Skip to content

Verizon Wireless Hub: Satın Almalı mı, Satın Almamalı mı?

18 de Mayıs de 2021

Verizon Wireless’tan Mike Lanman, “Ev telefonunuzdan kurtulmayı düşünüyor olun veya onsuz yaşayamıyorsanız, şimdi Verizon Hub’ı denemenin tam zamanı,” diyor, bir multi- Onlara göre, “yıllardır mutfak tezgahınızda ortalanmış olan ev telefonu sistemini yeniden icat eden” amaçlı bir cihaz.

Ne yapabilir

Hub, cihaza takılan kablosuz bir DECT ahizesi olan bir VoIP telefonudur. Etkileyici olan, aşağıdaki özellikleri cihaza getiren 8 inç renkli dokunmatik ekrandır:

  • Evden çıkmadan önce sabah yerel trafiği ve hava durumunu kontrol edin
  • Takviminizi güncelleyin ve bir randevu değiştiğinde veya geç kalmamanızı hatırlatmak için otomatik olarak bir metin alın
  • Futbol antrenman yeri taşındığında yeni site için yol tarifi alın
  • Pasta sipariş etmek için yeni pizza salonunun numarasını bulun
  • Aileyi hafta sonu götürmek isteyebileceğiniz yaklaşan bir filmin fragmanlarını önizleyin ve ardından Verizon Hub’ı kullanarak bilet satın alın

Resmi web sitesinde tüm özelliklere bakın.

Maliyet ve Gereksinimler

Cihazın maliyeti 200 $ ‘dır (50 $’ lık bir indirimden sonra). Alıcı, cihazı yalnızca Verizon Wireless ile iki yıllık bir hizmet sözleşmesi imzalarsa kullanabilir ve bu da kendisini iki yıl boyunca aylık 35 ABD doları tutarında bir ücrete bağlar. Bu, en az iki yıl boyunca cihazla çalışan tek hizmet olacak Verizon’un PSTN hizmetini ekler. Ayrıca geniş bant bir İnternet bağlantısına ihtiyacınız var. Bu, elbette Verizon’dan geliyor, ancak sonunda diğer rakip İnternet servis sağlayıcılarından da gelecektir. Bu, bir kablosuz yönlendiriciye ihtiyaç olduğunu gösterir. Unutulmaması gereken bir diğer önemli nokta, telefon hizmetinin yanı sıra özellikli olarak gelen her şeyin ayda 35 dolar olmasıdır.

Profesyoneller

İlk nedenler yukarıda belirtilmiştir – mutfağınızda, oturma odanızda veya ofisinizde yıllardır oturan aptal telefon hizmetini güçlendiren özellikler. Ancak, yönlendiriciye ve İnternet bağlantısına ihtiyaç duyulduğunda, ofise veya çalışma odasına daha iyi yerleştirileceğinden, bunun sadece mutfakta olacağından şüpheliyiz. Üçüncü bir neden, son teknolojide olmaktır. Renkli dokunmatik ekran gerçekten etkileyici ve birden fazlasını baştan çıkaracak.

Eksiler

Fiyat, özellikle ekonomik zorluk dönemlerinde burada bir sorun olabilir. Cihaza en az 200 $ yatırım yaparak, bir şekilde kendinizi en az iki yıl boyunca Verizon’a sadık kalmaya zorluyorsunuz. Cihazı başka bir VoIP servisi ile kullanabilecek misiniz? Açıkçası, bu sorunun cevabını henüz bilmiyoruz, ancak yakında öğrenecek miyiz? Diğer servis sağlayıcılarla uyumlu olsaydı, fiyat o kadar yüksek görünmezdi. Eklenen çevrimiçi özelliklere izin veren geniş bant bağlantısı, sonunda diğer rakip hizmet sağlayıcılarınki olabilir, ancak yalnızca Verizon’un dediği gibi, aygıtın başarılı olması koşuluyla. Yani bu hiç gerçekleşmeyebilir. ABD ve Kanada’ya sınırsız sesli arama için ayda 35 ABD doları ödemek, aralarında benzer bir VoIP hizmeti için en pahalı planın ayda yaklaşık 25 ABD doları olduğu en yaygın VoIP hizmet sağlayıcılarına kıyasla nispeten pahalıdır. Ve ikincisi, Verizon’un sunduğundan çok daha fazla özellikle birlikte gelir. Ürünü tamamen ekonomik bir bakış açısıyla değerlendirmek istiyorsak, cihazını biraz daha yüksek bir fiyata satan, ancak daha az özelliğe rağmen tamamen ücretsiz görüşme yapmanıza izin veren ooma gibi bir hizmetle karşılaştıracağız. Evet, sıfır aylık fatura. Aylık fatura gerektirmeyen diğer cihaz tabanlı hizmetlere bir göz atın. Son olarak, Verizon hub’ın sunduğu şey, web’de gezinme yeteneği değil, yalnızca çevrimiçi hizmetlerin bazı senkronizasyonu ve yerelleştirilmesi için bir dizi özelliktir. Bir bilgisayarın yerini almaz. Bu nedenle, bu keskin özelliklere sahip olmanın nihayetinde değip değmeyeceği sorusu önem kazanıyor. Verizon hub’ın sunduğu şeylerin çoğunu Verizon Call Assistant adlı mevcut bir Verizon aracı aracılığıyla alabileceğinizi öğrendik. Bazı özellikleri, bilgisayarınızda gelen aramaların veya sesli mesajların bildirilmesi, diğerlerinin yanı sıra arayan kimliklerinin elektronik günlüklerinin oluşturulması, kişi listeleri, oynatma, yeniden oynatma ve sesli postaları kaydetmedir. Bu araç ücretsizdir. Alt satır: Para biriktirmek istiyorsanız, satın almadan önce iki kez düşüneceksiniz. Cihaz sizi baştan çıkardıysa – ve bu tamamen mantıklı – o zaman düşünmeyin, çünkü zaten bir VoIP cihazı ve Verizon VoIP denizlerine giriyor.