Skip to content
VPN

VPN Hatası 619 Nasıl Onarılır

8 de Mayıs de 2021

Microsoft Windows tabanlı bir sanal özel ağı etkileyen en yaygın sorunlardan biri VPN hatası 619’dur:

  • “Uzak bilgisayara bağlantı kurulamadı.”

Bazı eski VPN sunucularında, hata mesajı bunun yerine şunları önerir:

  • “Bağlantı noktasının bağlantısı kesildi.”

619 VPN Hatasına Ne Sebep Olur?

Bilgisayar bir VPN sunucusuyla yeni bir bağlantı kurmaya çalıştığında veya aniden etkin bir VPN oturumundan bağlantısı kesildiğinde bu hata mesajı ortaya çıkar. Windows VPN istemcisi bağlantı sürecini başlatır ve ardından genellikle 619 mesajı görünmeden önce “kullanıcı adı ve parolayı doğrulama” adımında birkaç saniye duraklar. Noktadan Noktaya Tünel Protokolü kullananlar da dahil olmak üzere farklı VPN istemcileri bu hatayla karşılaşabilir.

VPN Hatası 619 Nasıl Onarılır

Hatayı temizlemek için üç çözümden birini deneyin:

  1. Bilgisayarda iki veya daha fazla VPN istemcisi kuruluysa, yalnızca birinin çalıştığından emin olun. Çalışan uygulamaları ve ayrıca Windows hizmetlerini kontrol edin. Diğer tüm uygulamaların durdurulmasını sağlamak için gerekirse bilgisayarı yeniden başlatın.

  2. VPN bağlantı noktalarına erişimi engelleyen güvenlik duvarları ve antivirüs programları çalışıyor olabilir. Sorun gidermek için bu programları geçici olarak devre dışı bırakın.

  3. Diğer standart onarımları ve sorun giderme adımlarını deneyin. İstemci bilgisayarı yeniden başlatın. VPN istemcisi yapılandırma ayarlarını silin ve yeniden yükleyin. Ağ yapılandırmalarınızı düzgün çalışan bilgisayarla karşılaştırmak için çalışan bir kuruluma sahip başka bir bilgisayar bulun ve herhangi bir fark olup olmadığına bakın.

Kesintili ağ bağlantısı, istemciyi yeniden başlattığınızda yeniden görünmeyen 619 hata oluşturabilir.

Diğer İlgili VPN Hata Kodları

VPN hatası 619’a benzer görünen başka türde VPN hataları oluşabilir:

  • VPN hatası 645: Kullanıcı adı veya parolayla ilgili sorunlar oturum açmayı engellediğinde, Windows’un eski sürümlerinde (Windows XP dahil) “dahili bir kimlik doğrulama hatası oluştu” oluştu. Kişiler bu hatayı genellikle istemcide yanlış bir parola girerek veya parola şifrelemeyi etkinleştirerek tetikler.
  • VPN hatası 800: “VPN bağlantısı kurulamıyor.” VPN Hatası 800, istemcinin ağ üzerinden hedef VPN sunucusuna erişemediğini gösterir, ancak neden ve ne zaman olduğuna dair herhangi bir gösterge vermez. Buna karşılık, 619 hatası yalnızca istemci sunucuya ulaştıktan ve bağlantı işlemini tamamlamaya çalıştıktan sonra oluşur. Kullanıcılar, örneğin geçersiz bir VPN sunucu adı belirterek bu hatayı tetikleyebilir.
  • VPN hatası 809: “Uzak sunucu yanıt vermediğinden bilgisayarınızla VPN sunucusu arasında ağ bağlantısı kurulamadı.” İstemciler, sunucuyla iletişim kurma girişimleri başarısız olursa ve bir Windows VPN bağlantı kurulumu için zaman sınırını aşarsa 809 VPN hatasını bildirir.