Skip to content

WhatsApp Yedeği Nasıl Oluşturulur

16 de Haziran de 2021

Bilinmesi gereken

 • WhatsApp uygulamasında öğesine dokunun. Ayarlar > sohbetler > Sohbet Yedekleme > Destek olmak sohbet geçmişinizin bir kopyasını buluta kaydetmek için.
 • Tek bir sohbet görüşmesini kaydetmek için kişinin adına (iOS) veya üç nokta > Daha (Android), ardından öğesine dokunun. Sohbeti Dışa Aktar.
 • Not: WhatsApp’ın Windows veya web sürümleriyle sohbetleri yedekleyemez veya dışa aktaramazsınız, bu nedenle uygulamayı kullanmanız gerekir.

Bu makale, WhatsApp sohbet geçmişinizi iPhone, Android, Windows ve web’de nasıl yedekleyeceğinizi açıklar.

iPhone ve Android’de WhatsApp Mesajları Nasıl Yedeklenir

WhatsApp sohbet geçmişiniz, bir Android akıllı telefonunuz varsa iPhone veya Google Drive’da Apple’ın iCloud hizmetini kullanarak WhatsApp uygulamasından ücretsiz olarak yedeklenebilir. WhatsApp mesajlarını yedekleme işlemi, her iki mobil işletim sistemi için de aynıdır. WhatsApp konuşmaları kendi sunucularında yedeklemediğinden iCloud veya Google Drive kullanmak zorunludur. Bu üçüncü taraf çözümlere ihtiyaç var. WhatsApp sohbet yedeği genellikle sohbet geçmişinizi aylık olarak arka planda otomatik olarak yedekleyecek şekilde ayarlanmıştır, ancak istediğiniz zaman manuel olarak da yedekleyebilirsiniz. İşte nasıl yapılacağı.

 1. iPhone veya Android cihazınızda WhatsApp uygulamasını açın ve Ayarlar.

 2. Dokunmak sohbetler.

 3. Dokunmak Sohbet Yedekleme.

 4. Dokunmak Şimdi yedekle iPhone kullanıyorsanız veya DESTEK OLMAK Android’de ise. Tüm WhatsApp sohbet geçmişinizin bir kopyası bir ZIP dosyasına kaydedilecek ve bağlı bulut hizmetine yüklenecektir. Yedeklemenin süresi, cihazınızda bulunan sohbet mesajlarının sayısına ve internet bağlantı hızınıza göre değişiklik gösterebilir.

 5. Otomatik yedeklemelerinizin sıklığını ayarlamak için Otomatik yedekleme ve dokunun Günlük, Haftalıkveya Aylık. Ayrıca seçebilirsiniz Kapalı otomatik sohbet yedeklemelerini tamamen devre dışı bırakmak istiyorsanız.

  Sohbet yedekleme sıklığını ayarlama

Bireysel WhatsApp Sohbet Geçmişi Nasıl Yedeklenir

Yalnızca bir kişi veya grupla yapılan tek bir sohbet sohbetinden mesajları kaydetmek istiyorsanız, Android ve iPhone WhatsApp uygulamaları, tüm sohbet dizisini kendinize veya bir e-posta veya mesajlaşma uygulaması aracılığıyla bir kopyasını isteyen herhangi birine gönderme seçeneğini destekler Dropbox gibi bir bulut hizmeti aracılığıyla.

 1. Akıllı telefonunuzda WhatsApp uygulamasını açın ve dışa aktarmak istediğiniz sohbete gidin.

 2. iPhone’da: Ekranın üst kısmındaki kişinin adına dokunun. Fotoğraflarına dokunmayın. Android’de: Bir menüyü açmak için üç noktaya benzeyen simgeye dokunun ve ardından Daha.

 3. Dokunmak Sohbeti Dışa Aktar.

  Bir sohbeti dışa aktarma

 4. Dokunmak Medya Ekle sohbetin fotoğraflarını ve videolarını metinle birlikte dışa aktarmak istiyorsanız veya Medyasız sadece mesajları kaydetmek için.

 5. iPhone’da, çeşitli yüklü mesajlaşma veya bulut depolama uygulamaları aracılığıyla dışa aktarılan sohbet geçmişini gönderebileceksiniz. Sohbet geçmişini o uygulamaya aktarmak için tercih ettiğiniz hizmete dokunun.

  iPhone'da sohbeti dışa aktarma

  Android’de dışa aktarılan veriler, kendinize veya başka birine gönderebileceğiniz bir e-postaya otomatik olarak eklenecektir. Android’de WhatsApp sohbet mesajlarını dışa aktarırken, metinle birlikte medya kaydederken 10.000 mesajla veya yalnızca metni dışa aktarırken 50.000 mesajla sınırlandırılırsınız.

WhatsApp Neden Yedeklenir?

Bir kullanıcının sohbet geçmişini buluttaki bir şirketin sunucularında depolayan rakip sohbet uygulamalarının aksine, WhatsApp sohbetleri kullanılan cihaza yerel olarak kaydedilir. Bu, veri güvenliğini artırsa da, telefonunuzu veya bilgisayarınızı bozmanız durumunda sohbet geçmişinizi düzenli olarak yedeklemek isteyebileceğiniz anlamına gelir. Yeni bir Android akıllı telefona veya iPhone’a yükseltirseniz ve hiçbir şey kaybetmek istemiyorsanız, yeni bir cihazdaki konuşmaları geri yüklemek için bir WhatsApp yedeklemesi de kullanılabilir. WhatsApp konuşmaları, WhatsApp uygulamasındayken uçtan uca şifreleme ile korunur, ancak harici bir cihaza, hizmete veya başka bir uygulamaya yedeklendiğinde, sohbetlerin içeriği şifrelemesini kaybeder ve güvenlik açığına maruz kalır. olağan hack veya bilgisayar virüsü.

Windows’ta WhatsApp Sohbet Yedekleme Yapabilir miyim?

Ne yazık ki, Windows WhatsApp uygulamasında sohbetleri yedeklemek veya dışa aktarmak mümkün değildir, ancak Windows sürümü esasen akıllı telefonunuzda bulunan ana WhatsApp hesabınızın bir yansıması olduğundan, bu bir alarm nedeni değildir. Masaüstünüzdeki WhatsApp sohbet geçmişi, verileri gerçek zamanlı olarak senkronize ettikleri için iPhone veya Android akıllı telefonunuzdaki ile aynı olmalıdır. Bu nedenle, bilgisayar ekranınızda gördüğünüzü yedeklemek için yapmanız gereken tek şey, Windows uygulamasında kullanılan hesapla senkronize edilen bağlı akıllı telefondaki sohbet geçmişini yedeklemek.

WhatsApp Mesajlarını Web Üzerinden Yedeklemek Mümkün mü?

Çoğu internet tarayıcısında bulunan WhatsApp’ın web sürümü, Windows uygulamasıyla hemen hemen aynı şekilde çalışır ve yalnızca bir akıllı telefona bağlı bir hesaba erişmenizi sağlar. Windows WhatsApp uygulamasında olduğu gibi, web’den bir WhatsApp sohbet geçmişini güncellemek için ilgili Android akıllı telefon veya iPhone aracılığıyla bir yedekleme oluşturmanız gerekir.