Skip to content

Web Sitenizi HTML’ye Dönüştürün

16 de Haziran de 2021

Sitenizi bir web sitesi düzenleyicisiyle mi oluşturdunuz? Birçok kişi bir web sayfası oluşturmaya ilk karar verdiklerinde bir web oluşturma aracıyla ilk sitelerini yaparlar, ancak daha sonra HTML’nin daha uygun olacağına karar verirler. Web sitesi düzenleyicisi aracılığıyla oluşturulmuş bir siteniz varsa, ancak onu yeni HTML ile oluşturduğunuz sitenin bir parçası olarak nasıl güncelleyeceğinizi bilmiyorsanız ne yapmalısınız? Asla korkmayın, işte orijinal web projenizi HTML’ye nasıl dönüştüreceğiniz.

Oluşturduğunuz Web Sayfalarının HTML’sini Nasıl Alabilirsiniz?

Sayfalarınızı bir yazılım programı ile oluşturduysanız, programla birlikte gelen HTML seçeneğini kullanarak sayfaları değiştirmek için HTML’ye ulaşabilirsiniz. Çevrimiçi bir araç kullandıysanız, HTML kullanarak sayfalarınızı değiştirme seçeneğiniz olabilir veya olmayabilir. Bazı oluşturma araçlarının bir HTML seçeneği veya bir Kaynak seçeneği vardır. Bunları arayın veya sayfalarınız için HTML ile çalışmak üzere bu seçenekleri aramak için gelişmiş araçlar menüsünü açın.

Canlı Web Sayfalarınızı HTML Olarak Kurtarma

Barındırma hizmetiniz düzenleyiciden HTML alma seçeneği sunmuyorsa, eski sayfalarınızı unutmanız veya çöpe atmanıza gerek yoktur. Onları hala kullanabilirsiniz, ancak önce onları kurtarmalı ve katlandıkları kaderden kurtarmalısınız. Sayfalarınızı kurtarmak ve onları HTML ile değiştirebileceğiniz bir şeye dönüştürmek kolaydır. Bunu yapmanın en basit yolu, sayfayı tarayıcınızda açmaktır. Şimdi sayfaya sağ tıklayın ve seçin Sayfa kaynağını göster. Sayfa kaynağını tarayıcı menüsünden de görüntüleyebilirsiniz. Internet Explorer’da, şu adresten erişilir: Görünüm menü öğesini seçin ve ardından Kaynak. Sayfanın HTML kodu, bir metin düzenleyicide veya yeni bir tarayıcı sekmesi olarak açılır. Sayfanızın kaynak kodunu açtıktan sonra, bilgisayarınıza kaydetmeniz gerekecektir. NotePad gibi bir metin düzenleyicide açıldıysa, üzerine tıklayın. Dosya, ardından aşağı kaydırın ve tıklayın Farklı kaydet. Dosyanızın kaydedilmesini istediğiniz dizini seçin, sayfanıza bir dosya adı verin ve tıklayın. Kayıt etmek. Bir tarayıcı sekmesinde açıldıysa, sayfaya sağ tıklayın, öğesini seçin. Kayıt etmek veya Farklı kaydet ve dosyayı bilgisayarınıza kaydedin. Bir uyarı, bazen sayfayı kaydettiğinizde satır sonlarını ortadan kaldırmasıdır. Düzenlemek için açtığınızda her şey birlikte çalışır. Bunun yerine, Kaynağı Görüntüle sayfası sekmesinde gördüğünüz HTML’yi vurgulamayı deneyebilir, bunu bir Kontrol+C ve ardından açık bir Not Defteri penceresine yapıştırın. Kontrol+V. Bu, satır sonlarını koruyabilir veya korumayabilir, ancak denemeye değer.

Kurtarılan HTML Web Sayfalarınızla Çalışma

Artık web sayfanızı kurtardınız. HTML kullanarak düzenlemek istiyorsanız, metin düzenleyicinizi açabilir, bilgisayarınızda düzenleyebilir ve ardından yeni sitenize FTP ile gönderebilir veya barındırma hizmetinizin sağladığı çevrimiçi düzenleyiciye kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Artık eski web sayfalarınızı yeni web sitenize eklemeye başlayabilirsiniz.

mla apa chicago Alıntınızı Biçimlendirin

Röder, Linda. “Web Sitenizi HTML’ye Dönüştürün.” Düşünce Şirketi, Mayıs. 25, 2021, thinkco.com/convert-your-web-site-to-html-2652486.
Röder, Linda. (2021, 25 Mayıs). Web Sitenizi HTML’ye Dönüştürün. https://www.thinktco.com/convert-your-web-site-to-html-2652486 adresinden alındı
Röder, Linda. “Web Sitenizi HTML’ye Dönüştürün.” Düşünce Şirketi https://www.thinktco.com/convert-your-web-site-to-html-2652486 (16 Haziran 2021’de erişildi).