Skip to content

Windows Mail veya Outlook E-postalarını Gmail’e Nasıl Aktarılır

30 de Haziran de 2021

E-postalarınızı Windows Mail veya Microsoft Outlook içinden başka bir e-posta hizmetinden Gmail’e aktarmanız mümkündür. Örneğin, Outlook’ta Gmail’e kopyalamak istediğiniz iletileriniz varsa, bunları seçip Gmail hesabınıza kopyalamanız yeterlidir. Bu makaledeki yönergeler, Windows Mail ve Windows 10 için Outlook’un masaüstü sürümleri için geçerlidir.

Diğer E-postaları Gmail’e Nasıl Aktarırım

E-postaları diğer hesaplardan Gmail’e taşımak için, önce istediğiniz e-posta istemcisinde (örneğin, Windows Mail veya Outlook) her iki hesabı da kurmanız gerekir. Bu hesabı kurarken Gmail IMAP ayarlarını kullandığınızdan emin olun. Ayrıca, Gmail’de özellikle içe aktarılan iletileriniz için yeni bir klasör oluşturmak isteyebilirsiniz. İletileri başka bir Gmail hesabından Gmail’e kopyalamak da mümkündür.

Windows 10 Posta

İletileri Windows Mail’de hesaplar arasında taşımak için:

 1. Gmail’e taşımak istediğiniz e-postaların bulunduğu e-posta hesabını açın.

 2. Gmail’e kopyalamak istediğiniz iletileri seçin. basılı tutun Vardiya tuşuna basın, aynı anda birden fazla mesaj seçmek için seçiminizi yapın. Klavye kısayolunu kullanın Ctrl + bir Bir klasördeki tüm e-postaları seçmek için

  Windows Mail'de Gmail'e kopyalamak istediğiniz iletileri seçin.

 3. basılı tutun Ctrl tuşuna basın, ardından klasörlerin bir listesini ortaya çıkarmak için sol bölmede Gmail hesabınızın üstündeki vurgulanan iletileri tıklayıp sürükleyin. İletileri tercih ettiğiniz Gmail klasörünüze bırakın. eğer basılı tutmazsan Ctrl, e-postalar kopyalanmak yerine Gmail’e taşınacaktır.

  gelen kutusuna sürükle

 4. E-postaları Gmail’e kopyalamanın başka bir yolu, vurgulanan mesajı sağ tıklayıp Hareketve ardından Gmail hesabınızdan bir klasör seçin.

  Klasöre taşı

Gmail’e aktardığınız tüm iletiler okunmadı olarak işaretlendiyse, Gmail hesabınızın dağınık olmasını önlemek için bunları hızlı bir şekilde okundu olarak işaretleyebilirsiniz.

Windows 10 için Outlook

İletileri hesaplar arasında taşıma işlemi Outlook’ta aynıdır, ancak arayüzde biraz farklıdır:

 1. Gmail’e taşımak istediğiniz e-postaların bulunduğu e-posta hesabını açın.

  Outlook'ta Gmail'e taşımak istediğiniz e-postaların bulunduğu e-posta hesabını açın.

 2. Gmail’e kopyalamak istediğiniz iletileri seçin. basılı tutun Vardiya tuşuna basın, aynı anda birden fazla mesaj seçmek için seçiminizi yapın. Klavye kısayolunu kullanın Ctrl + bir Bir klasördeki tüm e-postaları seçmek için

  Outlook'ta Gmail'e kopyalamak istediğiniz iletileri seçin.

 3. basılı tutun Ctrl tuşuna basın, ardından vurgulanan iletileri tıklayıp sol bölmedeki Gmail hesabınızın altındaki bir klasöre sürükleyin. eğer basılı tutmazsan Ctrl, e-postalar kopyalanmak yerine Gmail’e taşınacaktır.

  mesajları klasöre taşı

 4. E-postaları Gmail’e kopyalamanın başka bir yolu, vurgulanan mesajı sağ tıklayıp Hareket > Klasöre Kopyalave ardından Gmail hesabınızdan bir klasör seçin.

  klasöre kopyala - içerik menüsü

Bu nasıl çalışır?

Gmail hesabınız Gmail IMAP sunucusuyla iletişim kurmak üzere ayarlandığı sürece, bilgisayarınızda Gmail’e yaptığınız her şey Gmail.com’daki çevrimiçi sürümle eşitlenecektir. Sonuç olarak, diğer hesaplarınızdan Gmail’e kopyaladığınız tüm e-postalar, Gmail’in çevrimiçi sürümünüze yüklenecektir. Gmail iletilerinizi Gmail mobil uygulamasından veya web sitesinden bir sonraki okuduğunuzda, yalnızca Outlook veya Windows Mail’de depolanan iletilerin aynısını görürsünüz. Pürüzsüz olmasa da alternatif bir yöntem Thunderbird kullanmaktır. Bunu yapmak için önce iletileri Outlook veya Windows Mail’den Thunderbird’e aktarmanız ve ardından Thunderbird iletilerini Gmail’e kopyalamanız gerekir. Tüm yeni iletileri her geldiklerinde manuel olarak Gmail’e kopyalamanın yanı sıra, e-posta istemcinizi iletileri otomatik olarak Gmail’e iletecek şekilde ayarlayabilir veya Gmail’i diğer hesaplarınızdan gelen postaları kontrol edecek şekilde yapılandırabilirsiniz.