Skip to content

Web Siteniz veya Blogunuz için Twitter Widget’ı Nasıl Oluşturulur

17 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Git Twitter Yayını. Bir URL veya Twitter tanıtıcısı girin. Bir görünüm seçin. Seçiniz Kodu Kopyalave web sitenize yapıştırın.
 • Twitter Publish tarafından oluşturulan HTML’yi, WordPress HTML bileşenleri dahil hemen hemen her yere yapıştırabilirsiniz.

Bu makale, web sitenizde veya blogunuzda tweet’leri veya tam bir Twitter beslemesini görüntülemek üzere bir pencere öğesi oluşturmak için Twitter Publish’i nasıl kullanacağınızı açıklar.

Twitter Publish ile Twitter Widget’ı Nasıl Oluşturulur

Bu widget’lar, en son tweetlerinizi gösterme, ziyaretçilere ilgili bir hashtag hakkında bilgi verme veya belirli bir anı sergileme gibi şeyler yapmanızı sağlar.

 1. Bir tarayıcı açın ve şuraya gidin: Twitter Yayını.

 2. Aşağı oku seçin. Bir Twitter URL alanı girin Twitter widget’larına dönüştürebileceğiniz içerik türleri için mevcut seçeneklerin listesini görmek için.

 3. İçerik türleri arasında bir tweet, profil, liste, kullanıcı tanıtıcısı ve hashtag bulunur. Widget’ın neye benzediğine dair bir örnek görmek için varsayılan URL’lerden herhangi birini seçin.

 4. Tweetin URL’sini kopyalayın ve URL’yi Twitter URL’si Gir alanına yapıştırmak için Twitter pencere öğesi yayınlama sekmesine geri dönün. URL’yi alana yapıştırdıktan sonra, bir sonraki adıma geçmek için sağı gösteren oku tıklayın. Twitter URL’si, widget’ta olmasını istediğiniz içerik için hazır değilse, Twitter.com’a gitmek ve koleksiyonu, tweet’i, profili, listeyi veya istediğiniz başka bir içerik türünü bulmak için yeni bir tarayıcı sekmesi veya penceresi açın. Ayrıca bir Twitter tutamacıyla da arama yapabilirsiniz. @ veya bir hashtag.

 5. Bir URL girdikten sonra, mevcut görüntüleme seçenekleri arasından seçim yapın. Widget’ınız için seçtiğiniz içerik türüne bağlı olarak farklı görüntüleme seçenekleri mevcuttur.

  'Katıştırılmış Zaman Çizelgesi' vurgulanmış olarak Twitter Yayını için görüntüleme seçenekleri

 6. Önizlemeyi inceleyin. Widget’ın görünümünü beğendiyseniz, Kodu Kopyala kodu kopyalayıp web sitenizin veya blogunuzun kodunda bir yere yapıştırmak için. Widget’ın yüksekliği ve genişliği esnek olacak şekilde oluşturulmuştur, bu nedenle blogunuzun veya onu sunduğunuz sitenin alanının kısıtlamaları içinde kalmalıdır.

  Twitter Publish'te 'Kodu Kopyala' düğmesi vurgulanmış olarak oluşturulan bir pencere öğesi örneği

  Kod normal HTML’dir, bu nedenle HTML’nin çalıştığı her yere koyabilirsiniz. WordPress’te bunu bir HTML parçacığına yapıştırın.