Skip to content

Video iPod Nasıl Kapatılır

21 de Nisan de 2021

Yeni bir iPod Videonuz varsa ve daha önce iPod’unuz yoksa, çoğu tüketici elektroniğinde bulunan ortak bir düğme bulamazsınız: açma / kapama düğmesi. İPod Video’nun açma / kapama düğmesi yoktur. Bunun yerine, iPod’u müzik çalmaması veya pil gücünü kullanmaması için kilitleyen bir tutma düğmesine sahiptir. Bu makaledeki talimatlar iPad Beşinci Nesil (iPod Video olarak da adlandırılır) için geçerlidir.

İPod Videosu Nasıl Kapatılır

İPod Video şu koşullarda çalışmıyor açık ve kapalı. Bu yüzden anahtar yok. Bunun yerine, yalnızca ilgilenir uyanık veya uykuda. İPod’unuzu bir süre kullanmadığınızda, ekran kararır ve kararır. Bu iPod uyuyacak. Bir iPod uyurken, ekran aydınlandığında ve müzik çalarken olduğundan daha az pil gücü kullanır. Bir iPod’u hemen uyumaya zorlamak için, oynat / duraklat düğmesini birkaç saniye basılı tutun. Açma / kapama düğmesinin olmaması, bir iPod Video’yu yeniden başlatamayacağınız anlamına gelmez. Bir iPod Videosunu nasıl yeniden başlatacağınızı ve donmuş her iPod’u nasıl yeniden başlatacağınızı öğrenin.

İPod Videonuzu Nasıl Uykuda Tutarsınız?

İPod Video uykudayken herhangi bir düğmeye bastığınızda, iPod’un uyandığını belirtmek için ekran aydınlanır. İPod bir süre kullanılmayacaksa, pil gücünü korumak ve müzik çalmasını engellemek için saklayın. Bir iPod’u saklamak için, iPod Video’nun üst kenarında kulaklık jakının yanında bulunan tutma anahtarına bakın. İPod’u kaldırırken tutma anahtarını açık konuma kaydırın. Bu, Clickwheel’i tıpkı bir cep telefonu tuş takımının kilitlendiği şekilde kilitler. Artık iPod’unuz bir düğmeye yanlışlıkla basıldığında uykudan uyanmayacak. İPod’u kullanmak için, tutma anahtarını kapalı konuma kaydırın ve yeniden başlatmak için herhangi bir düğmeye tıklayın.