Skip to content

WhatsApp’ı iPhone’dan Android’e Aktarma

12 de Nisan de 2021

WhatsApp, piyasadaki en büyük mesajlaşma servislerinden biridir, bu nedenle bir iPhone’dan bir Android telefona yeni geçtiyseniz, muhtemelen WhatsApp ayarlarınızı ve mesajlarınızı yanınızda götürmek istersiniz. Ne yazık ki WhatsApp, farklı telefon türleri arasında sohbet yedeklemelerini geri yüklemenin doğrudan bir yolunu sunmuyor. Basitçe söylemek gerekirse, WhatsApp sohbetlerinizi iPhone’dan Android’de WhatsApp’a taşıyamazsınız. Bununla birlikte, WhatsApp mesajlarını iPhone’dan Android’e aktarabilmeniz için bunu aşmanın yolları vardır, böylece bunları yeni telefonunuzda görüntülemeye devam edebilirsiniz. Mükemmel bir düzeltme değil ama kullanışlıdır. WhatsApp sohbetini iPhone’dan Android telefona ve diğer ayarlara nasıl aktaracağınız aşağıda açıklanmıştır.
Buy bodybuilding steroids anavar 10 mg – hib_lab post cycle therapy the risks of using steroids all about culturism and fitness.
 

WhatsApp Yedekleme Aracını Neden Kullanamıyorum?

WhatsApp, hem iPhone hem de Android için sohbet yedeklemeleri sunar, ancak bir sorun var. iPhone kullanıcıları, Android kullanıcıları Google Drive’ı kullanırken iCloud’a yedekleme yapar. WhatsApp, yeni bir WhatsApp kurulumu kurarken bile bunu yapma seçeneği olmadığından iPhone’larda Google Drive yedeklemelerini okumaz ve bunun tersi de geçerlidir.

 

Yedeklememi Aktarmak için Üçüncü Taraf Bir Uygulama Kullanabilir miyim?

İnternet, WhatsApp iPhone’dan Android’e aktarım gerçekleştirmek için üçüncü taraf bir uygulamanın kullanılmasını içeren ‘çözümlerle’ doludur, ancak bunların çoğu çok güvenilmezdir. Diğerleri, nadiren işe yarayan çok karmaşık aktarım süreçlerini içerir. Hassas verilerinizi güvenli bir şekilde aktarmak için üçüncü taraf bir uygulamaya güvenme sorunu da var.

 

WhatsApp Hesabınızı iPhone’dan Android’e Nasıl Aktarırsınız?

Hesabınızı yeni Android telefonunuza ve mesajlarınıza taşımanız önemlidir. Telefon numaralarını değiştiriyorsanız, birkaç önemli adımı izlemeniz gerekir. WhatsApp hesabınızı iPhone’dan Android’e nasıl aktaracağınız aşağıda açıklanmıştır. Aynı numarayı tutmayı planlıyorsanız, bu adımı uygulamanıza gerek yoktur. WhatsApp’ı yeni Android telefonunuza yüklediğinizde mevcut numaranızı kolayca doğrulayabilirsiniz.

 1. WhatsApp’ı açın.
 2. Dokunmak Ayarlar.
 3. Dokunmak Hesap.
 4. Dokunmak Numara değiştirmek.
 5. Dokunmak Sonraki.
 6. Eski telefon numaranızı ve yeni telefon numaranızı girin.
 7. Dokunmak Sonraki.
 8. Dokunmak Bitti.

  Numaranızı değiştirmek için WhatsApp'ta adımlar

  Numara değişikliğinizi Kişilere Bildir düğmesini değiştirerek WhatsApp kişilerinize bildirebilirsiniz.

 

WhatsApp Mesajlarını iPhone ve Android Arasında Aktarma

WhatsApp iPhone ve Android arasında mesaj aktarmanın doğrudan bir yolu yoktur ve yine de bunları uygulamada erişilebilir hale getirir. Yine de mesajlarınızı okumanın bir yolunu istiyorsanız, onları yedekleyebilir ve yeni telefonunuza salt okunur bir metin dosyası olarak affordable-papers.net aktarabilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler. Bu mesajlar WhatsApp’a geri aktarılmaz. E-posta uygulamanız gibi, yalnızca ayrı bir dosya olarak okunabilir.

 1. WhatsApp’ı açın.
 2. Kaydetmek istediğiniz bir görüşmede sola kaydırın.
 3. Dokunmak Daha.
 4. Dokunmak Sohbeti Dışa Aktar.
 5. Tüm medyayı sohbete dahil etmeyi veya eklememeyi seçin. Tüm medyayı kaydetmeyi seçerseniz, dosya boyutu çok daha büyük olacaktır.
 6. Dosyayı e-postayla göndermeyi veya başka bir yere kaydetmeyi seçin.

  WhatsApp sohbetlerinizi farklı bir konuma veya e-posta adresine aktarma adımları

  Yeni Android telefonunuzdan erişebileceğiniz bir adrese e-postayla gönderin, böylece oradaki mesajları her zaman okuyabilirsiniz.

 7. Dosya artık kolayca çıkarılıp başka bir cihazda okunabilen bir zip dosyasıdır.