Skip to content

Web Sitenize Bir Resim Nasıl Bağlanır?

2 de Haziran de 2021

Bir web sayfasına resim eklemek ile bu resmi tıklanabilir bir bağlantı yapmak arasında fark vardır. HTML benzer olsa da, bir bağlantı bir Çapa bir görüntü kullanırken öğe resim öğe. Bununla birlikte, bir görüntü bir bağlantı içinde yuvalanabilir ve bu görüntüyü bir bağlantı olarak tıklanabilir hale getirir.

Bağlantı Elemanlarına Görüntü Ekleme

Görüntü tabanlı bir bağlantının yaygın bir kullanımı, sitenin logo grafiğidir ve daha sonra sitenin ana sayfasına geri bağlanır. Tıklanamayan bir resmi HTML belgesine şu şekilde yerleştirebilirsiniz:

Görüntüyü bir bağlantıya dönüştürmek için bağlantı bağlantısını ekleyin, bağlantı öğesini görüntüden önce açın ve bağlantı öğesini görüntüden sonra kapatın. Bu teknik, metni nasıl bağladığınıza benzer, ancak kelimeleri sarmak yerine resmi sarmanız dışında:

Bu tür HTML’yi sayfanıza eklediğinizde, bağlantı etiketi ile resim etiketi arasına boşluk koymayın. Bunu yaparsanız, bazı tarayıcılar görüntünün yanına tuhaf görünecek küçük keneler ekler. Logo artık bugünlerde hemen hemen bir web standardı olan bir ana sayfa düğmesi görevi görüyor. HTML işaretlememize görüntünün genişliği ve yüksekliği gibi herhangi bir görsel stili dahil etmediğimize dikkat edin. Bu görsel stilleri CSS’ye bırakacağız ve HTML yapısı ile CSS stilleri arasında net bir ayrım sağlayacağız.

mla apa chicago Alıntınızı Biçimlendirin

Kyrin, Jennifer. “Web Sitenize Bir Resim Nasıl Bağlanır?” Düşünce Şirketi, Mayıs. 14, 2021, thinkco.com/link-an-image-on-your-website-3468291.
Kyrin, Jennifer. (2021, 14 Mayıs). Web Sitenize Bir Resim Nasıl Bağlanır? https://www.thinktco.com/link-an-image-on-your-website-3468291 adresinden alındı
Kyrin, Jennifer. “Web Sitenize Bir Resim Nasıl Bağlanır?” Düşünce Şirketi https://www.thinktco.com/link-an-image-on-your-website-3468291 (2 Haziran 2021’de erişildi).