Skip to content

Windows Media Player 12’de Müzik Ekleme ve Kaldırma

20 de Mayıs de 2021

Windows Media Player 12 kitaplığınızı oluşturma konusunda ciddiyseniz, tüm şarkı dosyalarınızı eklemenin hızlı bir yolunu isteyeceksiniz. Dosyaları sabit sürücünüzden açmak yerine, Microsoft’un oynatıcısını klasörleri izleyecek şekilde yapılandırmak çok daha kolaydır. Varsayılan olarak, WMP 12 zaten özel ve genel müzik klasörlerinizdeki sekmeleri tutuyor, ancak ya bilgisayarınızda veya hatta harici depolamada başka konumlar varsa? İyi haber şu ki, Windows Media Player’a göz kulak olmak için daha fazla klasör ekleyebilirsiniz. WMP 12’nin izlemesi için bilgisayarınıza konum eklemenin avantajı, müzik kitaplığınızın güncel tutulmasıdır – en son müzikleri MP3 çalarınızla senkronize etmek için kullanışlıdır vb. Sabit sürücünüzün klasörlerinin içeriği değişirse , ardından bu WMP’nizin müzik kitaplığına yansıtılacaktır. Bu kılavuzda, izlemek üzere WMP 12 için nasıl klasör ekleyeceğinizi göstereceğiz. Ayrıca, varsayılan kaydetme klasörünü nasıl değiştireceğinizi ve artık gerekmeyenleri nasıl kaldıracağınızı da göreceksiniz.

Windows Media Player 12’de Müzik Klasörlerini Yönetme

  1. WMP 12’de müzik klasörü listesini yönetmek için kitaplık görünümü modunda olmanız gerekir. Bu görünüme geçmeniz gerekiyorsa, en hızlı yol, CTRL tuşuna basın ve basın 1.
  2. WMP 12’nin şu anda izlediği müzik klasörlerinin bir listesini görmek için, Düzenlemek ekranın sol üst tarafına yakın bir menü. Fare işaretçisini Kitaplıkları Yönet seçeneğini ve ardından tıklayın Müzik.
  3. Sabit sürücünüze müzik dosyaları içeren bir klasör eklemek için, Ekle buton. Bu eylem aslında hiçbir şeyi kopyalamaz. Sadece WMP’ye nereye bakacağını söyler.
  4. Eklemek istediğiniz klasörü bulun, bir kez sol tıklayın ve ardından Klasörü Dahil Et buton.
  5. Daha fazla konum eklemek için 3. ve 4. adımları tekrarlamanız yeterlidir.
  6. Yeni ses dosyalarını kaydetmek için hangi klasörün kullanılacağını değiştirmek istiyorsanız, listeden birine sağ tıklayın ve ardından Varsayılan Kaydetme Konumu Olarak Ayarla seçeneği. Bu, örneğin tüm müzikleriniz için tek bir merkezi konum istediğinizde kullanışlıdır. Bir ses CD’si kopyalarsanız, tüm parçalar orijinal Müziğim klasörü yerine bu yeni varsayılan konuma gidecektir.
  7. Bazen artık izlenmesi gerekmeyen klasörleri kaldırmak isteyeceksiniz. Bunu yapmak için, üzerine tıklayarak bir klasörü vurgulayın ve ardından Kaldırmak buton.
  8. Son olarak, klasör listesinden memnun olduğunuzda, TAMAM MI kaydetmek için düğmesine basın.