Skip to content

Windows 7’de Bluetooth Nasıl Açılır

20 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Windows 10 ve 8.1: Basın Başlat > Bluetoothve açın.
 • Windows 7: Basın Başlat > Bluetooth arayın> Bluetooth Ayarlarını Değiştirin > kontrol et İzin Ver … Bu Bilgisayarı Bul > Tamam mı.

Bu makale, Windows 10, 8.1 veya 7 çalıştıran bir Windows PC’de Bluetooth’un nasıl etkinleştirileceğini açıklar.

Windows 10 veya Windows 8.1’de Bluetooth Nasıl Açılır

Bazı bilgisayarlar, Bluetooth’u tek bir dokunuşla açmanıza izin veren bir düğme veya klavye tuşu sunar. Ancak bunlardan birini bulamazsanız, bilgisayarınızın ayarlarında Bluetooth’u etkinleştirin.

 1. Seçin Başlat buton.

 2. “Yazın”Bluetooth“arama kutusuna girin ve listeden Bluetooth ayarlarını seçin.

 3. Bluetooth anahtarını Açık.

  bluetooth'u aç

Windows 7’de Bluetooth Nasıl Açılır

Windows 7’de Bluetooth’u açma ayarları, yeni Windows sürümlerinden biraz farklıdır. Ocak 2020 itibarıyla Microsoft artık Windows 7’yi desteklemiyor. Güvenlik güncellemeleri ve teknik destek almaya devam etmek için Windows 10’a yükseltmenizi öneririz.

 1. Seçin Başlat buton.

 2. Tür Bluetooth içinde Aramaya başla Kutu.

  bluetooth ara

 3. Seçiniz Bluetooth Ayarlarını Değiştirin arama sonuçlarında. Bluetooth Ayarları iletişim kutusu açılır.

 4. Seçin Bluetooth cihazlarının bu bilgisayarı bulmasına izin ver Keşif altındaki onay kutusu.

  bluetooth keşfi

 5. İsteğe bağlı olarak, aynı ekranda, Bluetooth Aygıtlarının Bu Bilgisayarla Bağlanmasına İzin Verin onay kutusu ve Yeni Bir Bluetooth Cihazı Bağlanmak İstediğinde Beni Uyar Bağlantılar’ın altındaki onay kutusu. Bu iki seçenek, belirli bir cihazı bağlamak için ek manuel adımlar olmadan bağlantı sürecini kolaylaştırır.

 6. Seçiniz Uygulamak ve sonra seçin TAMAM MI.

Bluetooth simgesi görev çubuğunuzda veya görev çubuğunuzdaki tarih ve saatin solundaki Gizli Simgeler klasöründe görünür. Bluetooth’u etkinleştirdikten ve bilgisayarınızı bulunabilir yaptıktan sonra, bilgisayarınıza Bluetooth kulaklık bağlayın veya klavye, fare veya hoparlör gibi Bluetooth özellikli herhangi bir aygıtı bilgisayarınızla eşleştirin. Bilgisayar artık diğer cihazla eşleştirilmiştir. Her ikisinde de Bluetooth etkinleştirilmişse, iki cihaz eşleştirme menzilinde olduğunda otomatik olarak bağlanmalıdırlar.

Bluetooth Sorunlarını Giderme

Windows 7 bilgisayarınızda Bluetooth’u etkinleştiremiyorsanız veya başka bir cihazı Bluetooth aracılığıyla bilgisayarınızla eşleyemiyorsanız, sorun giderme, çözümü bulmanıza yardımcı olabilir.