Skip to content

Windows 10, 8 ve 7’de Windows.old Klasörü Nasıl Silinir

11 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

  • Git Disk temizleme > Sistem dosyalarını temizleyin > Önceki Windows kurulumları > TAMAM MI.
  • Önceki işletim sistemine geri dönmek istiyorsanız, Windows.old klasörünü silmeyin.

Bu makale, bilgisayarınızı temizlemek ve artık ihtiyacınız olmayan dosyalardan kurtulmak için Windows 10, 8 ve 7’de Windows.old klasörünün nasıl kaldırılacağını açıklar.

Windows.old Klasörü Nasıl Silinir

Bir noktada Windows’un yeni bir sürümüne yükseltme yaptıysanız, önceki işletim sisteminizin dosyalarının önemli bir kısmı muhtemelen sabit sürücünüzde Windows.old adlı bir klasörde duruyor. Bu dosyaların silinmesi, PC’nizde değerli alanı boşaltabilir. Windows.old klasörünü silmek için: Gelecekte önceki işletim sistemine geri dönmek isteyebileceğiniz bir ihtimal varsa Windows.old klasörünü silmeyin.

  1. Tür disk temizleme Windows arama kutusunda ve Disk temizleme uygulama görünen listeden. Windows’un eski sürümlerinde arama kutusuna erişmek için Başlat Menüsünü seçin.

  2. Seçiniz Sistem dosyalarını temizleyin. Disk Temizleme, sabit sürücünüzü analiz edecek ve ne kadar alanı temizleyebileceğini hesaplayacaktır.

    Sistem Dosyalarını Temizle düğmesi

  3. Tarama ve analiz tamamlandıktan sonra, Disk Temizleme penceresi, altında listelenen yeni seçeneklerle yeniden görünecektir. Silinecek dosyalar. Yanındaki kutuyu işaretleyin Önceki Windows kurulumları (veya Windows’un eski sürümleri), ardından listedeki diğer öğelerin yanındaki onay işaretlerini kaldırın (bunları sabit sürücünüzden de silmek istemiyorsanız) ve TAMAM MI. Bu seçenekleri görmüyorsanız, Disk Temizleme PC’nizde herhangi bir eski Windows dosyası bulamamıştır.

    Tarama ve analiz tamamlandıktan sonra, Disk Temizleme penceresi, Silinecek dosyalar altında listelenen yeni seçeneklerle yeniden görünecektir.