Skip to content

WhatsApp’tan Mesajlar Nasıl Silinir

23 de Mayıs de 2021

WhatsApp, dünyanın neresinde olursanız olun arkadaşlarınız ve meslektaşlarınızla iletişim kurmak için harika bir mesajlaşma platformudur, ancak yanlışlıkla bir mesaj gönderdiğinizde ne yaparsınız? WhatsApp mesajlarının nasıl silineceği ve bu sırada ne gibi sınırlamalar olduğu aşağıda açıklanmıştır. Mesajları ne siz ne de alıcının görememesi için silmek için, her ikinizin de WhatsApp’ın en son sürümünün yüklü olması gerekir.

Gönderilmiş WhatsApp Mesajları Nasıl Silinir

Gönderilmiş bir WhatsApp mesajını silmek, nasıl yapılacağını öğrendikten sonra oldukça basit bir işlemdir. Bireysel veya grup sohbetine gönderdiğiniz bir mesajı şu şekilde silebilirsiniz:

 1. İlgili konuşma penceresine gidin ve silmek istediğiniz mesajı bulun.

 2. Ekstra seçenekler iletişim menüsü görünene kadar parmağınızı mesaja doğru tutun. Birden fazla mesajı tek seferde silmek isterseniz birden fazla mesaj seçebilirsiniz.

 3. Dokunmak Silme > Çöp simge> Herkes için Sil.

  Mesajı görmemek için silmek istiyor, ancak diğer kişi görebiliyor mu? Dokunmak Benim İçin Sil.

 4. Mesaj artık “Bu mesaj silindi” ile değiştirilmiştir ve artık görüşmenin bir parçası olarak kullanılamaz. Aferin!

Alınan Mesajlar Nasıl Silinir

Bazen, telefonunuzdan gönderdiğiniz veya aldığınız mesajların bir kopyasını silmek isteyebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. İlgili konuşma penceresine gidin ve silmek istediğiniz mesajı bulun.

 2. Parmağınızı mesajın üzerine basılı tutun.

 3. Dokunmak Silme > Benim için Sil.

  WhatsApp'ta alınan bir mesajı silme adımları

  Başkasının gönderdiği mesajı silemezsiniz. Hala sana ne gönderdiklerini görüyorlar.

WhatsApp Mesajlarını Silme Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Herkes için Sil seçeneği, artık WhatsApp’ta görünmesini istemediğiniz mesajlardan kurtulmanın iyi bir yolu olsa da mükemmel bir çözüm değildir. Unutulmaması gereken birkaç nokta var:

 • İOS için WhatsApp kullanan kişiler, mesaj silindikten sonra bile gönderdiğiniz medyayı cihazlarına kaydetmiş olabilir.
 • Diğer kişinin etkinleştirilmiş bildirimleri varsa, gelen mesajın bir önizlemesini görürse, daha sonra silseniz bile gönderdiğiniz şeyi yine de görebilir.
 • Alıcılar, silinmeden önce veya silme işlemi başarılı olmadıysa mesajınızı yine de görebilir.
 • Herkes için silme işlemi başarılı olmazsa WhatsApp sizi bilgilendirmez.
 • Herkes için Sil seçeneği yalnızca bir mesaj gönderdikten sonra yaklaşık bir saat kullanılabilir.
 • Alıcının okundu bilgisi açık değilse, mesajı ne zaman okuduğunu bilemezsiniz. Mesajı hemen silmek, okumamaları için en iyi şansınızdır.
 • Nihayetinde, insanları bir mesajı okumaktan alıkoymanın en iyi yolu onu göndermemek.

Silinmiş WhatsApp Mesajları Nasıl Kurtarılır

WhatsApp mesajını silmek kalıcı değildir, ancak silinen mesajları geri almak veya kurtarmak zordur. İşte bunun nasıl yapılacağına dair bazı seçenekler. Bir mesajı sildikten sonra sonsuza dek gittiğini varsaymak en güvenlisidir. Bir mesajı silmeden önce dikkatlice düşünün.

 • WhatApp’ı yeniden yükleyin: Hem iOS hem de Android kullanıcıları, WhatsApp’ı kaldırıp yeniden yükleyerek silinen mesajları geri yükleyebilir ve ardından Sohbet Geçmişini Geri Yükle iCloud’dan veya Google Drive’dan otomatik yedeklemeden geri yüklemek için.
 • Bir arkadaşa sor: Yedek kurulumunuz yok mu? Görüşmedeki diğer kişiye mesajı veya ilgili bilgileri yeniden gönderip gönderemeyeceğini sorun. Asla bilemezsin. Size bunu sağlayabilirler.