Skip to content

Verizon, Minecraft’ta Çalışan Bir Cep Telefonu Yaptı

4 de Haziran de 2021

Minecraft’ta çalışan bir eser yapmak çok zor bir iştir. Minecraft’ta çalışan bir telefon yapmak tamamen farklı bir hikaye. Bir kişi Minecraft’ta çalışan bir telefona sahip olmayı düşündüğünde, normalde onlara envanterinde tutabilecekleri bir telefon veren oyunda bir değişiklik düşünürdü. Verizon bunu bin tane büyütmeye, uygulamalara erişime, FaceTime ile arama yapmaya ve çok daha fazlasına karar verdi. Bu yazımızda pek çok kişinin bu yaratılışın tamamen fake olduğunu düşünmesine neden olan Minecraft modundan bahsedeceğiz.

Verizon Minecraft’ta Neden Telefon Yaptı?

Verizon Kablosuz
Minecraft’ın ne kadar açık uçlu ve sonsuz yaratıcı olduğunu bilen cep telefonu şirketi Verizon Wireless, Minecraft’ta oyuncuların gerçek hayatta telefon aramasına, internette gezinmesine ve (elbette) selfie çekmesine olanak tanıyan çalışan bir telefon yapmaya karar verdi. . Verizon Wireless, Minecraft’ın oyuncular arasında büyük ve artan popülaritesi nedeniyle bu proje üzerinde çalışırken telefon hizmetlerinin reklamını yapma fırsatını da yakaladı.

Özellikler

Akıllı telefonda görüntülenen bir Minecraft ekranı

Verizon Kablosuz
Minecraft’ta son derece büyük (ve şaşırtıcı derecede işlevsel) telefonu kullanırken, oyunculara üç seçenek sunuldu. Bu üç özellik görüntülü arama, mesajlaşma/MMS ve web’de gezinmeden oluşuyordu. Bir oyuncu oyun içi telefonu kullanarak bir başkasını aradığında, oyuncular arkadaşlarının yüzlerinin ekranlarının telefonunda üretildiğini ve Minecraft bloklarıyla gerçek zamanlı olarak hareket ettiğini göreceklerdi. Fiziksel bir telefonla aranan kişi, oyuncunun Minecraft karakterinin oyunun F5 modunda hareket ettiğini görecektir. Telefonun mesajlaşma/MMS özelliği, oyuncuların Minecraft’ta selfie çekmesine izin verdi. Oyuncular, selfie çektikten sonra MMS kullanarak çektikleri resmi gerçek dünyadaki bir telefona gönderebildiler. Son özellik olan web’de gezinme, oyuncuların internete bağlanmasına ve Minecraft bloklarına çevrilmiş web sayfalarını görüntülemesine izin verdi. Web sayfalarının kalitesi en iyi olmasa da, her bir siteyi Minecraft formatında görmek yine de çok ilginçti. Bağlantılar telefonun ekranında tıklanabilirdi, oyuncular sayfada gezinebilir ve favori web sitelerinin keyfini çıkarabilirdi.

Nasıl Yapıldı

Kuleyi gösteren bir Minecraft ekranı

Verizon Kablosuz
Proje için Verizon Wireless’ın web sitesinde, “Wieden+Kennedy ve BlockWorks’ün yardımıyla, oyuncuların internette gezinmesine, görüntülü arama yapmasına ve bir arkadaşına MMS özçekimi göndermek için bir özçekim çubuğu oluşturmasına olanak tanıyan özel işlevler geliştirdik. … Minecraft dünyasında neredeyse her şey bloklardan oluşuyor. Gerçek web sayfalarını ve video akışını bloklara çeviren ve böylece gerçek zamanlı olarak bir Minecraft sunucusunda oluşturulabilmeleri için Boxel adlı bir web uygulaması oluşturduk. Sunucu eklentimiz, Minecraft ile web uygulaması tarafından çevrildiği şekliyle gerçek dünya arasındaki iletişimi yönetmek için Boxel-client kullanıyor.

Sonuç olarak

Ekranda Minecraft logosu

Minecraft
Minecraft, kendinizi ifade etmenin yeni yollarını, fikirleri paylaşmanın yeni yollarını ve yaratıcı olmanın yeni yollarını sağlayan çok açık bir oyundur. Bir insan ister dış dünyaya bağlanabilen bir telefon yapmak isterse de küçük bir toprak ev yapmak isterse, deneme ve vazgeçmeme iradesine sahip olduğunuz sürece Minecraft istediğinizi yapma fırsatı verir. Minecraft, Redstone ve Komut Bloklarından çok daha fazlası oldu. Minecraft, bireylere daha önce sahip olduklarını bildikleri veya bilmedikleri yetenekleri keşfetmeleri için yeni araçlar sunuyor. Minecraft’ta bir sonraki büyük fikrinizi oluştururken tek sınırlamanız hayal gücünüzdür, bu yüzden yıldızlara ulaşın ve bu dünyadan bir şeyler yapmaya çalışın. Minecraft sunucuları için en iyi 10 Bukkit eklentisi hakkında daha fazlasını okuyun.