Skip to content

Windows Live Mail’de Konuşmaya Göre Gruplanmış Postaları Görüntüle

15 de Mayıs de 2021

Bir mesaj burada, biri orada ve diğeri orada: ortak yönleri nedir? Hepsi aynı “konu” üzerine ve aynı konu altında yapılan bir konuşmanın parçası. Ne yazık ki, Windows Live Mail’de paylaşmadıkları şeyler ortak bir konum ve sıradır – böylece onları kolay, ardışık sırayla okuyabilirsiniz; henüz değil! Neyse ki, konuya göre Windows Live Mail grup postasına sahip olmak kolaydır.

Windows Live Mail’de Konuşma Dizisine Göre Gruplanmış Postaları Görüntüle

Windows Live Mail’in iletileri konuşmaya göre düzenlemesini sağlamak için, iletileri eşleşen konularla gruplayarak sırayla okuyabilirsiniz:

 1. Emin ol Görünüm araç çubuğu Windows Live Mail’de etkindir.
  1. Tıklayın Görünüm eğer göremezsen.
 2. Mesajların tarihe göre sıralandığından emin olun:
  1. Tıklayın Göre sırala içinde Aranjman Bölüm.
  2. Seçiniz Tarih (değiştir | kaynağı değiştir) (veya Tarih (Sohbetler)).
 3. Şimdi tıklayın Konuşmalar içinde Aranjman Bölüm.
 4. Seçiniz Açık.

Bir ileti dizisini genişletmek için ileti dizisindeki en eski iletinin önündeki sağı gösteren üçgeni tıklayın.

Windows Live Mail’de Konuşma Görünümünün Artıları ve Eksileri

Windows Live Mail’de ileti dizisine göre düzenlenmiş postaya sahip olmanın iki ana avantajı vardır:

 • Mesajları kendi bağlamlarında görebilir ve okuyabilirsiniz; diyelim ki tamamen alakasız bir haber bülteni yerine bir görüşmedeki bir mesajdan cevabına geçmek çok daha mantıklı ve kullanışlıdır.
 • İletiler konuşmalarda gruplandığında, içindeki iletiler diğer tonlarca postanın arasında olabileceği kadar kolay gözden kaçmaz.

Windows Live Mail’in iş parçacıklı görüntüsünün dezavantajları yok değil, ancak:

 • Windows Live Mail, konuşma görünümüne diğer klasörlerden gelen mesajları dahil etmeyecektir. Örneğin, bir iş parçacığında alınan ve gönderilen mesajları görmek için, her ikisini de tek bir klasöre taşımanız gerekir.
 • Gönderen bir konuşmaya yanıt verirken konuyu değiştirirse, bu ileti Windows Live Mail’de iş parçacığının dışında görünebilir ve gözden kaçabilir.
 • Windows Live Mail, hepsi aynı şekilde gelen birçok okunmamış haber bültenini gruplayabilir. Konu onları açmak ve okumak için aşılmaz (ve monoton) bir meydan okuma gibi görünen bir şeye dönüştürür.