Skip to content

Vudu’yu Apple TV’de izleyin

30 de Mayıs de 2021

Vudu hayranıysanız, o platformda satın aldığınız filmleri ve TV şovlarını Apple TV’nizde izleyebilirsiniz. Aslında, Vudu’yu Apple TV’de izlemek harika bir deneyimdir, çünkü Apple TV’nin hızlı ileri veya geri sarma gibi sesli işlevlerini, “üç dakika geri git” veya “otuz dakika ileri atla” gibi İngilizce komutlarla birlikte Siri uzaktan kumandasını kullanarak destekler. ” Apple TV’nizde Vudu’yu nasıl kullanmaya başlayacağınız aşağıda açıklanmıştır. Bu makaledeki talimatlar 4. nesil ve daha yeni Apple TV için geçerlidir.

Apple TV’de Vudu İzlemeye Nasıl Başlanır?

Vudu’ya başlamak için önce platformu App Store’dan indirmeniz gerekir.

 1. İlk önce Apple TV’nizde App Store’u açın; üzerinde A olan mavi simgedir.

 2. App Store’u ilk açtığınızda, Keşfet sayfa (veya Öne çıkan tvOS’un eski bir sürümünü kullanıyorsanız sayfa). Üst menüde sağa kaydırın ve Arama (büyüteçle gösterilir). Üst menüyü görmüyorsanız, ortaya çıkarmak için uzaktan kumandayı aşağı kaydırın.

  App Store'da arama

 3. Tür Vudu arama kutusuna girin. Ayrıca, tuşunu basılı tutarak sesle de arama yapabilirsiniz. Siri kumandanızdaki düğmesine basın (üzerinde bir mikrofon simgesi vardır) ve “Vudu” diyerek.

  Apple TV App Store arama ekranı

 4. Seç Vudu arama sonuçlarındaki uygulamalar listesinden.

 5. Vudu sayfasında, Almak Vudu uygulamasını indirmek için düğme; ücretsiz bir indirmedir. Vudu’yu daha önce indirdiyseniz, Al düğmesinin aşağıyı gösteren bir okla buluta benzeyen bir simgesi olacaktır.

  Apple TV App Store'da Vudu

 6. Uygulama indirildikten sonra, Almak düğmesi bir olarak değişecektir Açık buton. Uygulamayı başlatmak için seçin.

  Apple TV App Store'daki Vudu sayfası

Apple TV’de Vudu’ya Nasıl Giriş Yapılır

Artık Vudu Apple TV’nize indirildiğine göre, izlemeye başlamak için Vudu hesabınızda oturum açmanız gerekiyor. Vudu’yu Apple TV ile kullanmak için mevcut bir hesaba ihtiyacınız var. Ne yazık ki, uygulama içinde yeni bir hesap oluşturamazsınız, bu nedenle Vudu’yu henüz kullanmaya başlamadıysanız, dizüstü bilgisayar, masaüstü, akıllı telefon veya tablet gibi başka bir cihazda hesap oluşturmanız gerekir.

 1. Vudu’yu başlattıktan sonra, Ayarlar menü üstte.

  Vudu Ayarları düğmesi

 2. üzerinde başlayacaksın hesap sekme. Tıkla Oturum aç buton.

  Vudu uygulamasında oturum açın

 3. Walmart hesabınızı veya Vudu hesabınızı kullanarak oturum açın. iPhone veya iPad’inizde Vudu yüklüyse, uygulamayı başlatarak cihazınızı kullanarak oturum açabilirsiniz. Şu yöne rotayı ayarla Ayarlar > hesap parolanızı manuel olarak girmenize gerek kalmadan kimlik bilgilerinizi cihazlar arasında senkronize etmek için.

  Vudu'da Oturum Açma ekranı

Apple TV için Vudu’da Film Kiralama ve Satın Alma

Vudu uygulamasını kullanarak satın aldığınız veya kiraladığınız filmleri veya TV şovlarını izleyebilir ve Movies on Us ücretsiz film kataloğunun tamamına erişebilirsiniz, ancak Apple TV Vudu uygulamasını kullanarak film kiralayamaz veya satın alamazsınız. İstek listenize ekleyebilirsiniz, ancak satın alma işlemini gerçekleştirmek için web sitesine gitmeniz gerekir. Apple, müzik, kitap ve film gibi dijital medyaları içeren tüm uygulama içi satın alımlar için %30 komisyon alır. Bunu müşteriye iletmek yerine, Vudu ve Amazon gibi sağlayıcılar uygulamada satın almaya veya kiralamaya izin vermiyor. Bunun yerine, diğer cihazlarda doğrudan Vudu web sitesinden alışveriş yapmalısınız. Başka bir cihazda bir Vudu filmi satın aldığınızda veya kiraladığınızda, saniyeler içinde Apple TV’nizde görünmelidir.