Skip to content

WhatsApp’ta Engellendiğinizi Nasıl Anlarsınız?

12 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

  • Kullanıcının Son görülen durum. Mesajınızda iki onay işareti olup olmadığına bakın. Kullanıcıyı bir grup sohbetine eklemeyi deneyin.
  • Onları bir grup sohbetine ekleyemiyorsanız, durumlarını göremiyorsanız veya yalnızca bir onay işareti varsa, kullanıcı sizi engellemiş olabilir.
  • Kullanıcıyı aramayı deneyin. Sizi bloke ettilerse, arama yapılmayacaktır.

Bu makale, bir kullanıcının sizi WhatsApp’ta engelleyip engellemediğini nasıl anlayacağınızı açıklar. Bu yöntemlerin tümü, engellendiğinizi kesin olarak söylemez ancak size ipuçları verebilir. Bu adımlar, tüm cihazlardaki tüm sürümler için geçerlidir; bu adımlardan bazıları WhatsApp Web ile de ilgilidir.

Kişinizin Son Görülme Durumunu Kontrol Edin

Kullanıcının Son görülen durum. Son görülen durum, kişinin WhatsApp’ı en son kullandığı zamanı ifade eder.

  1. Kullanıcıyla bir sohbet bulun ve açın. Bir konuşma açık değilse, kullanıcının adını bulun ve yeni bir sohbet oluşturun.

  2. Son görülen durum, kullanıcının adının altında görülebilir – örneğin, “en son bugün 10: 18’de görüldü”

  3. Kullanıcının adı altında hiçbir şey görmüyorsanız, sizi engellemiş olabilirler.

    WhatsApp'ta sizi engellemiş olabilecek bir kişi

  4. Bir eksikliği Son görülen durum, mutlaka engellendiğinizin bir göstergesi değildir. WhatsApp, kullanıcının kendi web sitelerini gizlemesine izin veren bir gizlilik ayarına sahiptir. Son görülen durum.

Onay İşaretlerini Kontrol Edin

Sizi engelleyen bir kişiye gönderilen mesajlar her zaman bir onay işareti gösterir (mesajın gönderildiğini belirtir) ve hiçbir zaman ikinci bir onay işareti göstermez (bir mesajın teslim edildiğini onaylar).

WhatsApp

Bu, kendi başına, kullanıcının telefonunu kaybettiği veya internete bağlanamayacağı anlamına gelebilir. Eksikliğiyle birleştiğinde Son görülen Ancak durum, engellendiğinize dair kanıtlar birikiyor.

Profillerindeki Güncellemeleri Arayın

Birisi sizi WhatsApp’ta engellediğinde, profil fotoğrafında güncelleme görmezsiniz. Pek çok kullanıcının profil resimleri olmadığı veya kendi resimlerini nadiren güncelledikleri düşünüldüğünde, bu tek başına kesin bir ipucu değildir. Eksikliğiyle birleştiğinde Son görülen durum ve teslim edilmemiş mesajlar, yine de engellendiğinizin başka bir göstergesidir.

WhatsApp Kullanarak Onları Aramayı Deneyin

Engellenirseniz, kullanıcıya yapılan bir arama bağlanmayabilir veya “başarısız arama” mesajıyla sonuçlanabilir.

WhatsApp başarısız çağrı mesajının ekran görüntüsü

Grup Mesajındaki Katılımcı Listesini Kontrol Edin

Bir grup mesajı oluştururken, kullanıcıyı başarılı bir şekilde eklemişsiniz gibi görünebilir, ancak grup sohbetini açtığınızda, katılımcılar listesinde görünmezler. Yoluyla sizi engelleyen bir kişiyi eklemeye çalışırsanız Katılımcı Ekle grup sohbetinin bölümünde bir Katılımcı eklenemiyor hata.

Katılımcı, WhatsApp'a hata ekliyor

WhatsApp, engelleyicinin gizliliğini korumak için engellenen durum konusunda kasıtlı olarak belirsizdir ve engellendiyseniz sizi bilgilendirmez. Yukarıdaki tüm göstergeleri görüyorsanız, WhatsApp kişiniz muhtemelen sizi engellemiştir. Engellendiyseniz, kendinizi engellemenin bir yolu yoktur. Yapabileceğiniz en iyi şey, neden engellendiğinizi öğrenmek için ya devam etmek ya da o kişiye ulaşmaktır.