Skip to content

Windows 11’de Bluetooth Nasıl Açılır

9 de Mayıs de 2023

Bilinmesi gereken:

 • Bluetooth seçeneklerinden Bluetooth’u açın. Ayarlar uygulama veya Hızlı Ayarlar görev çubuğunda.
 • Veya: Git Başlangıç > Ayarlar > Bluetooth ve cihazlar > Geçiş düğmesini şu konuma getirin: Açık Bluetooth’u etkinleştirmek için
 • Kapatmak için: görev çubuğundaki simgeye tıklayın > Bluetooth açmak veya kapatmak için düğmesine basın.

Bu makale, Windows 11’de Bluetooth’u açmanın ve diğer Bluetooth aygıtlarıyla kablosuz bağlantı kurmanın basit adımlarını açıklamaktadır.

Windows 11’de Bluetooth’u Açmak için Hızlı Ayarları Kullanın

Bluetooth ayarı, Windows 11’deki Ayarlar uygulamasındadır. Tüm Bluetooth seçeneklerini ve bağlı cihazları şu adrese giderek bulabilirsiniz: Ayarlar uygulama ve seçim Bluetooth ve cihazlar sol kenar çubuğundan. Bluetooth ayarlarınıza hemen erişmek için, Hızlı Ayarlar görev çubuğundan menü.

 1. Saat ve tarihin solunda bulunan simgeleri bir kez seçin.

 2. Hızlı Ayarlar menüsünde, Bluetooth düğme.

 3. Bluetooth düğmesinin etkinleştirilmesi ve devre dışı bırakılması, açık veya kapalı olduğunu belirtmek için rengini değiştirir.

  Windows 11'de Bluetooth simgesi kapalı

 4. Bağlantı kurmak veya yeni bir cihaz eşleştirmek için Bluetooth düğmesine sağ tıklayın ve öğesini seçin. Ayarlara git.

  Windows 11'de Bluetooth Hızlı Ayarlar'da Ayarlar'a gidin

 5. bu Bluetooth ve cihazlar Ayarlar uygulamasındaki bölüm, Windows 11’deki tüm Bluetooth ile ilgili ayarların evidir.

  Windows 11 Ayarlarında Bluetooth ve cihazlar

Ayarları Kullan Windows 11’de Bluetooth Açılsın mı?

Bluetooth, Ayarlar uygulamasından veya görev çubuğundaki Hızlı Ayarlar menüsünden etkinleştirilebilir (veya devre dışı bırakılabilir). Bir Bluetooth cihazını eşleştirdikten sonra, Bluetooth cihazını bağlamak veya bağlantısını kesmek için Hızlı Ayarlar geçiş düğmesini kullanmak kolaydır. İşte Windows 11’de Bluetooth’u açmanın (veya gerekmediğinde kapatmanın) üç hızlı yolu.

 1. Görev çubuğuna gidin ve simgesi veya saatin yanındaki herhangi bir simge. seçin Bluetooth Açmak veya Kapatmak için düğmesine basın.

 2. Görev çubuğuna gidin ve sağ tıklayın simge. Seçme Ağ ve İnternet Ayarları > Bluetooth ve cihazlar. Açmak için geçiş düğmesini kullanın Bluetooth Açık veya kapalı. Senin Kablolu bağlantı mı yoksa Wi-Fi mi kullandığınıza bağlı olarak simge farklı görünebilir.

  Windows 11 görev çubuğundaki ağ simgesi

 3. Seçme Başlangıç > Ayarlar > Bluetooth ve cihazlar. Açmak için geçiş düğmesini seçin Bluetooth Açık veya kapalı.

  Windows 11'de Bluetooth ve Cihaz Ayarlarında Anahtarda Açık

Bluetooth Nasıl Kapatılır?

Yukarıda açıklandığı gibi, Windows 11’de Bluetooth’u kapatmak için Bluetooth geçiş düğmesini kullanın. Ayrıca Bluetooth’u Aygıt Yöneticisi’nden kalıcı olarak kapatabilirsiniz.

 1. Başlat ve ara Aygıt Yöneticisi. Sonuç arasından seçim yapın.

   Windows 11 Başlat menüsünde Aygıt Yöneticisi

 2. git Bluetooth ve Windows’a bağlı Bluetooth bağdaştırıcılarının listesini genişletin.

 3. Belirli adaptörü seçin ve sağ tıklayın. Seçmek Cihazı devre dışı bırak bu bağdaştırıcı için Bluetooth’u kalıcı olarak kapatmak için. Seçme TAMAM onaylamak.

  Windows 11 cihaz yöneticisinde cihazı devre dışı bırakın

Bluetooth’um Windows 11’de Neden Çalışmıyor?

Bluetooth geçiş düğmesi, Hızlı Ayarlar’da varsayılandır. Bluetooth çalışıyor olabilir, ancak burada Bluetooth düğmesini veya simgesini görmüyorsunuz. görünmesini sağlamak için, Kalem simge. Ardından, seçin Eklemek > Bluetooth listeden. Bluetooth’un düzgün çalışmasını engelleyen başka yazılım ve donanım nedenleri olabilir. İşte Windows 11’de Bluetooth bağlantısıyla ilgili sorunları gidermek için bir sorun giderme özeti. İlk olarak, Bluetooth düğmesinin ve eşlenen cihazın da açık olduğundan emin olun.

 • Bilgisayarı yeniden başlatın ve sorunu çözüp çözmediğini kontrol edin.
 • Bluetooth cihazını kapatıp açın ve Windows ile yeniden eşleştirin.
 • Birden çok bağlantı sorunlara neden olduğundan tüm Bluetooth bağlantılarını gözden geçirin.
 • Başka bir bilgisayarda veya cep telefonunda cihazın Bluetooth bağlantısını kontrol edin.
 • Bluetooth adaptörlü cihazlar için adaptörü başka bir bağlantı noktasına bağlayın ve çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
 • Bluetooth sürücüsünün en son sürümde olduğundan emin olmak için Windows 11’i güncelleyin. Ayrıca eşlenen diğer cihazı da güncelleyin.
 • Bluetooth hizmetini şu adresten yeniden başlatın: Hizmetler > Bluetooth Destek Hizmeti > Genel > Seç Durmak ve daha sonra Başlangıç. Başlangıç ​​türünü şu şekilde değiştirin: Otomatik. ile kaydet TAMAM.
 • Yerleşik Bluetooth sorun gidericiyi kullanın. git Güncelleme ve Güvenlik > Sorun giderme > Ek sorun gidericiler > Bluetooth. Seçme Sorun gidericiyi çalıştırın Bluetooth sorunlarını otomatik olarak çözmek için.

SSS

 • AirPods’u Windows 11’de nasıl kullanırım?

  AirPods’u Windows 11’e bağlamak için AirPods’unuzu eşleştirme moduna alın, ardından şu adrese gidin: Ayarlar > Bluetooth ve cihazlar > Cihaz ekle > Bluetooth ve AirPod’larınızı seçin. AirPod’larınız birden fazla cihazla eşleştirilebilir, ancak aynı anda yalnızca bir cihazla çalışırlar.

 • Windows 11 kulaklığımı algılamadığında bunu nasıl düzeltirim?

  Windows 11, Bluetooth kulaklığınızı algılayamazsa diğer bağlı ses cihazlarınızı kapatın. Daha önce kulaklık bağladıysanız, Bluetooth listenizden kaldırın ve ardından yeniden ekleyin. Hala sorun yaşıyorsanız, aygıt sürücülerini güncelleyin.

 • Windows 11’de Bluetooth sürücülerimi nasıl güncellerim?

  Windows sürücülerini güncellemek için şu adrese gidin: Aygıt YöneticisiBluetooth adaptörüne sağ tıklayın ve Drive’ı güncelle. Ardından, seçin Güncellenmiş sürücü yazılımını otomatik olarak arayın.

 • Bilgisayarımın hoparlörleri ve Bluetooth hoparlörleri aynı anda çalabilir mi?

  Evet. Bluetooth hoparlörlerinizi bağlayın, ardından şuraya gidin: Ayarlar > Ses > Çıktı > Çoklu Çıkış Cihazı.