Skip to content

Windows bellek tanılama

17 de Mayıs de 2021

Windows Bellek Tanılama (WMD), mükemmel bir boş bellek testi programıdır. Windows Bellek Tanılama, kapsamlı bir bellek testidir ancak kullanımı da çok kolaydır. Bilgisayarınızdaki BIOS, POST sırasında belleğinizi test edecektir, ancak bu son derece basit bir testtir. RAM’inizin düzgün çalışıp çalışmadığını gerçekten belirlemek için, zorunlu Windows Bellek Tanılama gibi bir programla kapsamlı bir bellek testi gerçekleştirin.

Size tavsiye ediyoruz ilk Belleğinizi Memtest86 ile test edin, ancak emin olmak için her zaman farklı bir bellek test aracı ile ikinci kez test etmelisiniz. Windows Bellek Tanılama, bu ikinci araç olmalıdır. KİS önceden doğrudan Microsoft’tan temin ediliyordu, ancak artık değil. Yukarıdaki bağlantı, indirmeyi de barındıran Softpedia’ya yöneliktir.

Windows Bellek Tanılama Artıları ve Eksileri

Piyasadaki en iyi RAM test aracı olmasa da, harika bir ikinci seçenek: Ne Seviyoruz?

 • Programın kullanımı tamamen ücretsizdir.
 • Son derece küçük indirme
 • Aracı kullanmak için Windows’un çalışması veya yüklenmesi gerekmez
 • Herkesin kullanması ve faydalanması için yeterince kolay
 • Kullanıcı müdahalesi gerekmez — hafıza testi tamamen otomatiktir

Neleri Sevmiyoruz

 • Başlangıç ​​diski ve CD görüntüsünün oluşturulması fazladan adımlar ekler
 • Yalnızca ilk 4GB RAM’i test edecek

Windows Bellek Tanılama Hakkında Daha Fazla Bilgi

 • Windows Bellek Tanılama, genişletilmiş test seçenekleri içerir, ancak standart bir bellek testi için hiçbiri gerekli değildir
 • Belirsiz bellek donanımı sorunlarını bulmak için birden fazla test yapılır
 • Windows Bellek Tanılama bellek testi setleri, bilgisayar kapanana kadar tekrarlanmaya devam edecektir.
 • Bellek testlerini çalıştırmak için hiçbir işletim sistemi gerekmez
 • Windows Bellek Tanılama, Windows 7’deki Sistem Kurtarma araçlarının bir parçası olarak dahildir

Windows Bellek Tanılama Konusundaki Düşüncelerimiz

Windows Bellek Tanılama, mevcut en iyi boş bellek testi programlarından biridir. Memtest86 bir bellek arızası bulduğunda bunu yıllarca ikinci görüş olarak kullandık. WMD’yi kullanmak için Windows’un yüklü olmasına veya bir kopyasına sahip olmanıza gerek yoktur. Microsoft programı geliştirdi, hepsi bu. Başlamak için Microsoft’un Softpedia.com adresindeki Windows Bellek Tanılama indirme sayfasını ziyaret edin. Ne yazık ki, Microsoft artık bu programı barındırmamaktadır. Oradayken seçin ŞİMDİ İNDİRİN sol tarafa gidin ve ardından indirme bağlantılarından birini seçin; ya çalışmalı. İndirildikten sonra çalıştırın mtinst.exe. Seçiniz Kabul etmek ve sonra CD Görüntüsünü Diske Kaydetve kaydedin windiag.iso ISO görüntüsü masaüstünüze. Seçebilirsin TAMAM MI onay isteminde ve ardından diğer pencereyi kapatın. Şimdi ISO dosyasını bir CD’ye yazmanız gerekiyor. WMD’yi bir flash sürücü gibi bir USB sürücüsüne düzgün bir şekilde yazdıramadığımız için bir disk kullanmanız gerekecek. Bir ISO dosyası yazmak, diğer dosya türlerini yazmaktan farklıdır. ISO görüntüsünü CD’ye yazdıktan sonra, optik sürücüdeki disk ile bilgisayarınızı yeniden başlatarak CD’den önyükleyin. Windows Bellek Tanılama hemen başlayacak ve RAM’inizi test etmeye başlayacaktır. WMD başlamazsa (örneğin, işletim sisteminiz normal şekilde yükleniyorsa veya bir hata mesajı görüyorsanız), CD veya DVD’den Nasıl Önyüklenir bölümündeki talimatlara ve ipuçlarına bakın. Windows Bellek Tanılama, siz onu durdurana kadar sonsuz sayıda geçiş yapmaya devam edecektir. Hatasız bir geçiş genellikle yeterince iyidir. Geçiş # 2 başladığını gördüğünüzde ( Geçmek sütun) sonra testiniz tamamlanır. WMD bir hata bulursa, RAM’i değiştirin. Şu anda herhangi bir sorun yaşamıyor olsanız bile, yakın gelecekte muhtemelen yaşayacaksınız. Daha sonra hayal kırıklığından kurtulun ve RAM’inizi şimdi değiştirin. Windows Bellek Tanılama, Windows 7 ve Windows Vista’daki Sistem Kurtarma Seçeneklerinin bir parçası olarak dahildir.