Skip to content

Vizio Smart TV’nizi Uzaktan Kumanda Olmadan Kullanma

28 de Nisan de 2021

Vizio Smart TV’ler, akıllı TV pazarında uygun fiyatlı, giriş seviyesi seçeneklerdir. TV’lerin çoğu ayrıca UHD ve HDR özellikleriyle 4K çözünürlüğe sahiptir. Hepsinden iyisi, televizyonu çalıştırmak için bir uzaktan kumandaya bile ihtiyacınız yok. Hepsini telefonunuzdan yapabilirsiniz. Vizio akıllı TV uzaktan kumanda uygulamasını nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Vizio Smart TV’nizi Uzaktan Kumanda Olmadan Kullanma

Normal kumandayı henüz atmayın. Vizio Smart TV’nizin sıfırlanması gerekiyorsa, bunu yapmanın yegane yollarından biri fiziksel uzaktan kumanda ile bir dizi tuşa basmaktır. Televizyonun arkasındaki düğmeleri kullanarak donanımdan sıfırlama yapmanın yolları olsa da, bu idealden daha azdır.

 1. İlk adım, mobil cihazınıza bağlı olarak Vizio Smartcast Uygulamasını Google Play Store veya iOS App Store’dan indirmektir.

  İndirmek İçin:

 2. SmartCast uygulamasını mobil cihazınızda açın. SmartCast uygulaması, Netflix, Hulu, iHeartRadio ve diğer birçok seçenek dahil olmak üzere Visio TV’nize doğrudan telefonunuzdan uygulama eklemenizi ve kontrol etmenizi sağlar. Ancak, ilgili uygulamanın önceden akıllı telefonunuza indirilmesi ve kurulması gerekir.

 3. Altta, simgesine dokunun. Kontrol. Önünde subwoofer olan bir televizyona benziyor.

 4. Dokunmak Cihazlar sağ üst köşede, ardından görüntülenen listeden televizyonunuzu seçin.

  İOS için Vizio uygulamasında Kontrol düğmesi ve Oturma Odası Ekran TV düğmesi

  Televizyonunuzu listede görmüyorsanız, telefonunuzun Wi-Fi ağına bağlı olduğundan emin olun. Bu yine de sorunu çözmezse, akıllı TV’nizi kontrol edin ve Wi-Fi veya Ethernet kablosu üzerinden yapılandırıldığından emin olun.

 5. Televizyonu seçtikten sonra, kontrol menüsü görünecektir. Bu ekrandan normal bir uzaktan kumanda gibi çalışır. Girişi değiştirebilir, televizyonu açıp kapatabilir, video modunu değiştirebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

 6. Yön tuşuyla yaptığınız gibi televizyonu kontrol etmenizi sağlayan hareket ekranına erişmek için sola kaydırın.