Skip to content

Windows Spotlight Görüntüleri Nasıl Bulunur

6 de Nisan de 2021

Windows Spotlight açıksa, bilgisayarınız her kilitlendiğinde Microsoft ekranınızda güzel fotoğraflar görüntüler. Bu resimler çok etkileyici olduğu için, birçok insan bunları masaüstü arka plan resimleri için kullanmak istiyor. Bilgisayarınızda depolanan Windows Spotlight görüntülerine erişmenin iki yolu vardır; manuel olarak veya bir Windows Mağazası uygulaması kullanarak.

Bilgisayarınızdaki Windows Gündem Görüntülerini Bulun

Windows Spotlight görüntüleri sabit sürücünüze kaydedilir, ancak bulunması zor olan belirsiz bir klasöre gömülürler. Windows Spotlight etkin değilse, bilgisayarınızda en son Bing görüntülerinden hiçbiri olmayacaktır. Aşağıdaki prosedüre devam etmeden önce Windows Spotlight’ın çalıştığından emin olun.

 1. Windows Gezgini’ni açın ve şu konuma gidin:% systemroot% Users [your username] AppData Local Packages Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy LocalState Assets

  Windows spot dosyalarının ekran görüntüsü

  Windows klasör ayarlarınızda hala gizli klasörler varsa, bu dizine gidemezsiniz. Gizli dosyaları göstermek için Windows klasör ayarlarınızı değiştirdiğinizden emin olun.

 2. Bunlar, Windows Spotlight fotoğrafları ve diğer çeşitli dosyaların bir karışımıdır. İsimler rastgele kodlardır ve görünüşte anlamsızdır. Hepsini kopyalamak için sağ tıklayın ve ardından Kopyala.

  Windows Spotlight dosyalarını kopyalama

 3. Hatırlayacağınız ve adlandıracağınız bir konumda bir klasör oluşturun Windows Spotlight Görüntüleri. Tüm dosyaları bu klasöre yapıştırın.

  Windows Spotlight fotoğraflarını yapıştırmanın ekran görüntüsü

 4. Bu dosyaların hiçbiri dosya uzantılarına sahip değildir, bu nedenle, görünene kadar resimleri görüntüleyemezsiniz. Tüm resimleri doğru .jpg uzantısıyla yeniden adlandırmanız gerekir. Windows’un komut istemini açın, oluşturduğunuz klasöre gidin ve komutu yazın ren * * .jpg.

  Windows Spotlight görüntü dosyalarını yeniden adlandırmanın ekran görüntüsü

 5. Artık dosyalar yeniden adlandırıldığına göre görüntüleri görüntüleyebilirsiniz. Bunları daha kolay görmek için Windows Gezgini’nde Görünüm > Ekstra büyük simgeler Düzen bölümünde.

  Kopyalanan Windows Spotlight Görüntüleri klasörü

 6. Artık bu resimlerden herhangi birini masaüstü arka plan resminiz olarak ayarlayabilirsiniz. Açık Windows Ayarları ve seçin Kişiselleştirme.

  Windows ayarlarında kişiselleştirme

 7. Seçiniz Arka fon sol gezinti bölmesinden ve Arka fon açılır Resim.

  Arka Plan sekmesindeki Resim seçeneği

 8. Seçiniz Araştır, ardından oluşturduğunuz dizindeki resimlerden birini seçin.

  Windows Spotlight arka plan resmini seçme

 9. Artık masaüstü arka plan resminiz, en sevdiğiniz Windows Spotlight resminizle aynı.

  Windows Spotlight görüntüsünün masaüstünüz olarak ekran görüntüsü

Kilit Ekranı Duvar Kağıdı Uygulaması Olarak Nasıl Kullanılır

Arka plan resimleriniz için bilgisayarınızda zaten depolanmış olan Windows Spotlight görüntülerini kullanmanın dezavantajlarından biri, Bing klasörü her güncellediğinde klasörde yeni görüntüler olup olmadığını kontrol etmeniz gerektiğidir. Bunun yerine, Windows Mağazasından ücretsiz Lockscreen uygulamasını Duvar Kağıdı olarak indirebilirsiniz.

Kilit Ekranını duvar kağıdı penceresi olarak kullanmanın ekran görüntüsü

Bu uygulama sizin için aşağıdakiler dahil her şeyi yapacak:

 • Geçerli Windows Spotlight kilit ekranı görüntünüzü kontrol eder.
 • Bunu mevcut arka plan resminiz olarak ayarlamanıza izin verir.
 • Arka plan görüntünüzü en son Windows Spotlight kilit ekranı görüntüsüyle otomatik olarak eşitler.

Bu uygulamayı kullanmak tüm süreci otomatikleştirir ve hiçbir şey yapmanız gerekmez.

Windows Spotlight Görüntülerini İndirmek için Spot Işığı Duvar Kağıtlarını Kullanın

Masaüstünüzde hangi görüntülerin sona ereceği konusunda biraz daha fazla kontrol istiyorsanız, Spotlight Duvar Kağıtları uygulaması iyi bir seçenektir.

Spotlight Duvar Kağıtlarında Spotlight ve Bing görüntülerinin ekran görüntüsü

Bu uygulama, duvar kağıdınız olarak kullanmak istediğiniz Windows Spotlight veya Bing resimlerinden herhangi birini indirmenize izin verir. Listeden beğendiğiniz bir resmi seçtikten sonra menüyü seçebilir ve ikisinden birini seçebilirsiniz. Duvar kağıdı olarak ayarlamak, Kilit ekranı olarak ayarlaveya İkisini de Ayarla. Ayrıca görüntüyü indirebilir, bir klasöre kaydedebilir ve masaüstü görüntünüz olarak kullanabilirsiniz.

Spotlight Duvar Kağıtları uygulamasını kullanma