Skip to content

Video Oyunlarıyla Savaşmak İçin Genel İpuçları, Püf Noktaları ve Hileler

29 de Mayıs de 2021

Dövüş oyunları için temel formül, video oyun konsolları daha güçlü ve gelişmiş hale geldikçe gelişti. Artık neredeyse her oyun çevrimiçi bir bileşen içerdiğinden, oyuncuların sonsuz sayıda meydan okuyucusu var. İşte Mortal Kombat vs. DC Universe gibi dövüş oyunları için bazı genel ipuçları ve hileler. Bu makaledeki ipuçları genel olarak tüm dövüş oyunları için geçerlidir. PS4 ve Xbox 360’ta dövüş oyunları için özel hileler de bulabilirsiniz.

Denetleyicinizi Tanıyın

Yeni nesil dövüş oyunları her zamankinden daha karmaşık. Her karakterin hareketi için belirli düğme kombinasyonlarını hatırlamanın ötesinde, bu kombinasyonları denetleyiciye bakmadan yürütmeniz gerekecek. Rastgele düğme ezme artık onu kesmeyecek. Sorunları daha da karmaşık hale getiren geleneksel dövüş oyunları, tipik bir oyun kumandasından daha fazla düğme kullanan arcade kontrollerine dayanır. Bir PC’de oynuyorsanız, özellikle dövüş oyunları için yapılmış 6 düğmeli bir denetleyiciye sahip olmanıza yardımcı olur. Xbox One için Mortal Kombat X Fight Pad gibi konsol oyunları için tasarlanmış özel kontrolörler de var.

Rakiplerinizi Tanıyın

İster tek başınıza ister çevrimiçi olarak dövüş oyunları oynayın, oynadığınız oyundaki her dövüşçünün temel özelliklerini bilmeniz gerekir. Güçlü ve zayıf yönleri hakkında bir fikir edinmek için her karakterle deney yapın. Çevrimiçi veya yerel çok oyunculu oynuyorsanız ve savaşmak için sıranızı beklemeniz gerekiyorsa, yeni numaralar öğrenmek için diğer maçları izleyin.

Pratik yapmak mükemmelleştirir

Çoğu dövüş oyunu, saldırıları ve karşı saldırıları uygulayabileceğiniz bir eğitim moduna sahiptir. Oynadığınız karaktere karşı savaşmak, her dövüşçünün içini ve dışını öğrenmenin harika bir yoludur. Çoğu oyun aynı zamanda zorluk ayarlarını da içerir, bu nedenle tek başınıza oynuyorsanız, daha yüksek zorluklara kadar ilerlemeden önce temel bilgileri öğrenmek için kolay modla başlamakta utanılacak bir şey yoktur.

Sonraki Hareketinizi Yayınlamayın

Bir dövüş oyunu oynarken, genellikle güçlü bir kombo sunmadan önce düşmanınızı kurmanız gerekir. Açılış hamlenizi verirseniz, rakibiniz saldırıyı engelleyebilir veya tersine çevirebilir. Her fırsatta duruşları ve stilleri değiştirin. Her seferinde bir yumrukla başlamak yerine, bir tekme veya yavaş bir yaklaşım deneyin. Gerçek hayatta olduğu gibi, bazen en iyi saldırı gerçekten de en iyi savunmadır. Bir tekme veya yumruk beklemek ve ardından buna karşılık vermek, genellikle önce saldırmakla aynı etkiye sahiptir. Karıştırın ve yeni hamleler denemekten korkmayın.

Yapay Zeka ile Gerçek Rakiplere Karşı Mücadele

Birçok oyuncu, her düşmana aynı şekilde davranma hatasına düşer, ancak bilgisayara meydan okumakla başka birine meydan okumak arasında büyük bir fark vardır. Bir AI, duruşuna göre bir hamle verebilirken, başka birine karşı oynarken durum böyle olmayabilir. Rakibinizin dövüş stiline çok dikkat edin ve stratejinizi buna göre oluşturun.

Hayal kırıklığı: Bilinmeyen Düşman

En büyük düşman kendi içinde yatar. Eğer sinirlenirseniz veya sinirlenirseniz, hatalar yapacaksınız, bu yüzden ara verin ve bunun sadece bir oyun olduğunu unutmayın. Herkesin kıçını tekmeleyen oyuncu, tüm bu süslü hareketleri bir gecede öğrenmedi. Yeterince pratik yaparak siz de bir şampiyon olabilirsiniz.