Skip to content

Web Sitenize E-posta Bağlantıları ve Bağlantı Mesajları Ekleyin

26 de Mayıs de 2021

Web sitenizin okuyucularıyla iletişim kurmak ve onların sizinle iletişim kurması önemliyse, e-posta bağlantılarınızla yaratıcı olmayı öğrenmek çok yardımcı olabilir.

Kampanya Oluşturanlar / Unsplash

E-posta Bağlantıları Nedir?

Bağlantınıza bir şeyler koyabileceğinizi biliyor muydunuz, böylece okuyucularınız tıkladığında başlaması için zaten bir mesaj olacak? E-postanın konu satırına bir konu veya bir mesaj yazabilirsiniz. Bu, e-postanızı sıralamayı gerçekten kolaylaştırır. İsterseniz, e-postanın birkaç farklı e-posta adresine gönderilmesini de sağlayabilirsiniz. Diyelim ki birisinin size hangi sayfadan e-posta gönderdiğini bilmek istiyorsunuz, e-postaya bir kod veya mesaj koyabilirsiniz, böylece size geldiğinde, hangi sayfadan geldiğini sadece görerek bileceksiniz. Belki insanların size sorabileceği bir soru listesi veya sitenizdeki farklı kategorilerdeki bir şey vardır. E-postayı okumadan önce okuyucunuzun ne istediğini bilmeniz için her birine farklı mesajlar koyabilirsiniz.

E-posta Bağlantısına Neler Ekleyebilirsiniz

İşte e-posta bağlantılarınızda kullanabileceğiniz bazı şeyler.

mailto = E-posta istemcisine e-postayı kime göndereceğini söyler.

konu = Bu, e-postanın konu satırına bir mesaj koyacaktır.

body = Bu seçenek ile e-postanın gövdesine bir mesaj yerleştirebilirsiniz.

% 20 = Kelimeler arasında boşluk bırakır.

% 0D% 0A = Mesajınızı bir sonraki satıra götürür. Bu, klavyenizdeki “Return” veya “Enter” tuşuna benzer.

cc = Karbon kopyası veya e-postanın mailto adresi dışında başka bir e-posta adresine gönderilmesini sağlayın.

bcc = Kör karbon kopyası veya e-postanın mailto ve cc adresleri dışında başka bir e-posta adresine gönderilmesini sağlayın.

E-posta Bağlantısı Seçenekleri Nasıl Kullanılır

Size yardımcı olmak için bunları bu şekilde kullanabilirsiniz. Öncelikle, basit bir e-posta bağlantısını nasıl yazacağınızı bilmeniz gerekir. Temel bir e-posta bağlantısı normal bir bağlantı gibi başlar:


“component =” link “source =” inlineLink “type =” internalLink “ordinal =” 1 “> Aynı zamanda temel bir bağlantı gibi biter:

“> Buraya Bağlantı İçin Metin

Ortada olan, farklı olan şeydir. Okuyucularınızın size e-postayı gönderebilmesi için, elbette, e-posta adresinizi ekleyerek başlamak isteyeceksiniz. Bu şuna benzer bir şeye benzeyecek:

mailto: email@address.com

Artık bu kadarını bildiğinize göre, temel bir e-posta bağlantısı oluşturabilirsiniz. Okuyucularınıza şöyle görünecek:

Buraya Bağlantı İçin Metin

Gerçek bir e-posta adresi kullanıyorsak bir e-posta gönderebilmeniz için e-posta istemcinizi açacaktır. Gerçek bir e-posta adresi kullanmadığım için onunla gerçekten bir e-posta gönderemezsiniz. Metin düzenleyicinizde yanlış e-posta adresini kendi adresinizle değiştirmeyi deneyin (önce dosyayı bir .htm veya .html uzantısıyla kaydedin) ve kendinize bir e-posta gönderip gönderemeyeceğinizi görün.

Temel E-posta Bağlantısına Ekle

Şimdi, bu temel e-posta bağlantısını alalım ve ona bir şeyler ekleyelim. İlk olarak, aşağıdaki gibi görünen temel e-posta bağlantısına sahibiz:

e-postaya tabi

Bunu önce bir soru işareti (?) Ekleyerek, ardından konu kodunu ekleyerek ve son olarak konu satırının söylemesini istediğiniz şeyi ekleyerek yapardık. Kelimelerin arasına boşluk kodunu eklemeyi unutmayın. Kodunuz bazı tarayıcılarda çalışabilir, ancak hepsinde çalışmayabilir. Konu bağlantısını eklemek için kullanılan kod şöyle görünecektir:

? subject = Konu% 20Text% 20Here

Okuyucularınıza şöyle görünecek:

[mail url=email@address.com?subject=Subject%20Text%20Here]Buraya Bağlantı İçin Metin[/mail]

Git ve dene. Şimdi konu satırında metnin nasıl göründüğünü görüyor musunuz?

Daha Fazla Seçenek Ekle

Şimdi diğer şeyleri ekleyebilirsiniz. E-postanın gövdesine bir mesaj ekleyin veya e-postanızın gönderilmesi için başka e-posta adresleri ekleyin. E-posta bağlantınıza ikinci bir öznitelik eklerken, buna soru işareti (?) Değil ve işareti (&) ile başlayacaksınız. E-postanın gövdesine metin ekleme kodu şöyle görünür:

& body = Merhaba% 20everyone !!% 20This% 20is% 20your% 20body% 20text.

E-posta bağlantınız şimdi şu şekilde görünüyor: Okuyucularınıza şöyle görünecek:

[mail url=email@address.com?subject=Subject%20Text%20Here&body=Hello%20everyone!!%20This%20is%20your%20body%20text.]Buraya Bağlantı İçin Metin[/mail]

Git ve dene. Metnin e-postanın gövdesinde nasıl göründüğünü görüyor musunuz?

CC ve BCC Hatlarına E-posta Adresleri Ekleyin

E-postanın cc ve bcc satırına e-posta adresi eklemek istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey onlar için de kod eklemektir. cc şöyle görünür: &cc=email2@address.com

bcc şöyle görünecektir: &bcc=email3@address.com

Bunları e-posta bağlantınıza eklediğinizde, kod şöyle görünecektir: Okuyucularınıza şöyle görünecektir:

[mail rul=email@address.com?subject=Subject%20Text%20Here&body=Hello%20everyone!!%20This%20is%20your%20body%20text.&cc=email2@address.com&bcc=email3@address.com]Buraya Bağlantı İçin Metin[/mail]

Deneyin ve nasıl çalıştığını görün!

Gövde Metnindeki Satırları Atla

Son bir şey. İsterseniz, eklediğiniz gövde metninin satırları atlamasını sağlayabilirsiniz. Bunun için kodu gövde metninin içine eklemeniz yeterlidir. Onun yerine: Merhaba% 20everyone !!% 20This% 20is% 20your% 20body% 20text.

Bunu şu şekilde yapabilirsin: Merhaba% 20everyone !!% 0D% 0AThis% 20is% 20your% 20body% 20metin.

Kodunuz şimdi şöyle görünecek: Okuyucularınıza şöyle görünecek:

[mail url=email@address.com?subject=Subject%20Text%20Here&body=Hello%20everyone!!%0D%0AThis%20is%20your%20body%20text.&cc=email2@address.com&bcc=email3@address.com]Buraya Bağlantı İçin Metin[/mail]

Farkı görmek için üzerine tıklayın. Okumak yerine:

Herkese merhaba!! Bu sizin vücut metninizdir.

Şimdi okur:

Herkese merhaba!!

Bu sizin vücut metninizdir.

Hepsi bu kadar. İyi eğlenceler!

Biçim mla apa chicago Alıntıınız

Roeder, Linda. “Web Sitenize E-posta Bağlantıları ve Bağlantı Mesajları Ekleyin.” ThoughtCo, Mayıs. 21, 2021, thinkco.com/add-email-links-and-link-messages-2652418.
Roeder, Linda. (2021, 21 Mayıs). Web Sitenize E-posta Bağlantıları ve Bağlantı Mesajları Ekleyin. Https://www.thoughtco.com/add-email-links-and-link-messages-2652418 adresinden erişildi
Roeder, Linda. “Web Sitenize E-posta Bağlantıları ve Bağlantı Mesajları Ekleyin.” ThoughtCo. https://www.thoughtco.com/add-email-links-and-link-messages-2652418 (26 Mayıs 2021’de erişildi).