Skip to content

Windows Mail’de E-posta Yazma ve Gönderme

10 de Şubat de 2023

E-posta, mektup yazmaya çok benzer şekilde çalışır, ancak biraz daha iyidir. Alıcı mesajınızı hemen veya bilgisayarını bir sonraki çalıştırdığında alır. Windows Mail’de e-posta yazmak, mektup yazmak kadar kolay ve daha hızlıdır. Birine e-posta gönderebilmeniz için önce o kişinin e-posta adresine sahip olmanız gerekir. Bilgiler zaten bilgisayarınızda olabilir, ancak değilse, kişiden size bir e-posta adresi vermesini isteyin. Siz farkına bile varmadan, e-posta göndererek zamandan ve posta ücretinden tasarruf edeceksiniz.

Windows Mail’de E-posta İletisi Oluşturma ve Gönderme

Windows Mail’de e-posta oluşturmanın ve tek bir kişiye göndermenin temelleri şunlardır:

 1. Açık Windows Posta bilgisayarınızda.

 2. Seçme Yeni Posta.

 3. içinde herhangi bir yeri seçin İle: yeni e-posta ekranını açtığınızda boş olan alan.

 4. E-posta göndermek istediğiniz kişinin adını yazmaya başlayın. Windows Mail adı otomatik olarak tamamlarsa, Geri dönmek veya Girmek klavyede. Windows Mail adı tamamlamazsa, alıcının tam e-posta adresini şu biçimde yazın— alıcı@example.com—ve ardından basın Geri dönmek.

 5. Kısa ve anlamlı bir konu yazın. Ders: alan.

 6. Yeni e-posta ekranının büyük boş alanı olan mesaj gövdesi alanında bir yer seçin.

 7. Mesajınızı tıpkı bir mektup yazar gibi yazın. İstediğiniz kadar kısa veya uzun olabilir.

 8. Basmak Göndermek e-postayı yolda göndermek için.

Temellerden öte

Bekar kişilere basit e-postalar göndermeye alıştıktan sonra, e-posta gönderme becerilerinizi genişletmek isteyebilirsiniz.

 • Aynı Anda Birden Çok Kişiye E-posta Gönder. Mesajınızı birden çok alıcıya göndermek için alıcıların adlarını veya e-posta adreslerini Kime: alanında noktalı virgülle ayırın. Hepsi aynı e-postayı alacak ve diğer alıcıların adlarını görebilecekler.
 • Cc ve Bcc kullanın. Bu kısaltmalar, kağıt harflerin günlerinden kalmadır. bilgi anlamına gelir karbon kopya Ve gizli dır-dir kör karbon kopyası. Karbon geçmişte kaldı, ancak amaç aynı: Alıcı, e-postanın Cc’sini gönderdiğiniz kişilerin adlarını görebilir, ancak alıcı, Bcc alanına girdiğiniz adları göremez. Kime: alanında yaptığınız gibi bu alanlara adları veya e-posta adreslerini girin. Bu alanların hiçbirini kullanmak zorunda değilsiniz.
 • Ekler Ekle: E-postanıza ek olarak bir fotoğraf veya belge gönderebilirsiniz. E-postanızı yazarken veya işiniz bittiğinde, EK e-posta ekranının üst kısmındaki ataş simgesini veya Sokmak sekmesine tıklayın ve seçin Dosya eki yazılım sürümünüze bağlı olarak açılır menüden Eklemek istediğiniz belgeyi veya fotoğrafı bulmanız istenir. Bulduğunuzda seçin ve tıklayın Açık.