Skip to content

Webroot’u Mac veya PC’den Kaldırma

23 de Haziran de 2021

Her gün karşılaştığımız dijital tehditlerin sayısı ile çoğumuz güvenilir bir anti-virüs yazılımına sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Deneme süresi boyunca kullanımı ücretsiz olan veya ücretsiz olarak sunulan birçok anti-virüs programı vardır. Ne yazık ki, Webroot’un SecureAnywhere programı gibi bazı programları PC’nizden veya Mac’inizden kaldırmak oldukça zordur. Özellikle yazılımda yerleşik bir kaldırma işlevi bulunmadığından, bu programı kaldırmak zor olabilir. Ayrıca, diğer birçok anti-virüs programının aksine, Webroot SecureAnywhere’i kaldırmak için bir reCAPTCHA kullanmanız gerekebilir. Hepsinden kötüsü, Webroot programı tamamen kaldırılana kadar herhangi bir yeni anti-virüs yazılımı yükleyemeyeceksiniz. Webroot’u bilgisayarınızdan nasıl tamamen kaldıracağınızı merak ediyorsanız, bu faydalı kılavuza göz atın!

Getty Images/SvetaZi

Windows Uygulama Sihirbazı Olan Bir Bilgisayardan Webroot SecureAnywhere Nasıl Silinir

Webroot SecureAnywhere’i bilgisayarınızdan tamamen kaldırmak çok zor olduğundan, onu silmek için kullanabileceğiniz birkaç olası yöntem vardır. Bu, Webroot’u bilgisayarınızdan silmenin en kolay yoludur.

 1. Açmak için Windows tuşunu ve R tuşunu aynı anda basılı tutun. Çalıştır kutusu.

  Pencereyi Çalıştır

 2. Giriş appwiz.cpl Çalıştır kutusunda ve Tamam’ı tıklayın. Ayrıca Denetim Masası’nı açıp seçebilirsiniz. Programı kaldır.

  Programı kaldır

 3. Webroot ürününü bulana kadar Kaldır penceresine bakın.

 4. Webroot’a sağ tıklayın, ardından Kaldır buton. Webroot Anti-virus’ün zaten çalışmakta olduğuna dair bir bildirim alabilirsiniz. Öyleyse, görev çubuğundaki Webroot simgesine sağ tıklayın ve Kapat’ı seçin.

  Sağ Tıkla Kaldır

 5. reCAPTCHA’yı girin, ardından Webroot anti-virüsünü bilgisayarınızdan kaldırmak için devam düğmesine tıklayın.

Manuel Kaldırma Olan Bir Bilgisayardan Webroot SecureAnywhere Nasıl Silinir

Uygulama sihirbazı çalışmazsa, yazılımı manuel olarak kaldırmayı denemeniz gerekecektir. Neyse ki, bunu yapmak çok kolaydır.

 1. Bilgisayarınızı Güvenli Modda başlatın.

 2. Windows arama çubuğuna gidin ve şunu yazın Komut istemi. Program arama penceresinde açıldığında, Yönetici olarak çalıştır’a tıklayın.

  Komut istemi

 3. içine aşağıdaki komutu yazın komut istemi penceresi ve enter tuşuna basın: C:Program FilesWebrootWRSA.exe” –uninstall

  Webroot Kaldırma İstemi

 4. Komutu girdikten sonra, Webroot’u kaldırmanız için bir istem alacaksınız. reCAPTCHA’yı doldurun ve programı kaldırmayı bitirmek için devam düğmesine basın.

Bu yöntemlerden hiçbiri Webroot SecureAnywhere’i kaldırmada başarılı olmazsa, Webroot programı tamamen kaldırmanıza yardımcı olacak bir araç sunar. Kaldırma Aracını Webroot’un web sitesinden indirdikten sonra, yönetici olarak çalıştırın ve aracın Webroot’u tamamen kaldırmasını bekleyin.

Mac’ten Webroot SecureAnywhere Nasıl Silinir

Webroot SecureAnywhere’i Mac’inizden kaldırmak için önce programın kapatıldığından emin olmalısınız. Bu, Mac’in menü çubuğunda Webroot simgesini seçip ardından SecureAnywhere’i Kapat’ı tıklatarak gerçekleştirilebilir. Ayrıca Dock’ta uygulamanın simgesini kontrol tuşuna basarak tıklayabilir ve Çık.

 1. İstenirse SecureAnywhere’i kapatmak istediğinizi onaylayın.

 2. Dock’taki Finder simgesini seçin.

  Dock'tan Finder'ı seçme.

 3. Uygulamalar dizin.

  Uygulamalar dizini açılıyor.

 4. Webroot SecureAnywhere program simgesini sürükleyip Çöp Kutusu iskelede.

  macOS'teki Çöp Kutusu.

 5. Onay penceresi göründüğünde, Kaldır.