Skip to content

“WBU” İfadesi Ne Anlama Geliyor?

7 de Mayıs de 2021

WBU ve HBU sohbetlerde, metin mesajlarında ve forumlarda birbirinin yerine kullanılabilir ve kullanılabilir. Genellikle bir cevabı veya görüşü takip ederler ve yönlendirildikleri kişiden bir cevap talep ederler. Peki WBU (ve HBU) tam olarak ne anlama geliyor?

WBU’nun açılımları:

Ya sen?

HBY:

Sen nasılsın?

WBU Nasıl Kullanılır

Lifewire / Maritsa Patrinos
WBU veya HBU, insanların sözlü konuşmalarda ifadeleri kullandığı şekilde kullanılır. Bu, “Peki ya sen, katılıyor musun?” Sorusunun kısaltmasıdır. veya “Peki ya sen, bir önerin var mı?” Birisi hakkında daha fazla şey öğrenmek için kullanılabilir. İnsanlar genellikle sosyal medyada kendileri hakkında bir şeyler paylaşırlar ve ardından sohbet ettikleri kişinin hobileri veya kişiliği hakkında benzer şeyler öğrenmeyi umarak soruyu sorarlar. İnsanlar bunu fikir veya girdi istemek için kullanır. Ayrıca, bir sohbeti kibarca sürdürmek için genellikle küçük sohbette kullanılır.

Kullanımdaki WBU Örnekleri

örnek 1

Arkadaş 1: Biraz Vietnam yemeği için açım. WBU?

Arkadaş 2: SGTM! Pho House’da akşam 6’da mı?

Bu örnekte, ilk arkadaş, ikinci arkadaşın yemek için buluşmak isteyip istemediğini sormak için WBU kullanıyor.

Örnek 2

Arkadaş 1: Gerçekten 2 gece Karen’ın apartman partisine gitmek istiyor musun?

Arkadaş 2: tabi, eğlenceli olacak. wbu? gitmek istemiyormusun

Bu örnekte, ikinci arkadaş, birinci arkadaşın bir partiye gitmek isteyip istemediğini açıklığa kavuşturmak için WBU kullanıyor.

Örnek 3

Arkadaş 1: Pung, bu gece Colin ile görüşmeyelim. Önce bunu düşünmem gerekiyor.

Arkadaş 2: Tamam, muhtemelen bu konuyu açmadan önce sakinleşmen en iyisi. Cuma yapabilir miyim, WBU?

Arkadaş 1: Cuma öğle yemeğinden sonra iyidir. Bu gece düşüncelerimi yazacağım, bu yüzden ona sorunları açıklamak için iyi bir iş yapıyorum.

Bu örnekte ikinci arkadaş, Cuma gününün ilk arkadaşın buluşması için iyi bir zaman olup olmadığını öğrenmek için WBU kullanıyor.

Kullanımdaki HBU Örnekleri

örnek 1

Arkadaş 1: Aman tanrım, çok açım.

Arkadaş 2: Mhm! Şu anda bir tabak suşi alabilir miyim, HBU?

Arkadaş 1: suşi kulağa hoş geliyor! 10 dakika sonra kütüphanenin önünde buluşalım!

Bu örnekte, ikinci arkadaş HBU’yu ilk arkadaşının biraz suşi yemek isteyip istemediğini sormak için kullanıyor.

Örnek 2

Arkadaş 1: Suluboya resimlerinde yürüyüş yapmayı, yüzmeyi ve dalmayı seviyorum. HBU?

Arkadaş 2: Yüzmeyi seviyorum. Büyük paten yarışı hayranı da.

Bu örnekte, ilk arkadaş kişisel bilgilerini paylaşıyor ve ikinci arkadaşının hobilerine ilgi göstermek için HBU kullanıyor. WBU ve HBU ifadeleri, diğer birçok çevrimiçi ifade ve web dili gibi, çevrimiçi konuşma kültürünün bir parçasıdır ve dil ve eğlenceli sohbet yoluyla kültürel kimlik oluşturur. Zamanın yaklaşık% 90’ında bu ifadeleri tümü küçük harflerle yazın. Bazen, coşkunuzu ifade etmek için tüm büyük harfleri kullanabilirsiniz. Kaba olarak görülmemek için cümlelerin tamamını büyük harflerle yazmamayı unutmayın.

Diğer Yaygın Web İfadeleri

Sosyal medya sitelerinde gezinirken veya arkadaşlarınızdan gelen mesajları okurken, ilk bakışta net olmayan diğer ifadelerle karşılaşabilirsiniz. Örneğin, Reddit’teki uzun bir gönderi, “TLDR” başlıklı ayrı, daha küçük bir paragraf içerebilir. Bu kısaltma, zamanınız veya dikkatiniz yetersiz olduğunda yardımcı olabilirken, diğerleri biraz daha serttir, örneğin birisi görünüşte açık bir cevabı olan bir soru sorduğunda RTFM veya biraz egoist görünen biriyle alay etmek için EPEEN gibi. Bu yaygın ifadeleri öğrenmek, bir Noob gibi görünmeden internette gezinmenize yardımcı olabilir.