı, bu nedenle “Netflix” statüsüne ulaşmak için hala yapılması gereken çok şey var. Bu platformların kendi filmlerini yayınlamaları alışılmadık bir şey değil ve Netflix bunu yıllardır yapıyor. Netflix’in ürettiği filmlerin çoğu—İrlandalı, Evlilik Hikayesi, İki Papavb. – başarılı olmaya ve hatta ödüller kazanmaya devam etti. Doğrudan Disney Stüdyoları’na bağlı olan Disney Plus, canlı aksiyon versiyonunu yayınlamaya karar verdi Mulan salgın nedeniyle Eylül ayında geri döndü ve film versiyonu Hamilton sinemaları atladı ve bunun yerine yaz boyunca doğrudan platformda yayınlandı.

Sinema Salonları Ne Olacak?

Çaresiz zamanlar çaresiz önlemler gerektirdiğinden, film stüdyoları bir pandemi sırasında film yayınlama konusunda yaratıcı olmak zorunda kaldılar. Ancak, yayın hizmetlerinde stüdyo yapımı filmlerin ilk çıkışına geçişin, özellikle sinema endüstrisi için iyi bir şey olmadığını herkes düşünmüyor. AMC Entertainment CEO’su Adam Aron yaptığı açıklamada, “Açıkça, WarnerMedia film stüdyosu bölümünün ve prodüksiyon ortaklarının ve film yapımcılarının karlılığının önemli bir bölümünü HBO Max start-up’ına sübvanse etmek için feda etmeyi planlıyor,” dedi. Son Tarihe kadar. “AMC’ye gelince, Warner’ın bunu bizim pahasına yapmamasını sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.”

Bir sinema salonunda oturan insanların arkadan görünümü.

Lingkong C / EyeEm / Getty Images
Ancak Rayburn, bir tiyatroda film izlemenin sona ermeyeceğini ve bu akış eğiliminin büyük olasılıkla geçici olduğunu söyledi. “Bunun yeni norm olacağını sanmıyorum çünkü sinema salonları geri gelecek.” Dedi. “Belki hepsi krizden sağ çıkamayabilir, ancak insanlar her zaman sinemaya geri dönmek isteyecekler çünkü bu eşsiz deneyim hakkında söylenecek bir şeyler var.” Rayburn, pandemi sinema salonları için zor olsa da, yelpazenin diğer tarafında, film stüdyolarının da büyük ölçüde etkilendiğini ve kendi çıkarları doğrultusunda en iyi olanı yapmaları gerektiğini de sözlerine ekledi. “Sinemalar yakın zamanda açılmayacak, öyleyse [the studios] yapmalı mı? “diye sordu.” Bu, sinemalardan bir miktar gelir elde etse de, tiyatrolar açık değil. ” Matris 4 Önümüzdeki yıl koltuğunuzda, filmleri olması gerektiği gibi deneyimlemek için eninde sonunda tekrar sinemalara döneceğiz.