Skip to content

Windows Kayıt Defterinde E-posta Ayarlarınızı Nasıl Bulunur?

2 de Haziran de 2021

Outlook, Windows Kayıt Defteri’nde tonlarca e-posta ayarını (Bulut erişimini etkinleştirme, sık kullanılanları gizleme, Gizli gösterme ve daha fazlasını) tutar. Düzenleyebilmeniz için Outlook ayarlarınızın nerede olduğunu nasıl öğreneceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Windows Kayıt Defterinde Outlook Ayarlarınızı Bulun

Windows Kayıt Defteri’nde Outlook ayarlarınızı bulmak için Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni açın ve Outlook dizinini bulun.

  1. başlangıç ​​menüsü ve ara regedit.

  2. Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresinin üst kısmında bir konum alanı bulunur. Tür HKEY_CURRENT_USERYazılımMicrosoftOffice ve bas Giriş.

  3. Editörün sol tarafında, ofis dizini, Outlook sürümünüzün dizinini seçin. Outlook 365, Outlook 2019 veya Outlook 2016’ya sahipseniz, sürüm 16.0’dasınız. Outlook 2010’unuz varsa, 14.0 sürümündesiniz

  4. senin içinde Görünüm Ekranın sol tarafındaki dizini açın Tercihler dizin. Ekranın sağ tarafında, Outlook ayarları kayıt defteri girdileriniz görünür.

    Kayıt Defteri Outlook ayarları

  5. Bir girişi değiştirmek için bir girişi çift tıklayın. Girişler şunlardan birine ayarlandı: 1 veya 0, sırasıyla açık veya kapalı anlamına gelir. 1’i 0’a değiştirmek, bir ayarı açıktan kapalıya veya tam tersi şekilde değiştirir.

  6. Kayıt defteri girdilerini yedeklemek için Dosya ve sonra seçin İhracat. Emin ol Outlook şubesi (Çalışmakta olduğunuz Outlook dizini) seçilir ve yedeklenmiş kayıt dosyanız için bir ad ve konum seçin.

    Kayıt defteri dışa aktarma

Kayıt Defterini düzenlemek riskli olabilir. Herhangi bir değişiklik yaptığınızda, orijinal ayarlarınızı yedekleyin, böylece ayarları değiştirirken bir şeyler ters giderse bu ayarlara geri dönebilirsiniz.