Skip to content

Vudu, Netflix ve Hulu ile Nasıl Karşılaştırılır?

6 de Nisan de 2021

Vudu’yu hiç duymadıysanız, yalnız değilsiniz. Wal-Mart’ın sahip olduğu video yayın hizmeti, birkaç yıldır etrafta olmasına rağmen, Netflix veya Hulu ile tam olarak aynı ad tanımasına sahip değil. Bununla birlikte, Vudu’nun ücretsiz içeriği, bu platformlara paralarının karşılığını vermek için fazlasıyla yeterli. Bu makaledeki bilgiler, akıllı TV’ler ve mobil cihazlar için bir uygulama olarak da kullanılabilen Vudu web akış platformu için geçerlidir.

Vudu, Netflix ve Hulu ile Nasıl Karşılaştırılır?

Vudu, iTunes’a Netflix veya Hulu’dan daha fazla benzerlik gösteren çevrimiçi bir film izleme hizmetidir. Aylık aboneliğe göre film izlemek yerine, tek tek içerikleri standart tanımlı (SD) veya yüksek tanımlı (HD) olarak kiralayabilirsiniz. Bir filmi gerçekten seviyorsanız, doğrudan satın alabilirsiniz. Vudu ayrıca reklamlarla ücretsiz olarak izleyebileceğiniz yüzlerce film ve TV şovuna sahiptir.

Vudu’nun web sitesi, tarayıcı içinde uygulamaya benzer bir arayüz sağlar, bu da Vudu’yu herhangi bir bilgisayar, akıllı telefon veya tablette rahatça kullanabileceğiniz anlamına gelir. Benzer akış hizmetleri gibi, Vudu da Roku ve Apple TV için uygulamalara sahiptir.

Vudu Paraya Değer mi?

Vudu’ya geçmeli misiniz? Netflix ve Hulu aboneliklerini temizleme zamanı geldi mi? İTunes sonrası film izleme dünyasına mı giriyoruz? Tam olarak değil. Vudu, herhangi bir çevrimiçi akış sitesinden daha fazla HD filme sahip olsa da, bu filmlerde Wal-Mart tarzı bir indirim almayı uman herkes ne yazık ki hayal kırıklığına uğrayacaktır. Kesinlikle iTunes’dan daha yüksek çözünürlükte daha fazla başlık sunsalar da, fiyatlandırma hemen hemen aynıdır. Bazı durumlarda, Vudu’da daha ucuz bir başlık bulabilir ve diğer zamanlarda iTunes’ta daha ucuz bir başlık bulabilirsiniz. Bununla birlikte, Vudu yeni aboneler için sık sık promosyonlar düzenlediğinden, birkaç indirimli kiralama için kaydolmaya değer olabilir. Ücretsiz içerik, özellikle çocuklarınız varsa, kontrol etmeye değer.

Vudu.com, yeni film kiralamalarında promosyon indirimleri sunar.

Vudu, Netflix’ten Daha İyi Bir Anlaşma mı?

Vudu, kiralamaları Netflix’ten daha hızlı almakla övünmeyi sever, ancak çok fazla film izlerseniz kesinlikle daha pahalıdır. Vudu’da iki kiralama ücreti karşılığında, Netflix yayın hizmetine abone olabilir ve istediğiniz kadar akış içeriklerini izleyebilirsiniz. Bir ayda beş veya daha fazla film izlerseniz, hem Netflix’in sınırsız akış planına hem de aynı anda iki DVD’ye sahip olmanın aynı maliyetlerini karşılayacaksınız. Vudu, yeni çıkan başlıkları Netflix’ten daha hızlı alır. Bununla birlikte, Netflix ayrıca akış için daha geniş bir seçime sahiptir ve akış hizmeti ile abonelik hizmeti arasında çok daha fazla tasarruf edersiniz. Sonuçta, Netflix’e gelmeyi bekleyemeyeceğiniz yeni çıkan tüm filmler için her zaman Redbox vardır. Elbette Vudu, Netflix veya Hulu orijinallerini sunmaz, ancak kendi küçük orijinal içerik yelpazesine sahiptir. İTunes kiralama ve kablo sağlayıcılarından isteğe bağlı hizmetler gibi, Vudu da ara sıra “görülmesi gereken” filmler için harikadır, ancak genellikle Netflix gibi hizmetlerden daha pahalıdır. Yine de, ne Hulu ne de Netflix’in sunduğu bir şey olmayan adil bir ücretsiz içerik seçkisine sahip.

Vudu, kiralanabilecek en yeni filmleri ve ücretsiz orijinal şovlardan bir seçki sunar.