Skip to content

Windows XP CD’sinden Hal.dll Nasıl Geri Yüklenir

2 de Haziran de 2021

hal.dll dosyası, Windows XP’nin bilgisayarınızın donanımıyla iletişim kurmak için kullandığı gizli bir dosyadır. DLL dosyası hasar görür, bozulur veya silinirse, “eksik veya bozuk hal.dll” hata mesajı alırsınız. Hal.dll dosyasını Kurtarma Konsolu’nu kullanarak Windows XP CD’sinden geri yüklemek için aşağıdaki adımları izleyin. Hall.dll hataları Windows 10, Windows 8, Windows 7 ve Windows Vista’da meydana gelebilir; ancak Windows 7, 8, 10 ve Vista’da hal.dll hatalarını düzeltme işlemi farklıdır.

Windows XP Diskinden Hal.dll Nasıl Geri Yüklenir

Windows XP Kurtarma Diskinden eksik bir hal.dll dosyasını geri yüklemek için:

  1. Windows XP Recovery CD’sini disk sürücünüze yerleştirin.

  2. Windows XP Kurtarma Konsolu’na girin.

  3. Komut satırı istemine ulaştığınızda, aşağıdakini yazın ve Giriş: d:i386hal.dl_ c:windowssystem32’yi genişletin

    Yukarıdaki genişletme komutunda, g: Windows XP CD’nizin o anda içinde bulunduğu optik sürücüye atanan sürücü harfini temsil eder ve c: Windows XP’nin yüklü olduğu sürücüyü temsil eder. Sürücü harfleri bilgisayarınızda farklı olabilir. Genişletme komutu, optik sürücüye giden yol ve c:sistem32 yol.

  4. Tür Y dosyanın üzerine yazmanız istenirse.

  5. Windows XP CD’sini çıkarın ve yazın çıkışdüğmesine basın ve ardından Giriş PC’nizi yeniden başlatmak için

Eksik veya bozuk hal.dll dosyasının tek sorununuz olduğunu varsayarsak, Windows XP şimdi normal şekilde başlamalıdır. Asla bir DLL indirme web sitesinden bir hal.dll dosyası indirmeyin. Dosya eski olabilir, virüs bulaşmış olabilir veya sisteminizle uyumsuz olabilir ve bu da daha fazla soruna neden olabilir.

Hal.dll’yi CD Olmadan Geri Yükleme

hal.dll dosyasını CD veya disk sürücüsü olmadan geri yüklemek de mümkündür. Çevrimiçi olarak XP Kurtarma Diskinin bir ISO görüntüsünü arayın ve ISO dosyasını bir USB sürücüsüne yazın. Sistem BIOS’unda önyükleme sırasını değiştirdikten ve USB aygıtından önyükleme yaptıktan sonra, hal.dll dosyasını sabit sürücünüzdeki uygun konuma kopyalamak için bu komutu kullanın: copy f:hal.dll c:windowssystem32

Değiştir f: USB cihazınızın sürücü harfi ile.