Skip to content

Windows Media Player 12 Ücretsiz Eklentiler

23 de Mayıs de 2021

Windows Media Player 12, Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10’un bir parçasıdır. Windows Media Player’ın önceki sürümleri gibi üçüncü taraf yazılım eklentilerini kabul eder. Genellikle yeni seçenekler eklerler veya mevcut yerleşik özellikleri iyileştirirler. İşte dijital müzik görevleri için tasarlanmış en iyi ücretsiz eklentilerden bazıları.

Windows Media Player Plus

Windows Media Player Plus eklentisi, belirli bir eklentiden çok bir araç kutusu olarak düşünülebilir. Windows Media Player 12’yi geliştirmek için birçok araç içerir. Örneğin, gelişmiş meta veri bilgilerini düzenlemek istiyorsanız, Tag Editor Plus aracı size birkaç seçenek sunar. Gömülü albüm resmini düzenlemek yalnızca bir seçenektir – bir şarkının resmini doğrudan görüntüleyebilir, değiştirebilir veya kaldırabilirsiniz. Windows Media Player Plus’ı kullanarak disk numaralandırma, bir çalma listesi bittikten sonra WMP programını durdurma veya kapatma veya WMP’yi bir sonraki başlatışınızda çalmakta olduğunuz şarkıyı hatırlayacak şekilde yapılandırma gibi diğer yararlı görevleri de gerçekleştirebilirsiniz. Dijital müzik düzenlemek ve çalmak için bir dizi kullanışlı araç eklemek istiyorsanız, bu ücretsiz eklenti şiddetle tavsiye edilir.

WMP Anahtarları

Windows Media Player 12 dahil çoğu müzik kutusu yazılımındaki sorun, kullandıkları klavye kısayollarının normalde yapılandırılamaz olmasıdır. Bununla birlikte, WMP Keys eklentisini yüklerseniz, aniden WMP 12 kısayol tuşlarını özelleştirmenin bir yolunu bulursunuz. Her klavye kısayolu WMP Tuşları kullanılarak özelleştirilemez, ancak Oynat / Duraklat, Sonraki / Önceki ve İleri / Geri tarama gibi yaygın olanlar değiştirilebilir. Tekrarlayan görevleri hızlandırmak için klavye kısayollarını kullanmaktan hoşlanıyorsanız, ancak varsayılanları sevmiyorsanız, WMP Keys kullanmak için kullanışlı bir eklentidir.

Şarkı Sözü Eklentisi

Şarkı Sözü Eklentisi ana sayfası

Şarkı Sözü Eklentisi, Windows Media Player 12’nin kullanışlılığını artırmanın en popüler yolu olan eklenti türüdür. Bazı şarkı sözü eklentilerinin yaptığı gibi tüm kelimeleri aynı anda görüntülemek yerine, bu eklenti zaman ayarlı şarkı sözlerini kullanır böylece şarkı çalarken kelimeleri ekranda gerçek zamanlı olarak görürsünüz. Lyrics Plug-in bunu yapmak için çevrimiçi bir veritabanı kullanır, bu yüzden onu kullanmak için internet erişiminizin olması gerekir.

Directshow Filtreleri

Directshow Filters, FLAC, OGG Vorbis ve diğer formatlar için destek ekler. Bu açık kaynaklı kodekler gerçek Windows Media Player eklentileri olmasa da, uyumluluk boşluğunu kapatırlar. Bunları yüklediğinizde, FLAC dosyalarını doğrudan WMP 12’de oynatmak mümkündür. FLAC dosyalarını kayıplı bir biçime dönüştürmek zorunda kalmadan oynatmanın yanı sıra, Directshow Filtreleri ayrıca Ogg Vorbis, Theora, Speex ve WebM ses biçimleri için destek ekler.