Skip to content

Vcomp100.dll Bulunamadı veya Eksik Hataları Nasıl Düzeltilir

18 de Mayıs de 2021

Vcomp100.dll hataları, vcomp100 DLL dosyasının kaldırılmasına veya bozulmasına neden olan durumlardan kaynaklanır. Bazı durumlarda, vcomp100.dll hataları bir kayıt defteri sorununu, bir virüs veya kötü amaçlı yazılım sorununu veya hatta bir donanım arızasını gösterebilir. Vcomp100.dll hata mesajı, dosyayı Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP ve Windows 2000 dahil olmak üzere Microsoft’un herhangi bir işletim sisteminde kullanabilecek herhangi bir program veya sistem için geçerli olabilir.

Vcomp100.dll Hataları

Bilgisayarınızda vcomp100.dll hatalarının görünmesinin birkaç farklı yolu vardır. Aşağıda, bu hataları görebileceğiniz daha yaygın yöntemlerden bazıları verilmiştir:

 • Vcomp100.dll Bulunamadı
 • Vcomp100.dll bulunamadığı için bu uygulama başlatılamadı. Uygulamayı yeniden yüklemek bu problemi çözebilir.
 • Bulunamadı [PATH] vcomp100.dll
 • Vcomp100.dll dosyası eksik.
 • Başlayamaz [APPLICATION]. Gerekli bir bileşen eksik: vcomp100.dll. Lütfen yükle [APPLICATION] tekrar.

Vcomp100.dll hata mesajları, belirli programları kullanırken veya yüklerken, Windows başladığında veya kapandığında, hatta bir Windows kurulumu sırasında görünebilir. Vcomp100.dll hatasının bağlamı, sorunu çözerken yardımcı olacak önemli bir bilgi parçasıdır.

Vcomp100.dll Hataları Nasıl Düzeltilir

Vcomp100.dll dosyasını “DLL indirme” web sitesinden indirmeyin. Bir DLL dosyasını indirmenin kötü bir fikir olmasının birçok nedeni vardır. Vcomp100.dll dosyasının bir kopyasına ihtiyacınız varsa, en iyisi orijinal, yasal kaynağından edinmenizdir. Vcomp100.dll hatası nedeniyle Windows’a normal şekilde erişemiyorsanız, aşağıdaki adımlardan herhangi birini tamamlamak için Windows’u Güvenli Modda başlatın.

 1. Microsoft Visual C ++ 2010 Service Pack 1 Yeniden Dağıtılabilir Paketi MFC Güvenlik Güncellemesini indirin ve çalıştırın. Bu, vcomp100.dll dosyasını Microsoft tarafından sağlanan en son kopya ile değiştirir / geri yükler. Yüklediğiniz Windows sürümüne bağlı olarak, bu güncelleme için size Microsoft’tan birkaç indirme seçeneği sunulur: x86 (32 bit) veya x64 (64 bit). Windows’un 32 bit veya 64 bit Sürümünü Çalıştırıyor muyum? ne seçeceğinizden emin değilseniz yardım için. Bu adımı tamamlamak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Bu güncelleştirmeyi uygulamak, neredeyse her zaman vcomp100.dll hatalarına yönelik çözümdür.

 2. Vcomp100.dll dosyasını Geri Dönüşüm Kutusundan geri yükleyin. “Eksik” bir vcomp100.dll dosyasının olası en kolay nedeni, yanlışlıkla silmiş olmanızdır. Vcomp100.dll dosyasını yanlışlıkla sildiğinizden şüpheleniyorsanız ancak Geri Dönüşüm Kutusunu zaten boşalttıysanız, vcomp100.dll dosyasını ücretsiz bir dosya kurtarma programıyla kurtarabilirsiniz. Bir dosya kurtarma programıyla vcomp100.dll’nin silinmiş bir kopyasını kurtarmak, yalnızca dosyayı kendiniz sildiğinizden ve siz bunu yapmadan önce düzgün çalıştığından eminseniz akıllıca bir fikirdir.

 3. Tüm sisteminizde bir virüs / kötü amaçlı yazılım taraması çalıştırın. Bazı vcomp100.dll hataları, bilgisayarınıza DLL dosyasına zarar veren bir virüs ya da başka bir kötü amaçlı yazılım bulaşmasıyla ilişkili olabilir. Gördüğünüz vcomp100.dll hatasının, dosya gibi görünen düşmanca bir programla ilgili olması bile mümkündür.

 4. Son sistem değişikliklerini geri almak için Sistem Geri Yükleme’yi kullanın. Vcomp100.dll hatasının önemli bir dosyada veya yapılandırmada yapılan bir değişiklikten kaynaklandığından şüpheleniyorsanız, Sistem Geri Yükleme sorunu çözebilir.

 5. Vcomp100.dll hatasını üreten programı yeniden yükleyin. Belirli bir programı kullandığınızda vcomp100.dll hatası oluşursa, o programı yeniden yüklemek yardımcı olabilir.

 6. Mevcut tüm Windows güncellemelerini yükleyin. Birçok hizmet paketi ve diğer yamalar, bilgisayarınızdaki yüzlerce Microsoft dağıtılmış DLL dosyasının yerine geçer veya bazılarını günceller. Vcomp100.dll dosyası, bu güncellemelerden birine eklenebilir.

 7. Belleğinizi test edin ve ardından sabit sürücünüzü test edin. Donanım sorun giderme işlemlerinin çoğunu son adıma bıraktım, ancak bilgisayarınızın belleğini ve sabit sürücüsünü test etmek kolaydır ve başarısız olduklarında vcomp100.dll hatalarına neden olabilecek en olası bileşenlerdir. Donanım testlerinizden herhangi birinde başarısız olursa, en kısa sürede belleği değiştirin veya sabit sürücüyü değiştirin.

 8. Windows kurulumunuzu onarın. Yukarıdaki bağımsız vcomp100.dll dosyası sorun giderme önerisi başarısız olursa, bir başlangıç ​​onarım veya onarım yüklemesi gerçekleştirmek, tüm Windows DLL dosyalarını çalışan sürümlerine geri yüklemelidir.

 9. Kayıt defterindeki vcomp100.dll ile ilgili sorunları onarmak için ücretsiz bir kayıt defteri temizleyicisi kullanın. Ücretsiz bir kayıt defteri temizleme programı, DLL hatasına neden olabilecek geçersiz vcomp100.dll kayıt defteri girdilerini kaldırarak yardımcı olabilir. Nadiren kayıt defteri temizleyicilerinin kullanılmasını öneririz. Buraya, bir sonraki yıkıcı adımdan önce “son çare” girişimi olarak dahil edildi.

 10. Temiz bir Windows kurulumu gerçekleştirin. Temiz bir Windows yüklemesi, sabit sürücüdeki her şeyi siler ve yeni bir Windows kopyası yükler. Yukarıdaki adımlardan hiçbiri vcomp100.dll hatasını düzeltmezse, bu bir sonraki hareket tarzınız olmalıdır. Temiz bir kurulum sırasında sabit sürücünüzdeki tüm bilgiler silinecektir. Bundan önce bir sorun giderme adımını kullanarak vcomp100.dll hatasını düzeltmek için mümkün olan en iyi girişimi yaptığınızdan emin olun.

 11. Herhangi bir vcomp100.dll hatası devam ederse bir donanım sorununu giderin. Temiz bir Windows yüklemesinden sonra, DLL sorununuz yalnızca donanımla ilgili olabilir.

Daha Fazla Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Bu sorunu kendiniz çözmekle ilgilenmiyorsanız, bkz. Bilgisayarımı Nasıl Düzeltebilirim? destek seçeneklerinizin tam listesi, ayrıca onarım maliyetlerini hesaplamak, dosyalarınızı çıkarmak, bir onarım servisi seçmek ve çok daha fazlası gibi yol boyunca her konuda yardım için.