Skip to content

Vine Videolarını Çevrimiçi İzlemek İçin Kullanabileceğiniz 6 Vine Görüntüleyicisi

14 de Mayıs de 2021

Vine hizmeti 17 Ocak 2017’de kullanımdan kaldırıldı, ancak aşağıdaki bilgileri arşivleme amacıyla bıraktık. Resmi Vine uygulaması aracılığıyla bir mobil cihazda Vine videolarını izlemek harikaydı, peki ya web tarayıcınız aracılığıyla normal bir bilgisayarda bunlara bakmak isteseydiniz? Takip ettiğiniz kişilerin Twitter’da paylaşmasını beklemek yerine, en eğlenceli altı saniyelik videolardan bazılarının keyfini normal bir masaüstü veya dizüstü bilgisayarda çıkarmak için kullanabileceğiniz oldukça güzel araçlar vardı. İşte bir zamanlar yeni Vine’ları keşfetmenize ve hatta belirli etiketleri veya kullanıcıları aramanıza izin veren Vine görüntüleyici web sitelerinin bir listesi.

Vine uygulama logosu.
Cankurtaran

Vine.co

Vine.co

Vine, yalnızca uygulama biçiminde değil, normal web üzerinden de erişilebilirdi. Ne yazık ki, her şey arşivlendi ve artık onlar hizmeti durdurmadan önce siteye gidebildiğiniz gibi gidip siteye göz atamazsınız. Kullanıcılar sadece Vine.co’yu ziyaret edebilir ve kanallara, öne çıkan Viners’a, editörün seçtiklerine, oynatma listelerine, trend etiketlerine ve daha fazlasına göz atmaya başlayabilir. Hatta kişiselleştirilmiş beslemenizi görmek için hesabınıza giriş yapabiliyordunuz ve hesabınızı tıpkı uygulamada olduğu gibi web’den kullanabiliyordunuz.

Vine Görüntüleyici

Biraz farklı bir şey istiyorsanız, Vine Viewer, yakın zamanda yüklenen Vine videolarını ızgara düzeninde gösteren basit bir web sitesiydi. Seçtiğiniz web tarayıcısını kullanarak, Vine videolarında hızlı bir şekilde arama yapabilir ve belirli bir anahtar kelimeyle etiketlenmiş Vine’ları veya belirli kullanıcılardan yüklenen videoları aramak için sağ üst köşedeki arama çubuğunu kullanabilirsiniz.

VineBox.co

VineBox.co, yalnızca YouTube ve Instagram’dan gelen popüler yayınları seçtiğini iddia etti. Ancak, sitedeki bakım eksikliği nedeniyle artık çalışmıyor gibi görünüyor. Gün içinde Instagram, Coub ve Vine dahil olmak üzere çeşitli diğer sosyal video platformlarından videolar içeriyordu. Eskiden Vine videolarını Vine Viewer’a benzer bir ızgara düzeni stilinde görmek için Vine sekmesine gidebiliyordunuz. Bir Vine’a tıkladığınızda, sonraki veya önceki videolara gitmek için okları kullanabilir veya kendi başına bir sonrakine geçmesini bekleyebilirsiniz. En popüler videolar varsayılan olarak ana sayfada gösterildi, ancak komik videolara, en iyi Viners tarafından yayınlanan videolara ve daha fazlasına bakmak için üstteki düğmeleri kullanabilirsiniz.

Vpeeker

Vpeeker

Vpeeker, hala çalışır durumda olan son Vine izleyicilerinden biridir (bunun ne kadar süreceğini kim bilir). Spesifik bir şey aramıyorsanız ve sadece TV’de yaptığınız gibi Vine videolarında kanal sörfü yapmak istiyorsanız harikadır. Bu Vine görüntüleyici aracı bir zamanlar size yakın zamanda yüklenen Vine videolarının hiç bitmeyen bir akışını gerçek zamanlı olarak gösterdi, otomatik olarak bir sonrakine geçerken, ancak şimdi onları sadece rastgele gösteriyor gibi görünüyor. Ayrıca Vine’ın geldiği yerden Twitter tweetini ve kullanıcı bağlantısını size gösterildiği gibi görebilirsiniz.

VineRoulette

VineRoulette, web için bir başka basit Vine görüntüleyicisiydi. Vines’ı keşfetmek için önerilen etiketlerden herhangi birini tıklayabilir veya arama çubuğuna herhangi bir kelimeyi yazabilirsiniz. Vine video küçük resimlerinin bulunduğu yeni bir sayfada ızgara benzeri bir düzen belirdi (maalesef tüm küçük resimler doğru yüklenmemiş gibi görünüyordu) ve izlemek için bunlardan herhangi birine tıklayabildiniz.

VinesZap

VinesZap, yukarıda listelenen diğerlerinden tamamen farklı, özelleştirilebilir ızgara benzeri bir görüntüleyicide tüm işi sizin için yapan çok basit bir otomatik Vine görüntüleyiciydi. Görmek ve izlemek istediğiniz ızgara stilini basitçe seçebiliyordunuz. VinesZap ile bir seferde bir video, aynı anda dört video veya aynı anda dokuz video izleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, sesi açmak için imlecinizi herhangi bir videonun üzerine getirmekti, böylece çalarken dinleyebilirsiniz. Bu site, yüklenen en son videoları gösterdi, bunların hiçbiri denetlenmedi.