Skip to content

Wimbledon Canlı Yayını Nasıl İzlenir (2021)

14 de Mayıs de 2021

ESPN, Wimbledon Şampiyonaları için yayın haklarına sahiptir, bu nedenle kablo ve uydu aboneleri Wimbledon canlı yayınını resmi WatchESPN sitesi üzerinden izleyebilir. Diğer herkes Wimbledon canlı yayınını Sling TV gibi çevrimiçi yayın hizmetleri aracılığıyla izleyebilir. Bu canlı akışı izlemek için ihtiyacınız olan tek şey yüksek hızlı bir internet bağlantısı, akıllı telefon veya dizüstü bilgisayar gibi bir cihaz ve doğru televizyon akışı uygulamasıdır.

Programa Genel Bakış

İlk tur: 28 Haziran 2021
yer: The Championships Merkez Kortu, Wimbledon, Londra
Akış: ESPN

WatchESPN nedir?

Kablolu ve uydu televizyonu aboneleri Wimbledon’u ESPN ve ESPN2 üzerinden izleyebilirler, peki ya Temmuz ayında iki hafta boyunca televizyonunuzun önünde oturmak istemezseniz? WatchESPN, kablolu yayın abonelerine sunulan bir yayın hizmetidir ve onu bilgisayarınızda, telefonunuzda, tabletinizde ve hatta oyun konsolunuzda Wimbledon canlı yayınını izlemek için kullanabilirsiniz. Tek gereksinim, yüksek hızlı internet bağlantısıdır ve kablolu aboneliğinizin ESPN ve ESPN2’yi içermesi gerekir.

WatchESPN Üzerinden Wimbledon Nasıl İzlenir

WatchESPN aracılığıyla Wimbledon canlı yayınını şu şekilde izleyebilirsiniz:

 1. Wimbledon Şampiyonası yayındayken WatchESPN.com’a gidin. Etiketli oynatıcıyı bulun Wimbledonve tıklayın oynatma düğmesi.

  Sayfanın sağ üst köşesinde kablo veya uydu sağlayıcınızın logosunu görürseniz, oturum açmanız gerekmeyebilir. Wimbledon oynatıcıdır ve otomatik olarak oturum açarsanız canlı video hemen oynamaya başlayacaktır.

 2. Kablo veya uydu sağlayıcınızı seçin.

  ESPN sağlayıcı seçim sayfasının ekran görüntüsü.

 3. Kablo veya uydu hesabınıza giriş yapın ve tıklayın Oturum aç, Oturum açveya Devam et.

  WatchESPN için bir televizyon sağlayıcısı giriş sayfasının ekran görüntüsü.

  Gördüğünüz oturum açma sayfası sağlayıcınıza bağlı olarak değişecektir, ancak oturum açmak için her zaman kablolu veya uydu hesabı e-postanızı ve şifrenizi girmeniz gerekecektir.

 4. Wimbledon canlı yayın videosu otomatik olarak açılmazsa WatchESPN.com’a geri dönün ve oynatma düğmesi tekrar. WatchESPN web sitesi, Chrome veya Firefox gibi yayın akışını destekleyen bir web tarayıcısı kullandığınız sürece Windows, macOS ve Linux bilgisayarlarda ve dizüstü bilgisayarlarda çalışır. Canlı akışı doğrudan web sitesinde izleyebileceğiniz için bir uygulama indirmenize gerek yoktur.

Akış Hizmeti Seçeneği

Kordon kesiciler WatchESPN’i kullanamaz, ancak bu, kablo için ödeme yapmazsanız Wimbledon canlı yayınından ayrılacağınız anlamına gelmez. Bir kablo aboneliği kullanmak yerine, kablo kesiciler aynı eylemin tamamını ESPN ve ESPN2 içeren herhangi bir televizyon yayın hizmeti aracılığıyla izleyebilir. Akış hizmetleri, normalde bir kablo veya uydu aboneliği aracılığıyla izleyeceğiniz aynı canlı televizyon kanallarına erişim sağlar. Bir kablo bağlantısı veya uydu anteni kullanmak yerine, canlı videoyu yüksek hızlı bir internet bağlantısı üzerinden yayınlarsınız. Bu hizmetler tipik olarak daha fazla seçenek sunar ve geleneksel kablolu televizyondan daha ucuzdur. Wimbledon turnuvasının tamamı ESPN ve ESPN2’de yayınlandığından, bu ESPN kanallarının her ikisine de erişimi içeren bir hizmet seçmek önemlidir. Çoğu yayın hizmeti ESPN içerir, ancak birkaç popüler hizmet bunu taşımaz.

Wimbledon Canlı Yayınını İzlemek için Akış Hizmetleri

Bunlar, Wimbledon canlı yayınına erişmenizi sağlayan en popüler akış hizmetleridir:

 • Sling TV: ESPN ve ESPN2, uygun fiyatlı Sling Orange planına dahildir. Diğer hizmetler daha fazla ücret alır ve daha fazla kanal sunar, ancak tüm ilgilendiğiniz Wimbledon ise bu harika bir seçimdir.
 • YouTube TV: Bu hizmet, temel planla birlikte hem ESPN hem de ESPN2’yi içerir.
 • Canlı TV ile Hulu: Bu hizmet ESPN ve ESPN2’ye erişim sağlar ve başa çıkılması gereken kafa karıştırıcı planlar veya eklentiler yoktur.
 • DirecTV Now: ESPN ve ESPN2 her plana dahil edilmiştir.

Tüm bu hizmetler bir tür ücretsiz deneme sunar, bu nedenle en sevdiğiniz ürünü seçin ve Wimbledon canlı yayınını ücretsiz olarak izlemeye başlayabilirsiniz.

Mobil Cihazlarda, Akış Cihazlarında ve Konsollarda Wimbledon

WatchESPN web sitesi dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarla çalışmak üzere tasarlanmıştır, bu nedenle mobil cihazınızda çalışmayabilir. Wimbledon canlı yayınını telefonunuzda, tabletinizde veya Roku veya Apple TV gibi bir akış cihazında izlemek istiyorsanız, cihazınıza ESPN uygulamasını indirmeniz gerekir. Bu seçenek yalnızca kablo veya uydu aboneliğiniz varsa kullanılabilir. ESPN uygulaması, kablolu veya uydu televizyona abone olursanız yalnızca Wimbledon Şampiyonaları gibi canlı etkinlikleri yayınlamanıza izin verir. Eğer yoksa, önceki bölümdeki akış hizmetlerinin hepsinin de uygulamaları vardır. WatchESPN aracılığıyla Wimbledon canlı yayınını izlemek için ihtiyacınız olan uygulamalar şunlardır:

 • Android: ESPN
 • iOS: ESPN
 • Amazon cihazları: ESPN
 • Roku: ESPN
 • PS4: ESPN
 • Xbox One: ESPN