Skip to content

Verizon, 5G Ultra Geniş Bant Kapsamasını Resmen Başlattı

22 de Temmuz de 2022

Verizon, bu ayın başlarında bir basın açıklamasıyla 5G Ultra Geniş Bant ağlarının lansmanını yaptı ve birçoğunun, dağıtımın gerçekte ne zaman olacağını merak etmesine izin verdi. O zaman şimdi. Şirket, 100 milyondan fazla mevcut müşteriyi kapsayan Amerika genelinde 1.700’den fazla şehre resmi olarak 5G hizmetini başlattı. Şirket, “neredeyse üç Amerikalıdan birinin” iki milyon işletmeyle birlikte Verizon 5G UWB (ultra geniş bant) tarafından hizmet verilen bölgelerde yaşadığını belirtti.

Verizon, bu ağın 1 Gbps’ye (1000 Mbps) varan hızlara ulaştığını ve “geniş bant internet bağlantısıyla karşılaştırılabilir güç ve performansı cebinize getirdiğini” vurguladı. Lansmana, yeni ve önceden var olan Verizon müşterileri için çeşitli fırsatlar eşlik ediyor. Sınırsız veri planları 50 GB erişim noktası, çeşitli ücretsiz eğlence abonelikleri, aylık Uluslararası Seyahat Kartı ve daha fazlasıyla birlikte gelir. Hizmet ayrıca yüzde 50 indirimli ev internet paketi olarak da sunuluyor. Verizon, 5G Ultra Geniş Bant hizmetinin hangi şehirleri kapsadığına dair bir liste sağlamadı, ancak şehrinizde olup olmadığını kontrol etmek için etkileşimli bir harita var. Başka bir seçenek de akıllı telefonunuzun durum çubuğunda “5G UW” ifadesini aramaktır. Hem Verizon hem de diğer kablosuz taşıyıcı AT&T, Federal Havacılık Ajansı ile haftalarca süren bir kavgaya karıştı, çünkü ikincisi, bu yükseltilmiş 5G ağına güç veren C-bant teknolojisinin etkinleştirilmesinin, pilotların iniş yapmak için kullandıkları radar altimetrelerine müdahale edebileceğini öne sürüyor. Düşük görüş koşulları. Bu nedenle, şirketler bu sunumu havaalanlarının yakınında ertelemeyi kabul ettiler.

Düzeltme 01/19/22: 2. paragraftaki bağlantı, farklı bir haber kuruluşunun raporlaması yerine şirketin kendi duyurusunu yansıtacak şekilde güncellendi.