Skip to content

Windows 10 Giriş Ekranı Nasıl Değiştirilir

29 de Mayıs de 2021

Genellikle oturum açma ekranı olarak adlandırılan Windows 10 oturum açma ekranı, Windows 10 cihazınızı açıp ekranı yukarı kaydırdığınızda veya klavyede bir tuşa bastığınızda kilit ekranından sonra görünen ekrandır. Çoğu kişi, parolalarını yazarken veya Windows Hello ile oturum açarken Windows 10 oturum açma ekranını yalnızca birkaç saniyeliğine görebilse de, çoğu kişi sonunda kendilerini varsayılan Windows logosu arka plan resmini daha fazla bir şeyle değiştirmek isterken bulacaktır. kişiselleştirilmiş. Windows 10 oturum açma/oturum açma ekranında arka plan görüntüsünü nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Windows Zaman Çizelgesi, kullanmanız gereken güçlü bir Windows 10 özelliğidir.
Microsoft

Windows 10 Giriş Resmi Nasıl Değiştirilir

Giriş ekranınızın görüntüsünü değiştirmek oldukça basittir ve kullanıcıların bu ayarı hızla ve istedikleri sıklıkta değiştirmelerini sağlar.

  1. Basın Kazan + Ben Windows Ayarlarını açmak için ardından Kişiselleştirme.

    Windows kişiselleştirme

  2. Seç Kilit Ekranı Ekranın sol tarafındaki menüde. Bu sayfadaki ayarların çoğu, Windows 10 cihazınızı ilk açtığınızda, ancak oturum açma / oturum açma ekranını görmeden önce görünen kilit ekranınız için arka plan resmini özelleştirmek içindir. Bu sayfanın en altına gidin ve bir seçenek göreceksiniz. Oturum açma ekranında kilit ekranı arka plan resmini göster. Özel kilit ekranı resminizi oturum açma ekranına kopyalamak için bu seçeneğin yanındaki anahtarı değiştirin. Bu ayar, özelleştirilmiş kilit ekranı resminizle varsayılan Windows 10 logo görüntüsünün üzerine yazar.

    kilit ekranını göster

Windows 10 Kilit ve Oturum Açma Ekranı Görüntü Seçenekleri

Oturum açma/oturum açma ekranını ve kilit ekranı arka plan resimlerini birbirine bağlayan ayarı etkinleştirdikten sonra, aşağıdaki üç seçenekten birini kullanarak resmi aynı ayarlar ekranında düzenleyebilirsiniz. Arka fon Aşağıya doğru açılan menü.

  • Windows spot ışığı: Bunu seçmek, her gün Bing arama motorundan alınan rastgele yüksek kaliteli bir resim görüntüler.
  • Resim: Bu seçenek, kilit ve oturum açma resminiz olarak kullanmak üzere kendi resminiz için bilgisayarınıza göz atmanıza olanak tanır.
  • slayt gösterisi: Bu son seçenek, kilit ve oturum açma ekranlarınızın, seçtiğiniz bir klasörden rastgele bir arka plan görüntüsü olarak bir görüntü seçmesini sağlayacaktır. Etkinleştirildiğinde ve bir klasör seçildiğinde, Windows 10 cihazınızı her açtığınızda klasörden yeni bir görüntü seçilir. Görüntülerin çözünürlüğü ne kadar yüksek olursa, o kadar iyi görünürler.

Kilit Ekranını ve Oturum Açma Ekranını Farklı Yapabilir miyim?

Windows 10 kilit ve oturum açma ekranları için ayrı arka plan resimleri oluşturmanın resmi bir yolu yoktur. Geçmişte birkaç resmi olmayan uygulama bu özelliği etkinleştirdi, ancak Windows 10 sistem güncellemeleri onları işe yaramaz hale getirdi.

Windows 10 Giriş Arka Planını Değiştirmem Gerekiyor mu?

Windows 10 giriş ekranı resmini değiştirmeniz gerekmez; varsayılan Windows logosu arka planı çoğu insan için gayet iyi çalışır. Giriş ekranındaki arka plan resmini özelleştirmek tamamen kozmetik bir değişikliktir ve Windows 10 cihazınızın çalışma şeklini hiçbir şekilde etkilemez.