Skip to content

Windows Vista: Minimum Parola Yaşı İlkesi

5 de Haziran de 2021

Windows Vista’da, Minimum Parola Yaşı ayarı, kullanıcı parolayı değiştirmeden önce parolanın kullanılabileceği süreyi gün olarak belirler. 1 ile 999 gün arasında herhangi bir yerde sona erecek bir parola ayarlayabilir veya minimum parola yaş ayarı gün sayısını sıfıra ayarlayarak hemen değişikliklere izin verebilirsiniz (0).

Minimum ve Maksimum Şifre Yaşı

Minimum Şifre Yaşı ayarı, Maksimum Şifre Yaşı olarak ayarlanmadıkça, Maksimum Şifre Yaşı ayarından düşük olmalıdır. 0, bu durumda parolanın süresi asla dolmaz. Maksimum parola yaşı olarak ayarlanmışsa 0, Minimum şifre yaşı arasında herhangi bir değere ayarlanabilir 0 ve 998. Maksimum Parola Yaşını a’ya Ayarlama -1 ayarlamakla aynı etkiye sahiptir 0– asla sona ermez. Başka bir negatif sayıya ayarlamak, onu ayarlamakla aynıdır. Tanımlanmamış.

Şifre En İyi Uygulamaları

En iyi uygulamalar, parolanın saldırıya uğrayabileceği ve kullanılabileceği küçük bir zaman aralığı olan 60 günlük bir maksimum parola yaşı belirlemenizi önerir. Bir minimum parola yaşı belirlemek, aşağıdakilerle birlikte yararlıdır: Şifre geçmişini zorla Bir parolayı yeniden kullanabilmeniz için kaç yeni parola kullanmanız gerektiğini belirleyen ayar. Bu bilgiler Windows Vista, Windows 8.1, Windows 8 ve Windows 7 ile Windows Server 2008 R2 ve Windows Server 2012 R2 için geçerlidir.