Skip to content

WhatsApp Kaybolan Mesajlar Nasıl Kullanılır?

17 de Mart de 2023

Bilinmesi gereken

 • Bir mesaj açın ve kişinin adını seçin > Kaybolan mesajlar > Devam etmek.
 • Bir süre seçin veya dokunun Varsayılan bir mesaj zamanlayıcı deneyin tüm sohbetler için kaybolan mesajları etkinleştirmek için.
 • Alternatif olarak, üç nokta menüsüne gidin > Ayarlar > Hesap > Mahremiyet > Varsayılan mesaj zamanlayıcısı.

Bu makale, WhatsApp’ın kaybolan mesajlar özelliğinin nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Talimatlar, iOS ve Android uygulaması ve WhatsApp’ın web tarayıcı sürümü için geçerlidir.

WhatsApp Kaybolan Mesajları Nasıl Etkinleştiririm?

Tek bir sohbet veya gelecekteki tüm sohbetler için kaybolan mesajları açmak için:

 1. Bir mesaj açın ve üst kısımdaki kişinin adına dokunun.

 2. Musluk Kaybolan mesajlar.

 3. Musluk Devam etmek.

 4. Geçerli sohbetten mesajların ne zaman kaybolmasını istediğinizi seçin veya simgesine dokunun. Varsayılan bir mesaj zamanlayıcı deneyin tüm sohbetler için kaybolan mesajları etkinleştirmek için.

  WhatsApp Kaybolan mesajlar ayarlarında varsayılan bir mesaj zamanlayıcı ve 24 saatin vurgulanmasını deneyin

  Ayrıca, üç noktalı menüye giderek tüm sohbetler için kaybolan mesajları açabilirsiniz > Ayarlar > Hesap > Mahremiyet > Varsayılan mesaj zamanlayıcısı.

WhatsApp’ta Kaybolan Mesajlar Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Kaybolan mesajları kapatmak için, Kaybolan Mesajlar ekranını getirmek için yukarıdaki adımları izleyin ve öğesine dokunun. Kapalı. Musluk Varsayılan bir mesaj zamanlayıcı deneyinardından öğesine dokunun. Kapalı tüm mesajlar için kaybolan mesajları devre dışı bırakmak için.

Kaybolan mesajlar ve WhatsApp'ta vurgulanan Kapalı

Web Tarayıcıları için WhatsApp’ta Kaybolan Mesajları Açın

WhatsApp’ı bilgisayarınızda kurarsanız, WhatsApp’ın web tarayıcı sürümünde kaybolan mesajları etkinleştirebilirsiniz:

 1. Web’de WhatsApp’a gidin ve sol taraftan bir görüşme seçin.

  Web'de WhatsApp'ta vurgulanan bir görüşme

 2. En üstte kişinin adını seçin.

  WhatsApp'ın üst kısmında vurgulanan kişinin adı

 3. Sağda açılan pencerede aşağı kaydırın ve seçin Kaybolan Mesajlar.

  Web'de WhatsApp'ta Kaybolan Mesajlar

 4. Seçme Açıkardından geri gitmek için Kaybolan Mesajlar’ın yanındaki geri okunu seçin.

  Web'de WhatsApp'ta Kaybolan Mesajlar ve geri oku altında Açık

 5. Mesajların süresinin 7 gün içinde dolacağını bildiren bir bildirim görünecektir. seçin X pencereyi kapatmak için İletişim Bilgileri’nin yanındaki Web üzerinde WhatsApp, mesajların süresinin dolması için özel bir zaman belirlemenize izin vermez.

  Web'de WhatsApp'ta vurgulanan Kaybolan Mesajlar bildirimi ve Kapat (X)

WhatsApp’ta Kaybolan Mesajlara Ne Olur?

Kaybolan mesajları etkinleştirdiğinizde, dönüşüm sırasında gönderdiğiniz veya aldığınız tüm mesajlar, seçilen sürenin sonunda kaybolacaktır. Alıcı, belirlenen süre içinde mesajı açmazsa, görme şansı bulamadan kaybolacaktır. Ancak yine de bildirimlerinde bir mesaj önizlemesi görebilirler. Kaybolan bir mesajı iletir, alıntı yapar veya yanıtlarsanız, mesaj görüşmede görünür durumda kalabilir. Sohbetlerinizi yedeklerseniz, WhatsApp mesajı kaydeder, ancak yedekten geri yüklediğiniz anda kaybolur. Elbette, alıcı her zaman mesajınızın ekran görüntüsünü alıp kaydedebilir, bu nedenle kaybolan mesajlar özelliği kusursuz değildir.

WhatsApp’ta Kaybolan Mesajlar Ne Kadar Sürer?

Mesajları bir gün, bir hafta veya 90 gün sonra kaybolacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayar yalnızca kaybolan mesajlar özelliğini etkinleştirdikten sonra gönderdiğiniz mesajlar için geçerlidir, bu nedenle eski mesajlar kaybolmaz.

WhatsApp’ta Kaybolan Mesajları Açtığımı Biri Görebilir mi?

Görüşmedeki tüm taraflar, birisi kaybolan mesajları açtığında bildirim alır ve kişinin profilinin yanında bir saat simgesi görünür. Bir WhatsApp grup sohbetinde, herkes kaybolan mesajları etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir, ancak bir grup yöneticisi, özelliği yalnızca kendilerinin kontrol edebilmesi için ayarları değiştirebilir.

SSS

 • Bir WhatsApp mesajını nasıl silerim?

  Gönderdiğiniz bir WhatsApp mesajını silmek için mesajı bulun ve ekstra seçenekler diyalog menüsü görünene kadar parmağınızla üzerine basın. Musluk Silmek > Çöp > Herkes için Sil. Alınan bir mesajı silmek için, parmağınızı mesaj üzerinde tutun ve üzerine dokunun. Silmek > benim için sil.

 • WhatsApp mesajlarını nasıl geri yüklerim?

  WhatsApp mesajlarını geri yüklemek için, WhatsApp hesabınızın bir yedeğini aldığınızdan, hesabınızla cihazınızın aynı telefon numarasını kullandığından ve hesap ile cihazın aynı iCloud veya Google Drive hesabına sahip olduğundan emin olun. WhatsApp’ı cihazınızdan silin ve ardından mevcut cihaza veya yeni bir cihaza yeniden indirin. WhatsApp’ı başlatın, kurulum istemlerini izleyin ve öğesine dokunun. Geçmişi Geri Yükle > Sonraki.

 • WhatsApp’ta arşivlenmiş mesajları nasıl bulurum?

  iPhone’da simgesine dokunun. Sohbetler. Bir görüşmedeyseniz, simgesine dokunun. geri butonu. Açmak için ekranın ortasından aşağı kaydırın Arşivlenmiş Sohbetler ve arşivlenmiş görüşmelerinizin bir listesini görüntüleyin. Android’de, sayfanızın en altına gidin. Sohbet arşivlenmiş görüşmelerinizi görüntülemek için gelen kutusu.