Skip to content

Windows 7’den Windows 10’a Nasıl Yükseltilir

21 de Mayıs de 2021

Windows 7, birçok PC kullanıcısının işletim sistemine hizmet vermiştir, ancak Microsoft artık işletim sisteminin bu sürümünü desteklememektedir. Microsoft, işletmelere 2023’e kadar genişletilmiş destek satın alma fırsatı sunarken, Windows 7’den Windows 10’a yükseltmek daha ucuz ve daha kolaydır. Ocak 2020 itibarıyla Microsoft artık Windows 7’yi desteklemiyor. Talimatlara göre Windows 10’a yükseltmenizi öneririz güvenlik güncellemeleri ve teknik destek almaya devam etmek için aşağıda.

Windows 7’den Windows 10’a Nasıl Yükseltilir

Bilgisayarınız nispeten yeniyse, birkaç güçlükle muhtemelen Windows 10’a yükseltebilirsiniz. Ancak, bilgisayarınız Windows 7’nin ilk piyasaya sürüldüğü tarihte yapılmışsa, teknik gereksinimleri karşılamayabilir. Microsoft, bilgisayarınızın Windows 10’u çalıştırabildiğinden emin olmak için gereken minimum sistem gereksinimlerini yayınlamıştır. Yalnızca gereksinimleri karşılamak, Windows 10’un sisteminizde çalışacağı ve iyi performans göstermesi gerekmediği anlamına gelir.

Bir Ürün Anahtarı Kullanarak Windows 7’yi Windows 10’a Güncelleme

Hala Windows 7, 8 veya 8.1’den bir ürün anahtarınız varsa ücretsiz olarak Windows 10’a yükseltebilirsiniz. Başlamak için tek yapmanız gereken Windows Media Oluşturma Aracını indirmek.

 1. Microsoft’tan Windows Media Oluşturma Aracını indirin ve Çalıştırmak. Bunu yapmak için yönetici olarak oturum açmanız gerekir.

 2. Lisans Koşulları sayfasından seçin Kabul etmek.

  Lisansı Kabul Et

 3. Seçiniz Bu bilgisayarı şimdi yükseltin, ardından seçin Sonraki.

  Bu Bilgisayarı Yükselt

 4. Araç, Windows 10 kurulumunda size yol gösterecektir.

 5. Windows 10’un tüm sürümleri, Enterprise sürümü dışında indirilebilir. Sisteminize bağlı olarak 32-Bit veya 64-Bit sürümünü seçin.

 6. Yüklemeden önce, yazılım seçimlerinizi ve saklamak istediğiniz tüm dosyaları veya programları gözden geçirin. Yükseltme sırasında kişisel verileri ve uygulamaları, yalnızca kişisel dosyaları veya hiçbir şeyi aktarmak arasında seçim yapın.

 7. Çalıştırıyor olabileceğiniz tüm açık uygulamaları ve dosyaları kaydedin ve kapatın. Hazır olduğunuzda seçin Yüklemek.

 8. Windows 10 yüklenirken bilgisayarınızı kapatmayın; PC’niz birkaç kez yeniden başlatılır.

 9. Windows 10 yüklemeyi bitirdiğinde, istendiğinde Windows 7, 8 veya 8.1 Ürün Anahtarınızı girin.

Doğrudan Windows 10 Satın Alın

Windows 7, 8 veya 8.1’den bir ürün anahtarınız yoksa, Windows 10’u her zaman doğrudan Microsoft’tan satın alabilirsiniz. Windows 10’un temel sürümü 139 ABD Doları, Windows 10 Pro 199,99 ABD Doları ve Windows 10 Pro for Workstations’ın maliyeti 309 ABD Dolarıdır. Çoğu bilgisayar kullanıcısı, cihazları için yalnızca Windows 10 Basic veya Pro’ya ihtiyaç duyacaktır.

Windows 7’yi Windows 10’a Yükseltmenin Diğer Yöntemleri

Bilgisayarınızın tamamının yükseltilmesi gerekiyorsa, tüm yeni Microsoft bilgisayarların standart işletim sistemi olarak Windows 10 ile birlikte geldiğini bilin. 150 ila 500 ABD Doları arasında, Windows 10’a sahip yepyeni bir bilgisayarı hiçbir ek ücret ödemeden alabilirsiniz.